metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 10 °C

Čtvrtek, 21. listopadu 2019. Svátek má Albert.
Ženy z odboru tisku a prevence Policejního prezidia ČR se zapojily předloni.
Větší foto
Ženy z odboru tisku a prevence Policejního prezidia ČR se zapojily předloni. | foto: Facebook

Díky kníratému Movemberu prohmátnou strážnicím prsa

1. listopadu 2019  7:28 Filip Jaroševský Metro.cz
Do akce na podporu boje proti rakovině prostaty se letos zapojí policisté, tramvajáci nebo zaměstnanci magistrátu.

Měsíc, kdy se to bude nejen v ulicích hlavního města hemžit čerstvě narostlými knírky, je opět tady. Postupným vypěstováním této stále méně obvyklé ozdoby mužské tváře budou charitativní akci Movember, jejímž účelem je získání finančních prostředků a zvyšování povědomí o zdraví mužů, opět podporovat například pražští strážníci.

Podle jejich mluvčí Ireny Seifertové do boje proti rakovině prostaty vyrazí letos opět mnozí z nich. Jejich vedení pak myšlenku osvětové akce – přimět muže vyrazit častěji k lékaři – posvětí netradičním benefitem.

„Protože jsou dvě třetiny našich strážníků muži a máme zájem na tom, aby byli naši zaměstnanci zdraví, využijeme zvýhodněné nabídky na vyšetření prostaty a toto preventivní vyšetření strážníkům zaplatíme. Doufáme, že tuto možnost naši kolegové hojně využijí,“ říká pro deník Metro Seifertová.

Akce spojené s Movemberem

  • Tuto sobotu se na Hostivařské přehradě koná koná Run for Movember. Jde o charitativní akci zaměřenou na prevenci mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty. Od 8.30 hodin se mohou registrovat běžci, start je v 11 hodin u koupaliště. Vybrat si zájemci mohou buď trať 14 kilometrů, nebo poloviční. Startovné na místě činí 700 korun.
  • Příští čtvrtek vystoupí v klubu Vagon kapely Zoči Voči, Náhodný Výběr, Madam Royal a Covers for Lovers, a to v rámci Movember Tour. Začíná se v 19.30.
  • Je možné také vytvořit vlastní akci. Na webu cz.movember.com je návod, jak se registrovat, udělat party a pozvat přátele, se kterými si užijete zábavu.
  • Na webu Angrybeards.cz proběhnou po celý měsíc čtyři zajímavé aukce. Už tuto neděli v 19.30 startuje týdenní dražba kšiltovky rapera Renneho Danga. Další týden to bude neplatební karta Kapitána Dema.

Zkrátka podle ní nepřijdou ani strážnice. Vedení pražské městské policie je plánuje poslat na vyšetření prsou. „Abychom byli genderově vyváženi, tak také podpoříme naše ženy, a to v rámci prevence rakoviny prsu,“ dodává Seifertová.

Každoročními podporovateli Movemberu tradičně bývají zaměstnanci pražského dopravního podniku, který loni během listopadu vypravoval také kníraté tramvaje, nebo příslušníci z řad policistů, hasičů a záchranářů. Fotografie jejich knírků lze obvykle během listopadu sledovat na sociálních sítích či na oficiálních stránkách akce cz.movember.com. Podle mluvčího magistrátu Tadeáše Provazníka letos nezůstanou pozadu ani zdejší zaměstnanci. Takzvaným Magistrátním movemberům, jak si tým přezdívá, se dařilo i v loňském roce. „Členové týmu tu budou publikovat své fotografie a přispět na dobrou věc může každý,“ svěřil Metru Provazník, jehož tým si dal za cíl pokořit hranici sto tisíc korun. 

Tvoření týmů Mo Brothers, tedy Bratrů v kníru, kteří se navzájem podporují, je pro listopad typické. Do mezinárodní akce Movember se u nás každoročně zapojují známé osobnosti jako Matěj Ruppert, Michal Dvořák nebo fotbalisté a hokejisté pražské Sparty. Jedním z prvních šesti mužů, kteří si podle oficiálního Facebooku českého Movemberu nechali v tuzemsku narůst knír, byl motokrosař Libor Podmol. Na Facebooku se proto vtipkuje také o tom, že dostal nedávné vyznamenání od prezidenta právě za to.

Do Movemberu se může zapojit každý. Stačí se zaregistrovat na stránkách Movemberu, kde lze najít informace, jak přispět na pomoc v boji proti rakovině. Odměnou může být dobrý pocit a také účast zdarma na Movember party, která se chystá koncem listopadu. „Krize mužského zdraví má i menší a vousatější řešení. Řešení, které si můžete nechat narůst přímo pod nosem. Nechte si letos v Movemberu nechat narůst Mo a vyberte prostředky pro mužské zdraví,“ vzkazují čeští zástupci akce. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Příští stanice: nákupák. Linka 156 staví před OC Stromovka

Busy do Europarku jezdí ze Zbraslavic, Zruče a Žlebu.
vydáno 21. listopadu 2019  13:54

Vlastní autobus má štěrboholský Europark či Ikea na Černém Mostě. Do obchoďáku v Michli zákazníci jezdí na proud.  celý článek

Kouříš? Tak plať do zdravotního pojištění víc než nekuřáci! V Česku zatím bez šance

Ilustrační snímek.
vydáno 21. listopadu 2019  11:34

Ti, co dbají na zdraví, platí za hříšníky miliardy korun ročně.  celý článek

Pražské kachny umírají zbytečně. I kvůli pečivu

Zachráněná kachna
vydáno 21. listopadu 2019  5:02

Lidé z Modřan chtějí u rybníka varovnou ceduli. Ve Stromovce však nepomohla.  celý článek

Češi, mistři v odkládání řešení problémů. Televizní tma přijde za týden

Ještě jednou Hřebeny, jak se nazývá nejsevernější výspa Brd, jež dosahuje až do...
vydáno 20. listopadu 2019  14:47

Konec starého vysílání nastane nejdřív v Praze a jejím okolí.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám