metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 13 °C

Úterý 27. září 2022. Svátek má Jonáš
Strážce streamu
Další 4 fotografie v galerii
Vojtěch Kotek v minisérii Guru | foto: TV Nova

Co mají společného Guru, Too hot to handle a Labutí píseň? Děje se tam ho*no

  14:25
STRÁŽCE STREAMU - Nejrůznější pořady, seriály a filmy se na nás hrnou ze všemožných streamovacích služeb v kvantech doposud nevídaných. Konkurence je obrovská a divákův čas je čím dál tím dražší. V aktuálním Strážci streamu jsem se proto rozhodl varovat vás před trojicí titulů, která vás divácky moc neuspokojí. Konkrétně pak tuzemským seriálem Guru na novácké platformě Voyo, utahanou sci-fi jednohubkou Labutí píseň na Apple TV+, a také novou řadou vztahové reality show platformy Netflix Too hot to handle. Všechny tři kousky jsem čerstvě nakoukal a nemůžu říct, že bych se u nich nudil. Zároveň ale musím konstatovat, že se v nich děje, s prominutím, úplný ho.no. Pusťte si radši něco jiného.

Třídílná série Guru je sice inspirována skutečnými událostmi, ale neumí to prodat. U vztahové reality show Too Hot to Handle šel do kopru poslední zbytek vkusu a originalita. Labutí píseň s oskarovým Mahershalou Alim zase nabízí až příliš nešokující děj i závěr. To jsou hlavní neduhy trojice titulů, které jsem se rozhodl rozebrat v naší internetové rubrice Strážce Streamu.

Pozor na Járu Kotka
Ústřední postavou seriálu Guru je Alice (Anna Fialová). Ta oznámí na policii, že byla znásilněna během rituálu „odháčkování“, který na ní provedl jistý guru jménem Marek Jaroš (Vojta Kotek). Kromě samotného vyšetřování příběh seriálu odkrývá i soukromí Alice, její dlouhodobě nepříznivou životní situaci i neustálý boj o malou dceru Emmu s bývalým partnerem Radkem. Vychází najevo, že se v minulosti nechovala zrovna vzorně, a tak jí jen těžko mohou vyšetřovatelé na první i druhou dobrou věřit.

Z minisérie Guru

S původní minisérií Guru je to stejné jako se seriálem Případ Roubal, který rovněž vznikl jako původní pořad rozvíjející platformy televize Nova. Tvůrci tu promarnili potenciál a místo silného příběhu o slavném kriminálníkovi přinášejí jen kupu zbytečných vedlejších postav a jejich ještě zbytečnějších osudů. Anna Fialová hraje skvěle, ale nemá co, Martin Myšička jednorozměrně straší, půvabná Kristýna Podzimková je tak nějak do počtu a ústřední prasák Vojta Kotek, kterého mám normálně v oblibě, přehrává jako už dlouho ne. Jestli budou všechny původní série pro Voyo vypadat takhle, nemyslím si, že tu příští budu chtít vidět.

Na rajském pobřeží si dávají dostaveníčko krásní nezadaní.

Když zjistíš, že jsi v Too Hot to Handle..
Na rajském pobřeží si dávají dostaveníčko krásní nezadaní. Ale má to háček. Aby vyhráli úžasných sto tisíc dolarů, musejí se vzdát sexu. Takhle zní synopse pořadu Too Hot to Handle, který se nyní dočkal na Netflixu již několikáté sezony. V diskuzích na nejrůznějších webech se nejspíš dočtete, že je aktuální série nejslabší. A to jednoduše proto, že diváky poslední latinskoamerické edice rozmazlila tím, že oproti originální anglicky mluvené verzi neměli lidé z Mexika a Jižní Ameriky zábrany a rovnou si to rozdávali. Není to pravda. 

Třetí série originálního Too Hot to Handle prostě pozbyla veškerou originalitu, účinkující jsou ještě méně zajímavými kopiemi těch z předchozích řad, a ani koučové, kteří vedou zdejší „osvětové“ kurzy, nejsou nejostřejší tužky v penálu. Streamovací platforma Netflix ční, co do počtu a kvality vztahových reality show dostupných v místní knihovně, vysoko nad konkurencí. Tohle je ale absolutní dno, kterému se vyplatí vyhnout.

Nudná Labutí píseň

Nudná Labutí píseň
Lze úspěšně nahradit lidskou osobu uměle vytvořeným klonem? Tuhle otázku si kladou tvůrci filmu Labutí píseň. Apple tento snímek uvedl na své streamovací službě před koncem roku a do hlavní role obsadil dvojnásobně oscarového Mahershalu Aliho. Ten zde, jak už samotný námět napovídá, ztvárňuje ne jednu, ale rovnou dvě hlavní role. Nejnapínavějšími momenty celého snímku jsou různé výlety umírajícího hlavního hrdiny a jeho klona k rodině, která nemá vůbec tušení, že je hlava rodiny sužována nevyléčitelnou chorobou. Snímek mě bavil, ale neexistuje mnoho důvodů, proč jej doporučovat. Moc se v něm neděje a i to málo těží především ze silného námětu. Sedm let stará a pomalu vyprávěná Ex Machina, kterou snímek trochu připomíná, je proti Labutí písni totální akční jízda. Nepřeháním. Jestli vám mohu radit, radši si pusťte něco zábavnějšího.

Komentáře

Hlavní zprávy

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek