metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 4 °C

Sobota, 29. ledna 2022. Svátek má Zdislava.
Ilustrační snímek | foto: Daniel Beran, MAFRA

Do hor už vyjedou cyklobusy

  17:49
Už v sobotu se rozjede služba, kterou cyklisté využívají.

Krkonoše, Orlické hory, Český ráj a oblast Kladské pomezí u hranic s Polskem budou po výletníky na kolech opět dostupnější. Některé linky budou dojíždět až do Polska.

V sobotu se rozjedou cyklobusy a k dispozici budou do 30. září. Právě naši sousedé by mohli být pro cyklisty zajímavým cílem. Například linka z Náchoda pojede do polských lázní Kudowa Zdrój nebo dinosauřího parku v městečku Karlów. Další linka vyjede z Nového Města nad Metují přes orlická střediska Zieleniec do sedla pod vrcholem Šerlichu.

Krkonoše

  • Cyklobusy v červnu budou jezdit o víkendech, o prázdninách denně. Přepraví až 35 kol. Na www.hkregion.cz najdete jízdní řády.
  • Kromě cyklovýletů si v létě v Krkonoších můžete užít další aktivity. Hladinu adrenalinu vám zvedne bobová dráha či lanové centrum, které nabízejí Harrachov, Špindlerův Mlýn i Pec pod Sněžkou. Vyzkoušet si můžete i paragliding, terénní koloběžky či čtyřkolky. Zahrát si můžete bowling, golf, tenis a řadu dalších tradičních i netradičních sportů.

Šest linek bude křižovat Krkonošemi a propojí je i s podhůřím. Právě se zahájením cyklobusů se chystá akce, která výletníkům, kteří na kole v Krkonoších ještě nebyli, část oblasti představí. V sobotu v 9 hodin vyjede první z nich z Vrchlabí. Turisty vyveze na Horní Malou Úpu, odkud přes polskou stranu Krkonoš pak mohou sjet do Trutnova. Výprava se pak vydá do Polska, na hraniční přechod Bobr a pak do Žacléře. Cestou se lidé mohou kochat výhledy na polské příhraničí a pak se pojede zpět do Trutnova – Horního Starého Města, odkud cyklobus odveze výletníky zpět do Vrchlabí. Trasa je dlouhá 30 kilometrů a vede po zpevněných i lesních cestách.

Krkonoše lákají také milovníky náročnější jízdy. Ti mohou projet terénními cyklostezkami Trutnov Trails v okolí Trutnova, které měří celkem 17 kilometrů.

Na přírodní single traily různých obtížností můžete vyrazit z Trailcentrum Lhota u Trutnova a parkoviště Pod Sedmidomím. Těšit se můžete na zvlněnou krajinu východního předhůří našich nejvyšších hor, přírodu plná balvanů, skal a nádherných les.

Jízdu po trailech můžete doplnit o cyklovýlety do okolních Krkonoš, Adršpachu, Babiččina údolí, Žacléřska nebo Broumovska.

Komentáře

Hlavní zprávy

Co mají společného Guru, Too hot to handle a Labutí píseň? Děje se tam ho*no

Strážce streamu
vydáno 28. ledna 2022  14:25

STRÁŽCE STREAMU Nejrůznější pořady, seriály a filmy se na nás hrnou ze všemožných streamovacích služeb v kvantech doposud nevídaných. Konkurence je obrovská a divákův čas...  celý článek

Film Lucie postrach ulice je fantasy. Chobotnice z II. patra sci-fi

vydáno 28. ledna 2022  5:55

Kolektiv autorů motajících se kolem filmového webu vám udělá pořádek ve světě udatných hrdinů, spanilých princezen a čarodějů.  celý článek

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Vaše fotky z Prahy