metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 16 °C

Sobota 28. května 2022. Svátek má Vilém

Další 4 fotografie v galerii
Potkan učí, jak zacházet s odpadem. | foto: PS

Děláte v ulicích nepořádek? Obří potkani si na vás smlsnou v nové kampani

  14:58
Nejen papírky od bonbonů a cigaretové nedopalky, ale i celé tašky plné odpadků se povalují po zemi mimo popelnice. Obyvatelé metropole každoročně vyhodí až 10 tisíc tun odpadu mimo nádoby určené na odpad. V ulicích proto nyní můžete potkávat velké plyšové potkany, kteří učí děti, jak nakládat s odpadem.

„Podle našich údajů by objem odpadu mimo nádoby zaplnil Mariánské náměstí v Praze do výšky 30 metrů,“ říká mluvčí společnosti Pražské služby Radim Mana. Nejčastěji se lidé tímto způsobem zbavují staré elektroniky, nábytku, koberců či zbytků umakartových jader.

Nebuďte čuňata!

Kampaň informuje Pražany, že velkoobjemový odpad (ledničky, nábytek apod.) nepatří vedle nádob na opad, ale do sběrných dvorů. Pražané mají také možnost zajistit si odvoz velkoobjemového odpadu přes internet, telefonicky nebo domluvou přímo na sběrném dvoře.

Kampaň také upozorňuje i na situaci, kdy nádoby na odpady jsou přeplněné a množství odpadu je i kolem nich. Podle Pražských služeb to není chybou svozových společností, ale majitelů či správců. Právě oni jsou podle vyhlášky zodpovědní za zajištění dostatečného počtu popelnic a za jejich pravidelný a dostatečný odvoz. „Rádi bychom také upozornili, že odpad, který se nevejde nebo nepatří do kontejneru, mohou Pražané zdarma odevzdat na sběrném dvoře nebo si svoz odpadu u nás objednat,“ upozorňuje ředitelka marketingu společnosti Pražské služby Miroslava Egererová.

Děti soutěží o panenky Monster High

Pro podporu kampaně běží od minulého týdne v rádiích a na velkoplošných obrazovkách reklamní spoty a na frekventovaných místech Prahy či základních školách jsou již k vidění maskoti - potkani, kteří rozdávají speciální edukativní kartičky a děti si mohou ověřit svoje znalosti, zasoutěžit si a dozvědět se nové věci. Pro děti byla spuštěna zábavná internetová soutěž o populární dětské hračky, například panenky Monster High či auta na dálkové ovládaní. Uzávěrka soutěže je 17. prosince, aby bylo možné předat dárky ještě před Vánocemi.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nákupy na internetu. Snadné, ale zrádné, pozor na osobní údaje, kam je zadáváte

vydáno 28. května 2022  15:54

Vyvarujte se neprověřených e-shopů a telefonátů, které z lidí lákají hesla. Nakoupit prakticky cokoliv na internetu už je velmi snadné. Stále je ale nutné...  celý článek

„Fascinuje mě, jak je tělo křehké a odolné, ale zároveň zranitelné“

vydáno 28. května 2022  7:46

Spisovatelka, ilustrátorka a copywriterka Marie König Dudziaková zpracovala prožitky prvorodičky v nové ilustrované publikaci Návrat z pískoviště. „Knihu...  celý článek

Láska, smrt & roboti. Animované antologie od Finchera a Millera jsou napotřetí ještě temnější

Strážce streamu
vydáno 27. května 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Rok se s rokem sešel, a tak nám oblíbená dvojice filmových režisérů Tim Miller a David Fincher opět servíruje další řadu animovaných převážně...  celý článek

Radnice Prahy 13 se vzpírá. Nové byty na Hůrce nechtějí

vydáno 27. května 2022  13:52

Praha 13 je proti zástavbě Slunečního náměstí. „Neohradila se zatím oficiálně,“ tvrdí městští plánovači.  celý článek