metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 23 °C

Pátek 2. června 2023. Svátek má Jarmil
Kolona tramvají v Dejvicích | foto: Tomáš Kuřík

Dáme ještě jedno. Pojede to častěji

  6:57
Noční tramvaje a autobusy pojedou o víkendu častěji. Interval se zkrátí o deset minut. Každou víkendovou noc využije některého z nočních tramvajových nebo autobusových spojů v Praze 31 tisíc lidí.

Brzy budou mít cestování noční metropolí snazší, rada města rozhodla, že od 1. září to o víkendových nocích bude jezdit častěji.

„Již několik posledních let docházelo zejména během víkendů k přeplňování nočních spojů především v centru města. Tuto palčivou situaci jsme se nyní rozhodli řešit a během letošního podzimu, kdy cestuje nejvíce lidí v roce, si vyzkoušíme navýšení kapacity nejvytíženějších nočních spojů,“ popsal náměstek primátorky a radní pro oblast dopravy Petr Dolínek.

Nově se tak zkrátí intervaly všech tramvajových a autobusových nočních linek č. 504, 505, 508, 510, 511 a 512 z třiceti na dvacet minut.

Neustále rostoucí poptávce po nočním cestování nejen za zábavou, ale i do práce podle náměstka současné parametry delší dobu nevyhovovaly. „Poslední systémové posílení nočního provozu se konalo v roce 2001, kdy byl zkrácen jednotný interval nočních spojů ze čtyřiceti na třicet minut.

Během nočního období, kdy nejezdí metro ani denní spoje, je v provozu devět tramvajových a pětadvacet autobusových linek, z toho deset příměstských.

Centrální přestup mezi tramvajovými linkami v zastávce Lazarská zůstane zachován, stejně tak bude zachována i většina ostatních návazností v dalších přestupních bodech.

 

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Blades se představí v tv zápase Snapbacks ligy proti Bratislavě Monarchs

vydáno 2. června 2023

Na městském stadionu v Ústí nad Labem přivítají v rámci 8. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu domácí hráči Blades soupeře z Bratislavy. Zápas od 16:10...  celý článek

Jičínský pivovar vypustil Řáholeckou sojku. V Olomouci vám nově načepují i Fridu a Sherlocka

vydáno 1. června 2023  12:29

Zatímco před deseti lety bylo na našem území zhruba 100 minipivovarů, momentálně jich je 507. Kvůli pandemii a jiným těžkostem sice některé v posledních...  celý článek

Mucha je jeden z nemnoha českých malířů, který svým dílem přesáhl národní věhlas, říká Pospíšil

vydáno 1. června 2023  8:00

Spolek pro Slovanskou epopej zahájil výstavu Budoucnost Slovanské epopeje, která představuje vybrané varianty budoucího umístění stěžejního díla Alfonse...  celý článek

Pečujte o své vztahy a nehoňte se za nejistými cíli, radí psychoterapeutka

vydáno 1. června 2023  6:00

Klimatická krize, omezení a ztráty na majetku i na životech způsobené pandemií covidu, válka vedená Ruskem proti Ukrajině – to jsou některé z příčin, jež...  celý článek