metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 7 °C

Čtvrtek, 17. ledna 2019. Svátek má Drahoslav.
S Bolkem si můžete zahrát kuličky.
Další 1 fotografie v galerii
S Bolkem si můžete zahrát kuličky. | foto: Jolifoto Metro.cz

Divadelní sezonu zakončí rozlučkou s nebožtíkem

10. června 2018  11:11 Radek Babička
Divadlo Bolka Polívky zahraje morbidní komedii.

Kam s nebožtíkem? Místa je málo, všechny volné parcely už skoupili developeři, a tak čtyři funebráci a dva muzikanti procházejí městem s rakví na ramenou. Poněkud morbidní zápletka je osou venkovní inscenace, kterou v rámci tradičního happeningu ve středu 22. června na Jakubském náměstí uzavře divadelní sezonu Divadlo Bolka Polívky.

Kromě toho se však kolemjdoucí i příchozí mohou po celé odpoledne těšit na bohatý program včetně tradičního turnaje ve stolních kuličkách. Cvrnknout si dorazí soutěžní týmy složené z brněnských osobností, zúčastnit se mohou i případní zájemci z řad diváků. Kromě zmíněného pohřbu však nebude chybět ani křest. Toho se dočká kniha Miesto obsahující stovku fotografií osobností z různých oblastí – od hudby přes film a sport až po poezii nebo vědu. Každý ze snímků navíc doplňuje charakteristický citát daného člověka.

Všechny fotky mají společné jedno, a to místo vzniku, kterým jsou toalety ve Valašském šenku v Nitře. Zvěčnit se zde nechali mimo jiné Aneta Langerová, Bolek Polívka, David Koller, Jan Kraus, Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Táňa Vilhelmová, Eva Holubová nebo Richard Müller. Tečku za programem udělá večer na jevišti divadla první repríza oblíbeného Re-Kabaretu pod názvem Re:Publika aneb s cenzurou na věčné časy. Jeho premiéra se uskuteční už 13. června na výstavišti v rámci festivalu Re:publika 1918–2018.

„Toto speciální vydání Re-Kabaretu je vlastně jakýmsi průvodcem dějinami souboje humoru s „lítou šelmou Cenzurou a jejími sestrami Propagandou a Dezinformací“. Diváci se mohou těšit i na písňové hity charakteristické pro jednotlivé historické etapy v interpretaci kapely Veroniky Bartošové,“ říká ředitel divadla Ondřej Chalupský.

Ukončením divadelní sezony však divadelní sezona jako obvykle nekončí. O prázdninách se totiž na Staré radnici odehraje téměř dvacítka brněnských i hostujících představení pod širým nebem.

Komentáře

Hlavní zprávy

Mladí filozofují, staří rovnou třídí

Ilustrační snímek
vydáno 17. ledna 2019  13:25

Sáčky, plastové krabičky, papír. Na třídění odpadu jsme kabrňáci.  celý článek

Výluky potrápí Střešovice i centrum

Ilustrační snímek
vydáno 17. ledna 2019  9:59

Krátkodobých výluk se koná v hlavním městě více než stovka ročně. Většinou za ně mohou nejrůznější opravy, jejichž cena se podle mluvčí dopravního podniku...  celý článek

Spider-Man kráčí po Karlově mostě

Michelle Jonesová a Tom Holland (Spider-Man)
vydáno 17. ledna 2019  5:55

Upoutávky na nový film o pavoučím muži ukazují záběry pražských lokací.  celý článek

Opilce na našich sjezdovkách policie kontrolovat nemůže

Ilustrační snímek
vydáno 16. ledna 2019  14:45

Příležitostí dát si pivo nebo panáka je na sjezdovkách a v jejich blízkosti víc než dost.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám