metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 20 °C

Pátek 2. června 2023. Svátek má Jarmil
Tereza Kostková se představí v letní premiéře komedie s názvem Za dveřmi kanceláří. | foto: ČTK

Divadlo pod žižkovskou věží bude letos popáté. Nebude chybět hra Hrdý Budžes

  11:00
Divadlo Kalich uvede na své letní scéně od 26. června činohru, ale také koncerty.

Přes padesát představení nabídne pátý ročník Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží. Zastřešená letní scéna Divadla Kalich a jeho hostů v Mahlerových sadech letos přivítá první diváky 26. června. Hrát se bude až do 6. září. V žánrově pestrém programu diváci najdou jak osvědčené tituly z předchozích ročníků, tak i představení a jména, která se pod žižkovskou věží objeví poprvé.

Šest příběhů, více rolí
Svou letní premiéru bude mít 28. června komedie Norma Fostera Za dveřmi kanceláří v režii Jiřího Seydlera s Terezou Kostkovou, Alešem Hámou, Václavem Koptou, Simonou Vrbickou a Jiřím Vojtou, kteří si v šesti propojených příbězích zahrají každý více rolí.

Hru slavného kanadského autora Norma Fostera tvoří příběhy o „obyčejných lidech“, které jsou plné brilantních dialogů, nemilosrdných faktů a překvapivých point. Celkem šest příběhů lidí různých profesí se odehrává v jednom městě a osudy jednotlivých hrdinů jsou navzájem propojeny.

Stárnoucí novinář, který má dostat padáka. Slavný režisér, jemuž došly nápady. Úspěšný právník a jeho dominantní matka. Příliš těžký žokej, pod nímž umřel dostihový kůň, nebo depresivní krasobruslař, který na olympiádě sedmkrát spadl.

V této komedii se řeší mezilidské vztahy v zaměstnání, jako jsou vyhazovy, přehnané ambice, protekce, syndromy vyhoření, nevěry a další známé konflikty.

Stálice a humor
Divadlo Kalich nabídne komedie s Janou Paulovou, Pavlem Zedníčkem, Ivou Janžurovou, Jiřím Bartoškou, Barborou Hrzánovou, Radkem Holubem, Jiřím Lábusem, Oldřichem Kaiserem, Petrem Čtvrtníčkem či Petrem Rychlým. Novinkou budou čtyři reprízy muzikálu Pomáda. Komorní divadlo Kalich bude zastoupeno komediemi s Terezou Kostkovou, Alešem Hámou, Adélou Gondíkovou, Jiřím Langmajerem, Václavem Koptou či Nelou Boudovou. Divadlo Palace tradičně přidá tituly s Ondřejem Vetchým, Vandou Hybnerovou, Sabinou Laurinovou, Martou Dancingerovou nebo Markem Adamczykem.

Jednou ze zcela nových tváří na Prima Hvězdném létě bude Josef Dvořák, který tu odehraje dva slavné tituly svého divadla S pydlou v zádech a Čochtan vypravuje.

Poprvé se pod žižkovskou věží objeví také vyhledávaná komedie Perfect Days s Lenkou Vlasákovou, Janem Dolanským, Petrou Jungmanovou, Danou Syslovou, novinka Štěstí s Lucií Vondráčkovou a Hynkem Čermákem nebo populární komedie z české současnosti Zkurvení havlisti s Miroslavem Hanušem, Tomášem Měcháčkem a Karlem Zimou.

I hudbou živ je divák
K Tomáši Klusovi či Ondřeji Havelkovi, jejichž koncerty na Prima Hvězdném létě jsou už tradicí, v hudební části programu letní scény nově přibude Vojta Nedvěd s výjimečným koncertem Maluju na nebe. Vedle evergreenů z repertoáru Nedvědů na něm zazní i písně z Vojtova stejnojmenného autorského alba, které bude na místě pokřtěno. Jedním z hostů koncertu bude (možná trochu překvapivě) i Petr Hrdlička z kapely Škwor.

Na jeviště se vrátí úspěšné hostující inscenace Hrdý Budžes s Barborou Hrzánovou, Carmen Y Carmen s Barborou Hrzánovou a Dagmarou Peckovou, Federer – Nadal s Jakubem Prachařem, Markem Taclíkem a Petrem Kolečkem nebo Úča musí pryč s Davidem Prachařem, Petrou Špalkovou, Kristýnou Frejovou a dalšími tvářemi Divadla Verze.

Nezmoknete
„Jsem moc rád, že letos pod žižkovskou věží přivítáme vedle kolegů, na které se na naši letní scénu chodilo už v uplynulých ročnících, také kolegy a inscenace nové, a to v takovém počtu. Mám radost, že právě oni přijali naše pozvání,“ říká producent, majitel Divadla Kalich Michal Kocourek.

„Program Prima Hvězdného léta sestavujeme podle dvou základních kritérií: jednak vždy musí jít o dobře udělané divadlo s prvotřídním hereckým obsazením a jednak se musí jednat o tituly, které naplňují představu pohodově stráveného letního večera. A stejně tak důležitý je pro nás komfortní servis, který divákům nabízíme. Opravdu nám na pohodlí diváků velmi záleží,“ dodává Kocourek s tím, že divadlo jako první přišlo s konceptem letní scény chráněné lehkou střechou před nepřízní počasí. „Víme, že návštěva letního divadla musí publiku přinést i jiný než čistě divadelní zážitek, a těší mě, že jim takové zážitky díky samotnému umístění naší letní scény do malebného prostředí Mahlerových sadů s možností navštívit žižkovskou věž či restaurace v okolí můžeme nabídnout,“ uzavírá Kocourek.

Komentáře

Hlavní zprávy

Arnie is back! Netflixovská hitovka FUBAR je rutinní komedie s občasnou akcí

Strážce streamu
vydáno 2. června 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Jean-Claude Van Damme je na seriálovém poli sebeparodický Van Johnson, Sylvester Stallone je chlapácký Král Tulsy a Arnold Schwarzenegger má teď svůj...  celý článek

V holubníku jsou obydlené zatím jen čtyři „ložnice“. Vajíčka tu z hnízd odebírají pravidelně

vydáno 2. června 2023  5:52

„Tohle je umělé a tohle teplé je pravé,“ ukazuje mi dvě vajíčka Kateřina Brabencová ze spolku Holubi v nouzi. Ta pomáhá Záchranné stanici hl. m. Prahy se...  celý článek

Komerční sdělení

Blades se představí v tv zápase Snapbacks ligy proti Bratislavě Monarchs

vydáno 2. června 2023

Na městském stadionu v Ústí nad Labem přivítají v rámci 8. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu domácí hráči Blades soupeře z Bratislavy. Zápas od 16:10...  celý článek

Jičínský pivovar vypustil Řáholeckou sojku. V Olomouci vám nově načepují i Fridu a Sherlocka

vydáno 1. června 2023  12:29

Zatímco před deseti lety bylo na našem území zhruba 100 minipivovarů, momentálně jich je 507. Kvůli pandemii a jiným těžkostem sice některé v posledních...  celý článek