metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 22 °C

Sobota, 17. srpna 2019. Svátek má Petra.

Čtyřka má nové byty. Na radnici, kde se před pěti lety procházeli úředníci

  8:23aktualizováno  8:23
Po tom, co se radnice Prahy 4 přestěhovala z historické budovy v Nuslích, do nově rozšířené polikliniky na Budějovickém náměstí, řešili radní otázku, co s areálem v Táborské ulici, který většinou tvoří bývalé činžovní domy upravené pro potřeby radnice.

Domy pod historickou budovou nuselské radnice v Táborské ulici, které ještě nedávno využívali úředníci, budou sloužit k bydlení. | foto: wikipedia.orgMetro.cz

Rozhodla se domům vrátit původní bytový účel a kanceláře rekonstruovat na byty. Vzniklo jich tu sedmadvacet. „Vrátit činžovním domům jejich původní účel považuji za zásadní klad celé akce. Těší mne, že zde najde bydlení řada obyvatel.“ říká zástupce starosty Zdeněk Kovářík.

V objektech je nyní k dispozici sedmnácti dvoupokojových bytů, pět třípokojových bytů, dva jednopokojové byty a tři ateliéry. V budoucnu přibude ve všech čtyřech objektech ještě osm podkrovních bytů.

Všechny byty bude městská část Praha 4 pronajímat, stejně jako komerční prostory.

Jediné co budí rozpaky, je cena celé rekonstrukce, kterou před jejím začátkem ještě z opozičních lavic kritizoval současný starosta Petr Štěpánek. Městskou část stála téměř 109 milionů korun.

Podle místostarosty Kovaříka ale ceně odpovídá kvalita provedených prací i to, že stavební firma musela při opravě zohlednit i některé požadavky památkářů.

Úřad z Nuslí ale nezmizí, v prostorách historické budovy stále zůstávají reprezentační prostory, kde se konají různé akce.

Autor:

Hlavní zprávy

Autobusy na Zličíně čekají škatulata. Může za ně děravá vozovka

Dopravní omezení během první etapy oprav na autobusovém nádraží Zličín.
vydáno 17. srpna 2019  6:00

V pondělí se začnou v prostorách autobusového terminálu na Zličíně dít nemalé změny. Kvůli opravě povrchu, který je podle dopravního podniku již ve velmi...  celý článek

Stojící autobus se spuštěným motorem? Je to na pokutu

Ilustrační snímek
vydáno 17. srpna 2019  5:34

Česká města dusí autobusy čekající na turisty. Za to hrozí pokuta 2500 korun.  celý článek

Do spící metropole jsme vyrazili s odhodláním nikoho nepotkat

Hradčanské náměstí bez turistů je zážitek nejen pro fotku.
vydáno 16. srpna 2019  17:07

Představa prázdného Staroměstského náměstí, Karlova mostu nebo snad nádvoří Pražského hradu se zdá jako absolutní nesmysl. Věřte, že se to však každodenně...  celý článek

Počet článků na Wikipedii vystřelil vzhůru, dnes zapomenutá Nupedie živořila, říká wikipedista

Vojtěch Dostál
vydáno 16. srpna 2019  12:52

Wikipedii založili roku 2001 dva třicátníci, Jimmy Wales a Larry Sanger. „Ti dva experimentovali s různými webovými projekty včetně lechtivých magazínů...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám