metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 0 °C

Čtvrtek, 27. ledna 2022. Svátek má Ingrid.
VGstockstudio | foto: Shutterstock.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dárky pro každého: Staňte se mistrem ve výběru dárků, které potěší

Komerční sdělení Během roku se najde spousta příležitostí, proč někoho obdarovat. Mohou to být narozeniny, svátek, výročí, promoce nebo jiná podobně veselá událost. Kdo má ale pořád tolik inspirace na stále nové a nové dárky?

U mužů to většinou skončí u lahve alkoholu, ženy zase často dostanou kytici nebo krabičku pralinek. Nic z toho není špatné, ale nechtělo by to přeci jen něco originálnějšího?

Pro pány něco do auta

Muži obvykle milují své vozy a rádi o ně pečují. Co takhle muži koupit nějakou novou automobilovou vychytávku, dopřát jeho autu řádný servis nebo třeba zajistit službu reaktivace airbagů? Můžete také koupit nové potahy nebo pánovi dopřát jízdu v luxusním typu auta. Pokud si nevíte rady, co přesně pořídit, poraďte se s kamarádem nebo jiným příslušníkem mužského pohlaví, jistě bude vědět, co je nejlepší a kvalitní. Takové mužské dárky jistě potěší, a zejména pak od ženy. Vyjadřují totiž, že máte upřímný zájem o to, co váš muž dělá nebo co je mu blízké.

Oblečení nemusí být nuda

Zejména mladším dětem se někdy jako dárek kupuje oblečení. Není to špatný nápad, ale zkuste být trochu nápaditější. Klasické pěkné oblečení známých značek vyměňte třeba za tričko s oblíbeným superhrdinou nebo kupte nějaký merch od jeho oblíbeného youtubera. Divili byste se, že děti po těchto věcech skutečně šílí a nic jim neudělá takovou radost jako právě něco od jejich idola. Byť vám to může připadat jako hloupost, vzpomeňte si, po čem jste také jako děti toužily – a splněná přání jsou vždycky ta nejkrásnější.

Rozmanitá výbava pro koníčky

Každý má svého koníčka, kterému věnuje svůj čas i peníze. Pokud zrovna váš obdarovaný miluje třeba potápění, není nic snazšího než mu dát poukaz do oblíbeného obchodu s vybavením. Pokud rád pozoruje hvězdy nebo zvířata, kupte mu nový dalekohled, který mu umožní vidět ještě lépe a ostřeji. Ženy se zase často věnují umění, takže jim může udělat radost sada nových štětců, poukaz na kurz šití nebo třeba návštěva umělecké galerie.

Zážitek se nikdy neztratí

Každý dárek se může rozbít nebo ztratit, ale zážitek – ten vám nikdo nevezme. Navždy vám zůstanou krásné vzpomínky, které si můžete opakovaně připomínat. Proto je vždy dobrou volbou zamyslet se nad něčím, co byste s obdarovaným mohli dělat spolu. Pro páry jsou ideální různé výlety nebo pobyty ve wellness, ale můžete být i daleko kreativnější. Zkuste si třeba do vyhledávače zadat kam v Praze nebo Brně a hledejte zajímavá a neokoukaná místa, kde by se obdarovanému mohlo líbit. Pak už stačí jen koupit poukaz či lístky na akci a je jisté, že o zábavu budete mít postaráno.

Knihy pro ty, kteří hledají poznání

Že jsou knihy nudné a nikoho už dnes nezajímají? Omyl! Stále se najde řada těch, kdo milují vůni papíru a velmi rádi tráví večery s knihou v ruce a šálkem horkého čaje zachumlaní pod dekou. Musíte ale pečlivě vybírat. Detektivky nebo romantické příběhy už jsou ohrané – vsaďte na něco netradičního. Mohou to být třeba zajímavé životopisy svatých nebo úspěšných podnikatelů. Zkuste knihy o osobním rozvoji nebo takové, které vás naučí nějaké nové dovednosti. Pro milovníky jídla mohou být zase ideálním dárkem netradiční kuchařky.

Dárek pro jiné

V poslední době se často dávají dárky, které jsou vlastně obdarováním pro někoho jiného. Může se jednat o různé charitativní projekty nabízející například to, že koupíte kozu nebo jiné hospodářské zvíře, které bude věnováno rodině v rozvojových oblastech. Vy následně obdržíte poukaz, který darujete právě obdarovanému. Ten tak získá vlastně poukaz na to, že pomohl někomu jinému, kdo měl v životě méně štěstí. A pokud raději pomáháte v Česku nebo preferujete pomoc přírodě či zvířatům, určitě se vám také povede najít zajímavý projekt, kterému vaše peníze hodně pomohou.

Hlavní zprávy

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Rozviklané nohy i politý stůl. V re-use centru Z pokoje do pokoje dělají z odpadu retro poklady

vydáno 26. ledna 2022  15:40

Z ostravských sběrných dvorů putují do re-use centra nejen nábytek, ale i nádobí, hračky, nářadí, kočárky nebo třeba lyže. OZO Ostrava může být pro Prahu...  celý článek

Inflace je brutální jako čas. Nikam se před ní neschováte

vydáno 26. ledna 2022  6:01

Ceny letí nahoru, hodnota peněz dolů. Ekonomové jsou v odhadech opatrní. Jak jejich výpočty odrážejí skutečnost?   celý článek

Vaše fotky z Prahy