metro.cz

Počasí v Praze

-5 °C / 1 °C

Pondělí, 21. ledna 2019. Svátek má Běla.
Areál Pod Žvahovem, kde sídlí taneční konzervatoř.
Větší foto
Areál Pod Žvahovem, kde sídlí taneční konzervatoř. | foto: Wikimedia Commons

Děti jako rukojmí. Taneční škola se nechce stěhovat

12. června 2018  15:51 Filip Jaroševský Metro.cz
Boj o prostor v ZŠ Pod Žvahovem na Praze 5 nabírá na obrátkách.

Vydírání, lži i používání žáků jako rukojmích. Takového jednání se podle radnice Prahy 5 nyní dopouští Taneční škola TCP, která sídlí v prostorách Základní školy Pod Žvahovem. Budovu nyní čeká velká rekonstrukce, po které má již sloužit pouze jako klasická základka určená dětem z Prahy 5. Taneční centrum Praha však Žvahov opustit odmítá. Podle jejího vedení totiž neměla dostatek času budovu opustit a nesehnala tak náhradní prostory.

„Společnost TCP dostala od městské části Praha 5 výpověď, poněvadž kvůli nárůstu počtu obyvatel potřebujeme tuto budovu pro plnohodnotnou základní školu. Tento krok je dlouhodobě v rámci koncepce našeho školství a výpověď TCP byla doručena před rokem a půl. Nerozumíme tomu, proč si TCP stěžuje na krátkou dobu výpovědi, když jí městská část Praha 5 dala o polovinu delší výpovědní lhůtu, než byla roční lhůta uvedená ve smlouvě. Tu TCP dobrovolně podepsala,“ řekl deníku Metro mluvčí Prahy 5 Jakub Večerka.

Potíž je také v tom, že lidé z prostředí kolem taneční školy opakovaně prohlašují, že se škola nikam stěhovat nebude. Na jejích webových stránkách dodnes naleznete nabídky studia. Podle Večerky je přitom stěhování taneční školy zcela nutné. Místo současného prvního stupně zde totiž bude sídlit i stupeň druhý, takže se sem již nikdo jiný ani nemůže vejít.

To ale lidé kolem TCP odmítají a tvrdí, že rekonstrukci provoz školy nijak neohrožuje a škola klidně může na místě pokračovat v činnosti. „Taneční centrum Praha ve školním areálu Žvahov zůstane. Vedení školy přece nenechá svých 150 žáků osmiletého studia na dlažbě. I když nemravnému a ignorantskému vedení naší městské části by to bylo úplně jedno,“ uvedl v místním zpravodaji bývalý radní Prahy 5 Jiří Vejmelka, který je pro zachování školy.

Radnice však podle svých slov v minulosti nabízela škole alternativní prostory. Jeden z nich se nacházel například v Plzeňské ulici. Veškeré návrhy radnice byly však podle Večerky ze strany TCP odmítnuty.

Tanečníci, nebo školáci

  • Taneční škola tvrdí, že má příští rok plně zajištěn. „Máme skvělé právníky a solidaritu odborné veřejnosti. Právníci zpochybnili výpověď,“ řekl pro iDNES manažer taneční školy Antonín Schneider.
  • Pomoc s hledáním náhradních pozemků jí nově nabídl i pražský magistrát.
  • Tanečníci se musí stěhovat ke 31. červenci. To však stále odmítají.

Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Mardoši: Zvonky dveří

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 21. ledna 2019  10:15

V našich představách nám spílali z oken, házeli věci, smáli se, zuřili, píše Mardoša pro deník Metro ve svém sloupku.  celý článek

Dalo se úniku plynu z rolby předejít?

Hasiči a záchranáři zasahovali na zimním stadionu v pražských Holešovicích, kde...
vydáno 21. ledna 2019  5:56

Únik oxidu uhelnatého z rolby holešovického stadionu se stále vyšetřuje. Led tu už žehlí náhradnice na elektřinu.  celý článek

Dřív měli singles na 2+kk, teď uškudlí sotva na garsonku

Bydlení (ilustrační foto)
vydáno 20. ledna 2019  12:20

Většina Čechů chce bydlet ve vlastním. Problémem je, že jenom někdo na to má.  celý článek

Lítačku můžete také vyhrát

Finální podoba nové čipové karty pro městskou hromadnou dopravu (23.2.2016)
vydáno 20. ledna 2019  5:54

Chcete mít roční kupon na MHD úplně zadarmo? Až do konce ledna jej můžete zkusit vyhrát. Organizátor dopravy Ropid totiž ve spolupráci se společností Visa...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám