metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 14 °C

Úterý 27. září 2022. Svátek má Jonáš

Další 1 fotografie v galerii
S Bolkem si můžete zahrát kuličky. | foto: Jolifoto Metro.cz

Divadelní sezonu zakončí rozlučkou s nebožtíkem

  11:11
Divadlo Bolka Polívky zahraje morbidní komedii.

Kam s nebožtíkem? Místa je málo, všechny volné parcely už skoupili developeři, a tak čtyři funebráci a dva muzikanti procházejí městem s rakví na ramenou. Poněkud morbidní zápletka je osou venkovní inscenace, kterou v rámci tradičního happeningu ve středu 22. června na Jakubském náměstí uzavře divadelní sezonu Divadlo Bolka Polívky.

Kromě toho se však kolemjdoucí i příchozí mohou po celé odpoledne těšit na bohatý program včetně tradičního turnaje ve stolních kuličkách. Cvrnknout si dorazí soutěžní týmy složené z brněnských osobností, zúčastnit se mohou i případní zájemci z řad diváků. Kromě zmíněného pohřbu však nebude chybět ani křest. Toho se dočká kniha Miesto obsahující stovku fotografií osobností z různých oblastí – od hudby přes film a sport až po poezii nebo vědu. Každý ze snímků navíc doplňuje charakteristický citát daného člověka.

Všechny fotky mají společné jedno, a to místo vzniku, kterým jsou toalety ve Valašském šenku v Nitře. Zvěčnit se zde nechali mimo jiné Aneta Langerová, Bolek Polívka, David Koller, Jan Kraus, Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Táňa Vilhelmová, Eva Holubová nebo Richard Müller. Tečku za programem udělá večer na jevišti divadla první repríza oblíbeného Re-Kabaretu pod názvem Re:Publika aneb s cenzurou na věčné časy. Jeho premiéra se uskuteční už 13. června na výstavišti v rámci festivalu Re:publika 1918–2018.

„Toto speciální vydání Re-Kabaretu je vlastně jakýmsi průvodcem dějinami souboje humoru s „lítou šelmou Cenzurou a jejími sestrami Propagandou a Dezinformací“. Diváci se mohou těšit i na písňové hity charakteristické pro jednotlivé historické etapy v interpretaci kapely Veroniky Bartošové,“ říká ředitel divadla Ondřej Chalupský.

Ukončením divadelní sezony však divadelní sezona jako obvykle nekončí. O prázdninách se totiž na Staré radnici odehraje téměř dvacítka brněnských i hostujících představení pod širým nebem.

Komentáře

Hlavní zprávy

Spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek

Až do prosince bez tramvají. Na nábřeží opraví také koleje či vodovod

vydáno 25. září 2022  18:30

Na Bubenském nábřeží od pondělí nepojedou tramvaje. Důvodem výluky mezi Vltavskou a Dělnickou je oprava kolejí, kanalizace, vodovodu, chodníků a vozovky....  celý článek