metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 1 °C

Čtvrtek, 20. ledna 2022. Svátek má Ilona.
Takto vypadá newsletter Praha 10. | foto: Repro Praha 10 Metro.cz

Desítka má nově zpravodaj na webu

  6:26
Internetová podoba vyjde radnici Prahy 10 podstatně levněji než tištěný časopis.

Po roce a půl, kdy Praha 10 ukončila vydávání radničních novin, se informace o městské části vrací v elektronické formě. Zpravodaj Prahy 10, jehož nulté červnové číslo našli obyvatelé desítky v minulých dnech ve svých mailech, hned v úvodu objasňuje tento krok.

„Internetový zpravodaj je neporovnatelně levnější než výtisky novin, odkaz se šíří lépe než vydání časopisu a internet nám dává víc možností, jak dostat vaši zpětnou vazbu, než jakou by nám dával papír,“ píše se v úvodním textu novinky.

Lidé se z newsletteru dozvědí o novinkách v Praze 10, o kulturních či sportovních akcích, ale také o tom, co radnice připravuje. „Je to efektivní forma komunikace. Myslím, že jsme v Praze první, kdo takový newsletter vydá vydává, o žádném jiném nevím,“ řekl pro Metro mluvčí Prahy 10 Vít Novák a dodal: „Navíc jsou v něm obsaženy interaktivní prvky, takže se dá na určité informace kliknout.“

Novinku si může každý zájemce objednat přes registraci na webových stránkách www.praha10.cz/zpravodaj. Podle Nováka se aktuálně o tištěné podobě neuvažuje, i když tuto možnost do budoucna nevyloučil.

„Museli bychom ale najít cestu, jak se vyvarovat chyb z minulosti. Například co se týče distribuce. Ty peníze zkrátka nebyly efektivně využity,“ uvedl Novák a připomněl tak krok radnice o zrušení z podzimu roku 2015. Městská část tak údajně ušetřila asi 2,6 milionu korun ročně. Mezitím na desítce vychází dva časopisy soukromého rázu. Čtrnáctideník Naše Praha 10 a měsíčník Vaše 10.

„Někteří lidé to považují za radniční noviny, ale není tomu tak. My s těmito časopisy jen spolupracujeme a uveřejňujeme zde některé informace z radnice,“ upřesňuje Novák.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zabijačka jako „polotovar“. Náramně chutné maso si musíte ovařit sami

vydáno 20. ledna 2022  5:37

Josef Lada by maloval vesnickou tradici asi jinak. Na prase tam totiž už moc nenarazíte.  celý článek

Neexistující cena, špatný bus i málem „oloupená“ seniorka

vydáno 19. ledna 2022  14:25

Přehled úsměvných současných kauz některých pražských politiků přináší deník Metro.  celý článek

Elektromobilita nám pročistí městský vzduch, vědí radnice českých měst

vydáno 19. ledna 2022  6:00

O nové čerpačce na klasická paliva už nikdo nepíše. Ovšem otevření dalšího stojanu pro elektromobily je v Česku stále ještě malá událost.  celý článek

Recyklace? Nejlepší je odpad vůbec nevytvářet, tvrdí expert na cirkulární ekonomiku

vydáno 18. ledna 2022  16:31

Hlavní město má novu vlastní strategii. Dokument nazvaný Strategie pro přechod na cirkulární ekonomiku schválili magistrátní radní v pondělí. Rozhodli tak...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám