metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 23 °C

Středa 7. června 2023. Svátek má Iveta, Slavoj
Kbelíky jsou na smíchovském nádraží obehnané páskou. | foto: Metro.cz

Do metra už zase teče, tentokrát se ví proč

  5:55
Kyblíky na nástupiště dopravní podnik přistavil kvůli ucpané vaně na vodu.

Je tomu týden, co deník Metro informoval o průsacích do stanice Náměstí Republiky, a už je tu další. Tentokrát voda odkapává ze stropu na nástupiště metra B Smíchovské nádraží a dopravní podnik má tak před Vánoci další vrásky na čele. Pozorní cestující ale již zběžným pohledem poznávají, že je tu protentokrát něco jinak. Barevné kbelíky byly předem obehnány červenožlutou páskou a opatřeny cedulkou nevstupovat.

„Jde o řízený průsak u spodní plošiny, který byl před mnoha lety ošetřen systémem odvodnění a takzvanou odvodňovací vanou. Poslední dva až tři roky se zde neobjevoval, ale koncem minulého týdne se projevil znovu. Pravdou je, že se nám odvodňovací potrubí občas samovolně zanáší různými sedimenty,“ říká pro deník Metro mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Stejná potíž, tentokrát však neřízená dopravcem, nastala před týdnem právě v metru na Náměstí Republiky u výstupu směr Masarykovo nádraží. Problém zde již po několikáté způsobil fakt, že sem do prostoru mezi podhledem a stropní deskou výstupního vestibulu nemohli dělníci umístit dostatečně hlubokou odvodňovací nádrž. Kvůli tomu zde vana přetéká s železnou pravidelností, bez ohledu na to, zda je deštivo či slunečno. Na Smíchovském nádraží je to však podle Řehkové podstatně složitější. „Průsak tu vyrazil na několika místech. Komplikací také je, že se musí opravovat ve výšce kolem deseti metrů. V likvidaci protékající vody budou naši pracovníci nadále pokračovat,“ dodává mluvčí dopravního podniku.

Za průsaky se dopravce cestujícím v minulosti omlouval již mnohokrát. Opičí dráhy s kbelíků byly totiž v posledních letech k vidění například na Bořislavce, I. P. Pavlova, Dejvické či na Andělu. Jejich příčiny se dají zpětně rozdělit hned do několika různých kategorií. Pokud nešlo o již zmiňované ucpané odvodňovací vany či opravy izolace ve stropech, stála za vodou tryskající na nástupiště technická závada způsobená dodavatelskou firmou. Z těchto důvodů občas teče voda ze stropu u výtahů na Můstku či na Andělu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Testování systému zálohování PET lahví a plechovek. Některé výsledky jsou překvapivé

vydáno 7. června 2023  15:56

Za první tři měsíce vrátili přes čtvrt milionu obalů.  celý článek

Jaderná Vrána už letí. Deník Metro byl u spuštění desátého jaderného reaktoru v Česku

vydáno 7. června 2023  12:41

„Zbraně a výbušniny si do reaktorové haly, prosím, neberte. Pokud jsou některé dámy těhotné nebo právě kojí, prosím, aby se prohlídky nezúčastňovaly,“...  celý článek

Zajímavé aleje najdete na hřbitovech i na Spořilově, říká dendrolog Aleš Rudl

vydáno 7. června 2023  4:20

Kniha Aleše Rudla je zdarma. Zavede vás do tajuplných stromořadí.  celý článek

Největší festival tvořivosti, technologií a inovací přiveze veselé miniroboty z Japonska

vydáno 6. června 2023  16:11

Maker Faire Prague – název tohoto festivalu, který proběhne o nadcházejícím víkendu, zná každý, komu jsou blízké inovace, kutilské výrobky a různé...  celý článek