metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / 3 °C

Sobota, 23. února 2019. Svátek má Svatopluk.
Radotínská lávka
Větší foto
Radotínská lávka | foto: Praha 16Metro.cz

Dělníci míří na lávky. Opraví je v Radotíně i Butovicích

5. dubna 2018  15:58 Filip Jaroševský Metro.cz
Můstek přes Berounku v Praze 16 uzavřou v pondělí. Do té doby na něj mohou místní po jednom. Loňský pád trojské lávky spustil v hlavním městě vlnu bezpečnostních kontrol a uzavírek můstků všeho druhu. Zatímco Libeňský most se po svém podložení veřejnosti opět otevřel, technicky nevyhovující radotínská lávka se zahájení oprav dočká od pondělí.

„Uzavření lávky se posouvá kvůli další etapě zajišťovacích prací, z technologických důvodů a problémů vzniklých na straně zhotovitelské firmy,“ řekla deníku Metro mluvčí šestnácté městské části Jana Hejrová. Od prosince na můstku platil přísný zákaz vjezdu motocyklů. Městská část také zúžila prostor pro vstup na lávku tak, aby na ni mohla vejít vždy jen jedna osoba. „V únoru bylo na lávku také instalováno výstražné zařízení s červeným světlem, které se v případě překročení povolené rychlosti větru rozsvítí,“ dodává mluvčí Hejrová.

V dubnu startuje také oprava lávek na železničním mostě spojujícím smíchovský a výtoňský břeh. Ač je Technická správa komunikací (TSK) spravovala již v září loňského roku, po neštěstí v Troji se město rozhodlo dřevěné chodníky uzavřít a počkat s opravou na jaro.

„Nosná konstrukce plošně koroduje a oslabení některých průřezů konzol lávky dosahuje sta procent. Došlo tedy k destrukci některých prvků. Už na konci září budou chodci moct po jedné z nich opět bezpečně procházet,“ vysvětluje nutnost dalších zásahů mluvčí správy komunikací Barbora Lišková.

Ředitel TSK Petr Smolka nedávno přiznal, že dělníci mohli začít s opravami na železničním mostě již loni. Správa železniční dopravní cesty, která zde prováděla vlastní diagnostiku, ale zahájení prací zamítla. „Zároveň byl problém s odstávkou plynovodního potrubí, ke které nám daly zamítavé stanovisko pražské plynárny,“ upřesňuje ředitel Smolka.

V Nových Butovicích vyroste nový most pro pěší

  • Stávající most spojující stanici metra s pěším koridorem k poliklinice a Úřadu městské části Praha 13 byl v havarijním stavu. Technická správa komunikací ho proto nechá v těchto dnech zbourat.
  • Můstek byl postaven v roce 1988. Po demolici a odstranění stávajícího mostu včetně pilířů dojde k vybudování nového. Dělníci rovněž obnoví plochu pod mostem a část navazujících chodníků, upraví osvětlení a odvodnění nového mostu. Ten by měl být dokončen v březnu 2019.
  • Demolice se nevyhne ani terase, která slouží jako lávka nad uzavřenou pasáží na Budějovické. Praha ji místo oprav nechá zbourat i přesto, že proti záměru hovoří několik technických posudků. Proti se staví také někteří zastupitelé a vedení místního nákupního centra.

Komentáře

Hlavní zprávy

Schindler tu zachraňoval Židy, nyní zde vzniká muzeum

V areálu bývalé textilní továrny v Brněnci se bude v novém muzeu promítat také...
vydáno 23. února 2019  14:05

Zanedbaný areál, kde dříve stála továrna na textil, obnovuje potomek rodiny Löw-Beerů.  celý článek

Pod Hradištěm voní Itálie. Kousek od Litoměřic funguje první česká pršuterie

Vlastimil Chovaneček mladší (vlevo) a jeho bratr Tomáš.
vydáno 22. února 2019  17:39

„Naší inspirací je italská cesta. Cesta slunce, vína, dobrého jídla a rodiny,“ říká Vlastimil Chovaneček mladší a rozhlíží se po Českém středohoří. Tady,...  celý článek

Starosto, přijeďte! Jsou čtyři ráno a kokrhá mi tady kohout

Volání v tramvaji (ilustrační foto)
vydáno 22. února 2019  15:12

Aby k nim měli občané blíž, zveřejňuje většina starostek a starostů malých obcí i menších měst číslo svých mobilních telefonů. Pro případ urgentních...  celý článek

Na kostel je přilepen stánek. Podle památkářů je konstrukce v pořádku

Stánky zde byly už v minulosti.
vydáno 22. února 2019  10:54

„Na toto jsem narazila v Týnské ulici. Na jednu z nejpůsobivějších památek Prahy, kostel Matky Boží před Týnem, je nalepen prodejní stánek, který čeká na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám