metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 27 °C

Sobota, 24. srpna 2019. Svátek má Bartoloměj.

Delifest představí na Grébovce italskou kuchyni, hudbu a divadlo

  11:25aktualizováno  11:25
Od pátku 13. červa čeká návštěvníky pražské Grébovky festival italské kuchyně, hudby a divadla . Festival Delifest zaměřený na děti a rodiny s dětmi nabídne návštěvníkům ochutnávky italských vín a delikates, jako jsou sýry, grilované mořské plody nebo typické italské zákusky. "Spolupořadatelem festivalu je městská část Praha 2, která pro pořádání letošního prvního ročníku nabídla prostory parku," řekl její místostarosta Václav Vondrášek.

Grébovka (ilustrační foto) | foto: Praha 2

"Věříme, že bude tato akce podobně úspěšná a pro návštěvníky zajímavá, jako je tradiční vinobraní", uvedl Vondrášek. Vstup na festival, během kterého vystoupí například zpěvák Xindl X nebo divadelní soubory Cirk La Putika a Vosto5 bude zdarma, kdo tedy přijde pouze za kulturou a nebude mít zájem o italské speciality, nemusí utratit ani korunu, doplnil Vladimír Kouba z pořadatelské společnosti Delifest Production.

Po Itálii se fajnšmekři podívají do Francie a do zámoří

Kromě Itálie se během letoška na Grébovce představí ještě další zahraniční kuchyně. Od 12. do 16. září se uskuteční ochutnávka francouzské kuchyně a od od 3. do 5. října akce zaměřená na pochutiny z Nového světa, jako jsou hamburgery nebo whisky. Důvodem pro výběr italské kuchyně pro zahájení festivalu byla podle Kouby vstřícnost pražské italské komunity a taky skutečnost, že je v hlavním městě velice početná.

Podle Kouby se nový gastronomický festival nechce poměřovat s již existujícími akcemi, které představují gastronomické laureáty a nejde rovněž o přehlídku nejlepších restaurací. Podobný koncept zaměřující se na širší veřejnost a kombinaci gastronomie a kultury festival odkoukal v zahraničí, inspiroval se například Jazz & Heritage festivalem v New Orleans nebo budapešťským Pálinka festivalem, dodal Kouba.

Autor:

Hlavní zprávy

Do Vršovic svižně za dva roky

Pod ochranný rám na Zahradním Městě se brzy vrátí doprava.
vydáno 23. srpna 2019  12:14

Šestikilometrový úsek moderní trati spěje ke třetině.  celý článek

Čápi se otrávili jedem na hraboše

Čáp nejspíš pozřel hraboše, který se otrávil nástrahou.
vydáno 23. srpna 2019  5:41

Nevhodně zvolený způsob likvidace hlodavců má na svědomí úhyn desítek jihomoravských zajíců i ptáků z Opavska.  celý článek

Značky na přání vydělaly miliony

Registrační značka na přání.
vydáno 22. srpna 2019  16:02

Význam čísel se u Asijců žijících v Česku přenáší také na jejich auta.  celý článek

Metropole bude mít více vlakových zastávek

Návrh nové podoby železničního mostu, kde bude i zastávka Výtoň .
vydáno 22. srpna 2019  11:35

Ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy Ondřej Boháč nastínil, jaké nové železniční zastávky vznikají a co bude s tratí na letiště.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám