metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 6 °C

Úterý, 25. ledna 2022. Svátek má Miloš.

Demonstrace na podporu živnostníků a podnikatelů

  11:03
Praha 10. ledna 2022 (PROTEXT) - MUSÍME ZASTAVIT PŘIJETÍ vládního Babišova návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a zákon č. 243/2020 Sb., o pravomoci Policie ČR a obecní policie postihovat porušení krizových opatření a mimořádných opatření nařízených v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru SARS CoV-2 na území ČR.

DEMONSTRACE 11.1. 2021 od 15:00 na Malostranském náměstí v Praze

Současná vláda si vzala Babišovu novelu za svou, protože jí dává do ruky nové restrikce a sankce proti rebelujícím podnikatelům, kteří se nechtějí podvolit, jak zmiňoval Martin Kupka (ODS).

Babišův vládní návrh na boj s rebelujícími podnikateli, který si přisvojila Pekarová a hned ho předkládá na první schůzi sněmovny PČR. https://www.psp.cz/sqw/tisky.sqw?O=9&T=28

Současná vláda nám lže. Na co potřebuje tuto novelu, když Fiala slíbil, že žádný další Lockdown nebude? Zákon jde do prvního čtení. Přijďte nás podpořit!

Vyzýváme Vládu České republiky, aby místo restrikcí a pokut okamžitě začala řešit svízelnou situaci živnostníků, majitelů firem a jejich jednatelů, kteří díky "protipandemickým" opatřením Vlády, museli podnikatelskou činnost svých firem ukončit nebo skončili v insolvenci. Postižení podnikatelé si zcela logicky na začátku podnikání brali úvěry, za které museli ručit osobními směnkami a osobními majetky včetně nemovitostí. Mnoho podnikatelů se zadlužilo i během uzávěrek ekonomiky, protože uvěřili vládě, že jim budou náklady kompenzovány. Díky zcela chaotickým a nepostačujícím záchranným programům mnoho lidí právě řeší situaci, že banky začínají zpoplatňovat tyto úvěry a na jejich úhradu používá zastavený majetek lidí, kteří kvůli vládě přišli o vše.

Vyzýváme Vládu, aby vypsala smysluplný program na záchranu podnikatelů, kteří byli zlikvidováni vládními "protipandemickými" opatřeními.

Podnikatel nebo živnostník, který prokáže, že je z postiženého odvětví, musel vypsat na sebe insolvenční řízení a ručí bankovnímu domu za své podnikání nemovitostí, získá podporu a to i formou bezúročné půjčky, aby mohl svojí nemovitost vykoupit. Je zcela nepřijatelné, aby stát připravil lidi nejen o jejich podnikání, ale aby je ještě vyhnal pod most. Banky zcela logicky nečekají na insolvenční řízení, ale snaží se urychleně sanovat své úvěr právě z majetku ručitelů, kterým hrozí sociální vyloučení. Jedná se o lidi, kteří neudělali žádnou manažerskou chybu, ale bohužel podnikali v hotelnictví, gastronomii a jiných postižených oblastech. Dnes se opět omezuje podnikání různými nařízeními a zase se dotýká pouze jen některých odvětví. Stát musí nést zodpovědnost a pomoci lidem, kteří desítky let zde podnikali.

Kontakt:

Jiří Janeček - Chcípl PES

www.chciplpes.cz

Hlavní zprávy

Devítku trápí, že jí Praha posílá problémové nájemníky

vydáno 24. ledna 2022  13:20

Párty po celou noc a divná individua. Starousedlíci se bouří proti sociálním bytům. Další přitom přibudou.  celý článek

Zapomenutý švec z Barrandova: Hravě spravím i napůl sežranou botu

vydáno 24. ledna 2022  5:11

Do barrandovské opravny obuvi Andreje Němce se v posledních dnech lidé moc nehrnou. Přesto je z něj celebrita.  celý článek

Jednorázové samotestovací sady. Jak s nimi správně naložit?

vydáno 23. ledna 2022  19:03

Vzít, strčit do plastového sáčku, zauzlovat ho, pak ho dát do druhého pytlíku, ten také zauzlovat a vyhodit do popelnice. Tak zní podle největší svozové...  celý článek

Tady býval ráj netuzexových československých hifi nadšenců

PRAHA? AHA!
vydáno 22. ledna 2022  23:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Vaše fotky z Prahy