metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 0 °C

Pondělí 6. února 2023. Svátek má Vanda

Větší foto
Domy pod historickou budovou nuselské radnice v Táborské ulici, které ještě nedávno využívali úředníci, budou sloužit k bydlení. | foto: wikipedia.orgMetro.cz

Čtyřka má nové byty. Na radnici, kde se před pěti lety procházeli úředníci

  8:23
Po tom, co se radnice Prahy 4 přestěhovala z historické budovy v Nuslích, do nově rozšířené polikliniky na Budějovickém náměstí, řešili radní otázku, co s areálem v Táborské ulici, který většinou tvoří bývalé činžovní domy upravené pro potřeby radnice.

Rozhodla se domům vrátit původní bytový účel a kanceláře rekonstruovat na byty. Vzniklo jich tu sedmadvacet. „Vrátit činžovním domům jejich původní účel považuji za zásadní klad celé akce. Těší mne, že zde najde bydlení řada obyvatel.“ říká zástupce starosty Zdeněk Kovářík.

V objektech je nyní k dispozici sedmnácti dvoupokojových bytů, pět třípokojových bytů, dva jednopokojové byty a tři ateliéry. V budoucnu přibude ve všech čtyřech objektech ještě osm podkrovních bytů.

Všechny byty bude městská část Praha 4 pronajímat, stejně jako komerční prostory.

Jediné co budí rozpaky, je cena celé rekonstrukce, kterou před jejím začátkem ještě z opozičních lavic kritizoval současný starosta Petr Štěpánek. Městskou část stála téměř 109 milionů korun.

Podle místostarosty Kovaříka ale ceně odpovídá kvalita provedených prací i to, že stavební firma musela při opravě zohlednit i některé požadavky památkářů.

Úřad z Nuslí ale nezmizí, v prostorách historické budovy stále zůstávají reprezentační prostory, kde se konají různé akce.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ve Světozoru se psala historie. Dnes kino láká na operu nebo třeba na Terryho ponožky

vydáno 5. února 2023  16:43

Seriál o zajímavých pražských biografech pokračuje nedaleko Václavského náměstí. Světozor má hned tři sály. Prohlídka kina začíná exkurzí do minulosti.  celý článek

Zmizelá fontána za obchodním domem Máj. Vystřídala ji Kafkova otáčecí hlava

vydáno 5. února 2023  11:30

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Konspirace se rojí i kolem voleb. Všichni hledají zásahy tajných služeb nebo mocností

vydáno 3. února 2023  14:36

„Náhoda? Nemyslím si!“ O výhru Pavla se údajně postaral šikovně nastavený software. Vznikla prý „osa zla“.  celý článek

Šílená noc je vánoční verze Vyproštění, krvavější Sám doma i pupkatější Smrtonosná past

Strážce streamu
vydáno 3. února 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Akční komedie Šílená noc (anglicky Violent Night) byla jedním z nejpříjemnějších překvapení konce loňského roku. Herec David Harbour byl jako Santa Claus...  celý článek