metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 28 °C

Čtvrtek 19. května 2022. Svátek má Ivo

Větší foto
Myriam Bleau | foto: Leif NormanMetro.cz

Digi umění v CAMPu

  11:59
Festival hudby, světla a performancí Spectaculare pokračuje dalšími vystoupeními.

V Praze se už několik týdnů koná festival Spectaculare, který představuje netradiční umění. Už ve středu se v Centru architektury a městského plánování CAMP vystoupí kanadská umělkyně Myriam Bleau pohybující se svými díly na hranici hudební performance a digitálního umění. Návštěvníci naživo uvidí její audiovizuální performance Soft Revolvers (více v boxu).

Myriam Bleau je skladatelka, multimediální umělkyně a performerka, která vytváří audiovizuální systémy, instalace a hudební performance. V minulosti působila na poli popové hudby, což ovlivnilo její elektronickou tvorbu, v níž využívá prvky hip-hopu či techna.

„Snažím se vytvářet komplexní performance, ve kterých propojuji zvuk, světlo a pohyb. Jednotlivé složky na sebe reagují a vznikají tak specifické autorské kompozice. Zajímá mě rozpíjení hranic mezi pojmy jako nástroj, rozhraní či instalace,“ vysvětluje montrealská rodačka Myriam Bleau, která se českému publiku představila již na festivalu 4+4 dny v pohybu.

Festival Spectaculare

  • Pátý ročník festivalu Spectaculare nabídne další vystoupení umělců.
  • l V Praze se objeví losangeleský producent Nosaj Thing, který vystoupí 22. března v prostoru Mono Fono.
  • O týden později 29. března se mohou příznivci melancholického minimal house těšit na velkou postavu tohoto žánru Christian Löfflera, který se chystá do smíchovského MeetFactory.
  • V rámci festivalu můžete 28. března navštívit v CAMPu také vernisáž interaktivní instalace Jana Karafiáta s názvem Landscape prezentující umělý „svět“, digitální krajinu vytvořenou počítačovým kódem. Více o festivalu najdete na www.spectaculare.eu.

Barvy, tvary, hudba

  • Myriam Bleau představí svůj projekt Soft Revolvers, který pracuje se čtyřmi rotujícími objekty vybavenými gyroskopy a akcelerometry.
  • Každý z objektů funguje jako hudební nástroj - předává informace o svém zrychlení, stabilitě rotace či kolizi a ovládá tak v reálném čase vznikající zvukovou i světelnou kompozici.
  • Za toto dílo umělkyně získala čestnou cenu Prix Ars na festivalu Ars Electronica v roce 2015.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Steelers čeká ve Snapbacks lize klíčový zápas na Bazalech

vydáno 19. května 2022

ISMM Ostrava Steelers se v rámci dohrávky 3. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu bude snažit udržet naděje na play-off. Steelers v neděli na Bazalech...  celý článek

„Památné stromy nepřibývají“

vydáno 18. května 2022  19:46

V metropoli můžeme v současnosti najít více než dvě stovky takzvaných památných stromů. Tedy těch, které byly odborníky označeny jako mimořádně hodnotné.   celý článek

Vysoká tráva? Vyprahlý trávník v parcích? Lidé si myslí, že se radnice nestará

vydáno 18. května 2022  12:19

Máte pocit, že se městská zeleň kosí příliš často a moc? A že vyprahlé plochy v létě zhoršují již tak vysušené prostředí?  celý článek

Z buspruhu do buspruhu. Na Strakonické se řidiči chápou

vydáno 18. května 2022  4:25

U Branického mostu není nouze o kuriózní dopravní situace. Podobné lze zažít u krematoria.  celý článek