metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 27 °C

Pondělí 4. července 2022. Svátek má Prokop

Větší foto
Francouzská komedie Co jsme komu zase udělali? | foto: CinemArt

Co jsme komu zase udělali? Nekorektní humor jako Most!

  12:57
Francouzská komedie vstoupí do kin tento čtvrtek.

Za první víkend ve francouzských kinech přilákal film Co jsme komu zase udělali? téměř dva miliony diváků. Stejně jako první díl tohoto ztřeštěného snímku spoléhá také pokračování na drsný humor, kde se nešetří rasovými výpady. Jestliže tedy chcete zůstat naladěni na vlně nekorektního humoru i po odvysílání dnešního posledního dílu seriálu Most!, zajděte si koncem týdne do kina.

V hlavních rolích jsou manželé Claude a Marie Verneuilovi (Christian Clavier a Chantal Laubyová). Jejich čtyři dcery si vzaly v úvodním dílu muže z různých koutů světa a různého vyznání. Když už si zvykli, a­dokonce objeli všechny své nové příbuzné, chystají na ně potomci i zeťáci nové překvapení. Chtějí totiž odcestovat z Francie. Jenže kromě dcer by Verneuilovi přišli také o­vnoučata, a tak musí jednat. Budou se tedy pomocí různých léček snažit přesvědčit dcery i jejich muže, aby zůstali v zemi, na kterou při tom i Claude často nadává. Také vedlejší linka, v níž se sestra jednoho z manželů, Afričana Charlese, má vdávat, je úsměvná. Z Afriky dorazí i rodiče, ovšem až ve Francii se dozví, že Nikola, s­níž půjde jejich dcera Viviane před oltář, je žena.

A hláškami se to ve filmu jen hemží. Například, když Claude spí v typicky čínském pyžamu, rozčílená Marie pronese: „Sundej to. Cítím se, jako bych spala vedle Mao Ce-tunga.“ Když její manžel po mylném podezření trefí lopatou uprchlíka, zazní další věta, která by mohla být pro někoho citlivá. „Z Francie už prchají i imigranti.“

A nešetří se zde ani americký prezident Donald Trump. „Jako obchodník umí dokonale kouzlit. Kam se na něj hrabe Harry Potter?“ zazní.

Často je terčem vtipů také samotná Francie, třeba při zmínce o stávce na železnici. Nebo při hlášce vůči tamnímu prezidentovi Emmanuelu Macronovi při trochu sarkastických slovech. Prezident je v pohodě, ale lidi ne.

Dabing je poměrně příjemným oživením. Vždyť ústřední dvojici rodičů namluvili více než zdařile Miroslav Donutil a Eliška Balzerová.

Je pravda, že na úroveň prvního dílu dvojka nesahá. Jsou zde občas scény, které by šly vystřihnout. Nic moc se v­nich nestane, a když už jsou připravené kvůli vtipu, ne vždy je tak kvalitní, aby se dala vata prominout. Ze sta minut tak mohlo být devadesát. Ale obecně se pořád skvěle pobavíte. Nejsou tu sice velké hvězdy, ale scénář je napsaný kvalitně.

Komentáře

Hlavní zprávy

Další kritika radnice Prahy 1. Kvůli parkovišti pod Pražským hradem

vydáno 4. července 2022  4:49

Po „gotickém kruháči“ obyvatele centra města štve zrušení širokého chodníku v Nerudovce.  celý článek

Monacké knížectví nad pražským Botičem aneb Kde žijí milionáři nad chatrčí

PRAHA? AHA!
vydáno 3. července 2022  11:07

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Pražské pouliční osvětlení je zase chytřejší. Novinka navíc šetří energii

vydáno 3. července 2022  5:41

Správce veřejného osvětlení – Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) – pokračuje v zavádění chytrých technologií v metropoli. Od...  celý článek

Jehovisté? Kdepak. Po domácnostech chodí úředníci magistrátu. Učí třídit

vydáno 2. července 2022  5:34

V hnědých popelnicích končí také plast nebo sklo, což kazí kompost. Změnit to má nová kontaktní kampaň Pražských služeb.  celý článek