metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 4 °C

Středa 7. prosince 2022. Svátek má Ambrož, Benjamin

Další 1 fotografie v galerii
Každý z tvorů je ovládán několika lidmi. | foto: Live NationMetro.cz

Dinosauři se vrací ve skutečné velikosti

  9:55
Největší dinosauří show na světě stála 20 milionů dolarů. Představí se v O2 Areně.

Naposledy Prahu ovládli dinosauři před šesti lety, nyní se vylepšená show Putování s dinosaury vrací a od tohoto čtvrtka se v pražské O2 areně představí celkem osmkrát.

Show ukazuje vývoj dinosaurů, včetně návaznosti na klimatické a tektonické změny, které vedly k zániku mnoha druhů.

V příběhu vyprávějícím o jejich 200 milionů let trvající nadvládě uvidíte na vlastní oči, jak dinosauři chodí, řvou, jak bojují o přežití a nadvládu. Představení trvající 1 hodinu a 40 minut zobrazuje evoluci dinosaurů s téměř filmovým realismem a diváci zažijí scény mapující vývoj dinosaurů – od býložravých až k těm masožravým. Z dvou set let trvajícího panování dinosaurů na Zemi se představí devět druhů a to včetně hrůzovládce Tyranosaura Rexe nebo Plateosaura z období triasu. Z jurského období se představí Stegosaurus a Allosaurus, které doplní Torosaurus a Utahraptor z období křídy. Největší z nich, Brontosaurus, je 11 metrů vysoký a 17 metrů dlouhý.

Padesátičlenný tým inženýrů, maskérů, umělců, malířů, animatroniků a dalších specialistů z mnoha oborů pracoval na vzniku představení jeden rok. Historie světa se zde odehrává oddělením kontinentů Země a přechodem od suché pouště triasového období k svěžím zeleným prériím pozdější jury. Formují se oceány, vybuchují sopky, les zachvátí oheň - vše vrcholí dopadem obrovské komety, která zasáhla Zemi a způsobila vyhynutí dinosaurů. Show, která je podle organizátorů mezníkem na poli rodinné zábavy, vidělo po světě více než devět milionů lidí ve 250 městech.

„Fenomenální světový úspěch je připisován dlouholeté průkopnické práci a vášni produkčního týmu, který večer co večer oživuje desítky ještěrů ve skutečné velikosti. Jedná se o technologický počin grandiózních rozměrů,“ říká Petr Novák z produkce Live Nation.

Show můžete vidět ve čtvrtek 17. ledna od 19 hodin večer, ve stejný čas i v pátek. V sobotu a neděli jsou představení v plánu na 11., 15. a 19. hodinu. Vstupenky stojí od 750 do 1190 korun.

Zajímavosti ze show

  • Putování s dinosaury vzniklo v Austrálii v roce 2007, po letech plánování představení vytvořili Gerry Ryan, Malcolm Cooke a Jill Bryant.
  • Představí se 18 dinosaurů, z  toho devět velkých, čtyři malí a pět „miminek“. Každého na dálku ovládá tříčlenný tým.
  • Každý velký dinosaurus váží 1500 kilo a má šest kol. Spotřebováno na něj bylo 132 metrů hydraulických trubic, 295 čtverečních metrů tkaniny, 132 kubíků pěny, 200 litrů barvy, 1000 metrů kabelů, 24 mikroporocesorů, 15 hydraulických pístů a 6 hydraulických motorů poháněných dvanácti autobateriemi, přičemž každý motor má výkon 7 kW.
  • Show přiveze celkem 21 kamionů a 52členný tým.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zima se dá přežít díky pospolitosti, říká antropoložka, která několik let žila na Špicberkách

vydáno 7. prosince 2022  13:58

„Stačí věřit, že jednoho dne ledová černota ustoupí proužku světla, který bude každý den zesilovat,“ říká pro deník Metro vědkyně Zdenka Sokolíčková.  celý článek

Lucie Bílá i Lipo. Letošních vánočních písniček je jako ozdob na stromečku

vydáno 7. prosince 2022  5:11

Jako kdyby se čertovi roztrhl pytel a z něj vyskákaly vánoční písně. Tak to vypadá o adventu roku 2022.  celý článek

Dáváte si novoroční předsevzetí? Zkuste se v nich zaměřit na svou kariéru

vydáno 6. prosince 2022  14:09

S čím a jak začít? Přinášíme vám článek a v něm sedm tipů, jak na to můžete jít.  celý článek

Strkejte si ruce do kyblíků s ledem, brzy vám bude hej, radí biohacker Libor Mattuš

vydáno 6. prosince 2022  13:59

S biohackerem Liborem Mattušem se potkáváme na konferenci o štěstí v práci, kde zvědavým přihlížejícím popisuje příznivé účinky chladu na tělo. Okamžitý...  celý článek