metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 22 °C

Sobota, 17. srpna 2019. Svátek má Petra.
Ládví, autobusová zastávka.
Větší foto
Ládví, autobusová zastávka. | foto: Marek HýřMetro.cz

Demonstrace v Ládví zkomplikuje dopravu

9. listopadu 2015  7:51 Marek Hýř Metro.cz
Nechceme poškodit cestující. Akci jsme nahlásili, hájí se demonstranti. Desítky lidí si zítra v půl osmé ráno stoupnou na autobusovou zastávku Ládví. Chtějí zhruba hodinu protestovat proti stovce autobusů, které denně na ďáblické sídliště od dubna zajíždějí.

„O této demonstraci jsme dojíždějící informovali prostřednictvím starostů obcí, webu iniciativy a sociálních sítí,“ uvedl Adam Véle z iniciativy Ládví není autobusák. „Důrazně jsme také Ropidu doporučili příměstské linky ukončené dosud na Ládví po dobu konání demonstrace zakončit na terminálu Letňany, protože protestní shromáždění může zkomplikovat dojezd na výstupní zastávku,“ dodal Véle.

Zda Ropid organizující pražskou dopravu demonstrantům vyhoví a linky zítra ráno odkloní do Letňan, ale není jisté. „O demonstraci víme, cestující se pokusíme co nejlépe informovat,“ říká mluvčí Ropidu Filip Drápal.

Původně měla být přitom akce ještě ráznější. „Plánovali jsme blokádu provozu formou přecházení přechodu pro chodce, ale nechceme, aby doprava zcela zkolabovala, naším záměrem není poškodit cestující,“ uvedl Véle. Demonstranti chtějí svou akcí upozornit na to, že se jim půl roku stará dopravní novinka vůbec nelíbí. „Považujeme za skutečně nepřijatelnou dosavadní snahu vybudovat uprostřed rezidenční čtvrti nový autobusák,“ komentuje situaci další členka iniciativy Marie Pokorná.

Magistrát však naznačuje, že na Ládví se dají další dopravní změny v brzké době očekávat. „Případné úpravy provozu budou směřovat k celostátnímu termínu změn jízdních řádů 13. prosince nebo v případě větších zásahů do linkového vedení v průběhu prvního pololetí příštího roku,“ uvedla bez bližších detailů Monika Lojínová z městského odboru dopravy.

Komentáře

Hlavní zprávy

Autobusy na Zličíně čekají škatulata. Může za ně děravá vozovka

Dopravní omezení během první etapy oprav na autobusovém nádraží Zličín.
vydáno 17. srpna 2019  6:00

V pondělí se začnou v prostorách autobusového terminálu na Zličíně dít nemalé změny. Kvůli opravě povrchu, který je podle dopravního podniku již ve velmi...  celý článek

Stojící autobus se spuštěným motorem? Je to na pokutu

Ilustrační snímek
vydáno 17. srpna 2019  5:34

Česká města dusí autobusy čekající na turisty. Za to hrozí pokuta 2500 korun.  celý článek

Do spící metropole jsme vyrazili s odhodláním nikoho nepotkat

Hradčanské náměstí bez turistů je zážitek nejen pro fotku.
vydáno 16. srpna 2019  17:07

Představa prázdného Staroměstského náměstí, Karlova mostu nebo snad nádvoří Pražského hradu se zdá jako absolutní nesmysl. Věřte, že se to však každodenně...  celý článek

Počet článků na Wikipedii vystřelil vzhůru, dnes zapomenutá Nupedie živořila, říká wikipedista

Vojtěch Dostál
vydáno 16. srpna 2019  12:52

Wikipedii založili roku 2001 dva třicátníci, Jimmy Wales a Larry Sanger. „Ti dva experimentovali s různými webovými projekty včetně lechtivých magazínů...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám