metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 1 °C

Pátek 2. prosince 2022. Svátek má Blanka

Větší foto
Chris Rankin alias Percy Weasley | foto: Sian Trenberth Photography

Do Česka dorazí Weasley. Nemůžu se dočkat návratu do Prahy, říká herec

  11:04
Fanoušci Harryho Pottera, pozor, začátkem roku se v pražském Kongresovém centru představí symfonický orchestr The Harry Potter Films, který během skoro dvouhodinové show divákům zahraje hudbu ze všech filmů o slavném kouzelníkovi.

Večerem provede Chris Rankin, který ztvárnil jednoho z bratrů Rona Weasleyho – Percyho. V exkluzivním rozhovoru pro deník Metro herec láká na show The Magical Music of Harry Potter.

Jaká je vaše role v představení?
Jsem moderátorem celé show. Během večera budu publiku vyprávět o svých zkušenostech s filmovou sérií o Harrym Potterovi. Pracoval jsem na ní celkem jedenáct let. Nachystány mám nějaké perličky z natáčení. Zároveň s orchestrem i zahraji.

Co se nejvíc na show líbí vám?
Živá hudba je úžasná věc – zvláště po posledních dvou letech pandemie, kdy byla vystoupení po celém světě zrušena. Tato show oslavuje filmovou hudbu a poslech živého orchestru je úžasný a magický zážitek!

Slavné melodie

  • Koncert The Magical Music of Harry Potter se odehraje 6. ledna 2022.
  • Program zahrnuje hudbu čtyřnásobného držitele Oscara Johna Williamse, Patricka Doyla, Nicolase Hoopera a držitele Oscara Alexandra Desplata.

Na co dalšího se divák může těšit?
Pro naše diváky máme připraveno spoustu úžasných efektů. Nechci ale moc prozrazovat, ať je nepřipravím o všechna překvapení.

Co se vám vybaví, když se řekne Česká republika?
V Česku jsem byl už dvakrát. Nejprve se školou, navštívili jsme Barrandov. A také jsem tu byl na akci spojené s filmem Harry Potter. Češi jsou neuvěřitelně přátelští a vaše země je naprosto nádherná – nemůžu se dočkat, až se vrátím do Prahy.

Komentáře

Hlavní zprávy

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek

Nefunguje vám čip v Lítačce? Revizorovi se neospravedlníte, ale pokutu vám vrátí

vydáno 30. listopadu 2022  18:15

Platný doklad o zakoupení příslušného kuponu vás před pokutou nezachrání. Na každý pád zaplatíte nejméně 50 korun.  celý článek