metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 22 °C

Úterý, 3. srpna 2021. Svátek má Miluše.
K čemu je vhodný zpětný odkup nemovitosti? | foto: Lundea.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Co je to zpětný výkup nemovitosti?

Komerční sdělení Doba je náročná a díky dlouhotrvajícím vládním opatřením a restrikcím roste počet krachujících firem a podniků, ale i ztráta zaměstnání se čím dál více lidí ocitá ve finančních problémech, ne vlastní vinou.

Lidé, kteří například nezvládají splácet vysokou hypotéku, nebo své půjčky v řádu set tisíc korun nebo i víc po delší dobu, se mohou dostat do situace, kdy za nimi přijde exekutor a hrozí zástava a nebo to, že jejich nemovitost skončí v exekuční dražbě.

Mnoho lidí o této možnosti neví, ale existuje šance, jak o nemovitost nepřijít. Jsou firmy, například Záchranná síť, které nabízí tzv zpětný leasing nebo zpětný odkup nemovitosti. Co to znamená?

Firma od vás rychle koupí nemovitost a tím seženete peníze na vyplacení dluhů nebo jakékoliv půjčky (sms půjčky ihned bez registru, ale i podnikatelské půjčky na ičo). Cílem je, aby majitel domu nebo bytu nepřišel o střechu nad hlavou. Uzavře se smlouva s ohledem na odhadní cenu nemovitosti, kdy firma zajistí, že nikomu jinému dům neprodá, a garantuje majiteli právo na zpětný odkup. Bude tedy moci zůstat bydlet ve svém a získá tak čas vydělat si na zpětný odkup své nemovitosti. Mezitím bude firmě platit smluvený nájem podle hodnoty své nemovitosti.

Výkup zadlužených nemovitostí s exekucí nebo hypotékou je krajním řešením, kdy už většinou bankovní ani nebankovní společnosti řešení nenabídnou.

Výhodou je také to, že je jedno, kde bydlíte, výkup bytů , rodinných domů, ale i rekreačních objektů je možné vyřešit kdekoliv po České republice. Hodnota nemovitosti se pohybuje okolo 70% odhadní hodnoty nemovitosti. Výhodou je, že nepřijdete o svůj domov, a máte ještě jednu poslední šanci, aby vám jej nesebrali a nevýhodně neprodali exekutoři. Dobře si ale zvažte, aby čas na splacení byl co nejdelší. Případně lze využít hypotéky pro splácení svého domu, případně máte čas zajistit si peníze jinak.

Výhodou je že dostanete rychle peníze na vyplacení pohledávek a zastaví se vám úroky za dluhy. Můžete začít zase normálně žít bez exekucí a používat své peníze na nájem a šetřit na zpětný odkup nemovitosti. Pokud máte nízké příjmy, můžete využít i příspěvek na bydlení.
Dalším bonusem je, že se nemusíte stěhovat, nepřijdete o domov, který máte rádi, a zůstane vám trvalé bydliště tam, kde jste zvyklí.

Hodí se i pro lidi, kteří mají několik půjček a potřebují konsolidaci, ale i pro takové, kteří nemohou doložit svůj příjem, případně ti, kterým nepůjčí ani banka, ani nebankovní společnosti, protože mají negativní záznam v registrech dlužníků. Pokud máte exekuce a bojíte se o nemovitost, zkuste se nad tímto řešením zamyslet.

Hlavní zprávy

Brašnář z Dobrušky: Vyučil jsem se také u prvorepublikových mistrů

vydáno 2. srpna 2021  16:34

Na vlastní triko jede brašnář Pavel Matouš z Dobrušky už třináct let. Začínal aktovkami, postupně přidával opasky, peněženky a další kožené výrobky....  celý článek

Mimořádný úvodník: Jdeme za vámi do ulic!

vydáno 2. srpna 2021  15:54

Nebojte, to není výzva k revoluci. I když vlastně trochu ano. Začátkem července jsme vstoupili do 25. sezony vydávání deníku Metro, posílali jste nám...  celý článek

Deník nastávajícího otce? Ze zdánlivé banality se může vyklubat jeden z nejtěžších článků

vydáno 2. srpna 2021  14:06

Komedie Deníček moderního fotra zamíří do kin příští týden. O své „předotcovské“ postřehy se zatím na stránkách Metra dělí jeho redaktor Filip...  celý článek

K létu patří nejen dovolená, ale také víc sexuálních hrátek. Pozor na pohlavní choroby!

vydáno 1. srpna 2021  6:00

Volnější oděv, víc odhalená, často do bronzova opálená těla. Letní období víc podněcuje erotickou fantazii. „Všiml jsi si, kolik těch našich holek chodí...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám