metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 1 °C

Pátek 2. prosince 2022. Svátek má Blanka

Den pro dobro s Tesco

  17:05
Praha 5. září 2022 (PROTEXT) - Představení vítězných dobročinných projektů i bohatý program pro děti nabídne první ročník Dne pro dobro, který se uskuteční ve středu 7. září 2022 od 14 hodin před budovou nákupního centra Eden v Praze.

„Podpora komunit je nedílnou součástí našeho podnikání, chceme být dobrým sousedem všude tam, kde provozujeme naše prodejny. Ráda bych vás pozvala na první ročník akce Den pro dobro, kde oceníme vybrané vítězné organizace našeho grantového programu Vy rozhodujete, pomáháme, pro děti pak bude nachystaný bohatý doprovodný program,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco ČR.

Součástí komunitního dne jsou soutěže o ceny pro děti, například ukázka canisterapie, výtvarně rukodělná dílna, lekce znakového jazyka a deskové hry. Pro mlsné dětské jazýčky bude přichystána cukrová vata zdarma.

Formou rozhovorů se před NC Eden také představí organizace, se kterými dlouhodobě spolupracujeme v oblasti podpory komunit, například Člověk v tísni, Diakonie Českobratrské církve evangelické, Federace potravinových bank a Nadace rozvoje občanské odpovědnosti. Návštěvníci mohou zavítat na stánky, kde představí své aktivity na pomoc dětem dobročinné organizace Dobro-dějky, Diakonie ČCE, Centrum pro dětský sluch Tamtam, Tichý svět, Mumraj rodinné a komunitní centrum. Své aktivity také představí charitativní projekt Tesco Anděl.

Poznámka pro editory:

Unikátní grantový program Nadačního fondu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ podporuje již od roku 2016 veřejně prospěšné projekty neziskových a příspěvkových organizací po celé České republice. Celkově Tesco na podporu komunit v České republice již věnovalo 46 890 000 korun, které rozdělilo mezi 2 230 veřejně prospěšných projektů.

Tesco se od roku 2013 také zapojuje do potravinových sbírek po celé České republice a pomáhá tak poskytnout potraviny těm, kteří se ocitli v tíživé životní situaci.

Prostřednictvím partnerství s národními potravinovými bankami, které pomáhají přerozdělovat přebytečné potraviny, Tesco v loňském roce z prodejen a distribučních center darovalo 1 443 tun přebytečných potravin místním charitativním organizacím. To je meziročně o 6 % více a ekvivalent 3,4 milionu porcí jídel, které pomohou lidem v nouzi.

Kontakt:

Marie Cicvárek Fléglová

PR Specialist

Adison

www.adison.cz

marie.cicvarek@adison.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Hlavní zprávy

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek

Nefunguje vám čip v Lítačce? Revizorovi se neospravedlníte, ale pokutu vám vrátí

vydáno 30. listopadu 2022  18:15

Platný doklad o zakoupení příslušného kuponu vás před pokutou nezachrání. Na každý pád zaplatíte nejméně 50 korun.  celý článek