metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 16 °C

Středa, 18. září 2019. Svátek má Kryštof.
Dětský den
Dětský den | foto: David Sedlecký

Den dětí se slaví od soboty do pondělí. Na Petříně, v zoo, v muzeu i v obchodním centru

30. května 2014  8:55 Robert Oppelt
Děti mají svůj svátek a na řadě míst v metropoli pro ně bude připraven zajímavý program. Vyberte si z mnoha možností, kde s dětmi jejich velký den oslavíte.

Už zítra mohou zažít den plný komiksů ve Žlutých lázních. Historii i současnost komiksů připomenou Superman, Spider-Man, Rychlé šípy i další legendární hrdinové z bájí či sci-fi příběhů. Trojská zoo otevře nový pavilon velemloků, věnovaný  spisovateli Karlu Čapkovi, a program bude v horní i dolní části zahrady pokračovat do neděle. Ten samý den budou na Petříně na děti čekat kouzelníci, žongléři a pohádky. V Náprstkově muzeu se děti v neděli zase naučí poznávat cizokrajná koření.

Oslavy dne dětí v metropoli

Sváteční akce pro děti začínají už v pátek a skončí až v pondělí.

  • Den plný komiksových postav začíná ve Žlutých lázních v sobotu 10.00. Historii i současnost komiksů připomenou Superman, Spider-Man, Rychlé šípy i další legendární hrdinové z bájí či sci-fi příběhů. Na děti čekají tematické hry, soutěže a zábavný program, který potrvá až do 19 hodin.
  • Na rodiče a děti čeká zítra od 11 do 19 hodin nabitý hudebně zábavní program v obchodním domě Kika v Letňanech. Hvězdou odpoledne bude zpěvák Dalibor Janda, který vystoupí od 14 hodin. Těšit se můžete i na skákací hrad nebo dětské divadélko.
  • Den dětí oslaví vneděli v zoo se strážníky a filmovým festivalem Mental Power. Děti do 15 let budou mít vstup za korunu. Zlatým hřebem programu se stane v 11.00 hodin křest dvou tajemných mláďat herci Vojtou Kotkem a Terezou Voříškovou.
  • Muzeum hl. m. Prahy pořádá  v neděli v okolí Petřínské rozhledny program pro děti s kouzelníkem, pohádkami a soutěžemi. Program bude připraven pro rodiče s dětmi od 11 do 17 hodin. 
  • Poslední oslava začne vpondělí od 15.00 hodin v Centrálním parku Prahy 13 u MŠ vBronzové ulici. Hudebním hostem akce je trio Maxim Turbulenc. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

3 věci, které může udělat ČR do konce roku pro ochranu klimatu

3 věci, které může udělat Česká republika do konce roku pro ochranu
vydáno 18. září 2019  7:00

Slýcháme, že ti kdo protestují proti změnám klimatu, nenavrhují žádné dosažitelné cíle, že pouze “obchodují se strachem”. Není to pravda. Nyní naši...  celý článek

Češi stále častěji platí mobilem

Platba mobilem s NFC
vydáno 18. září 2019  5:55

Digitální placení výsadou mladých? Internetové bankovnictví zvládají bez potíží i senioři.  celý článek

Elektroparkování zdarma? Mimo Prahu zatím s obtížemi

Elektromobil na hradeckém Masarykově náměstí (5. června 2012)
vydáno 17. září 2019  5:53

Praha ulehčuje majitelům „čistých“ aut život. Parkují zdarma. V dalších městech je to problém.  celý článek

Sloupek Mardoši: Vyhořel u ohně

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 16. září 2019  16:10

Na kytaru u táboráku jsem hrál naposled někdy ve čtrnácti. Od té doby mně sem tam někdo řekne, ať zahraju („hraješ přece v kapele“), ale to je v podstatě...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám