metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 11 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti

Další 2 fotografie v galerii
Vezměte si baterku a přijďte prozkoumat tmavá zákoutí a zvláštní exponáty opředené podivuhodnými příběhy. | foto: facebook.com/Hrdličkovo-muzeum-člověka-PřF-UK-v-Praze

Do muzea s baterkou. Hrdličkovo muzeum láká na večerní prohlídky

  16:45
Lidské lebky, tmavá zákoutí a zvláštní exponáty opředené ještě zvláštnějšími příběhy. To vše a mnohem víc vás čeká na večerních toulkách Hrdličkovým muzeem.

Hrdličkovo muzeum člověka v Praze 2 pořádá netradiční prohlídky. „Vybavte se vlastním světlem a vyrazte na noční prohlídku. Tmavá zákoutí, zvláštní exponáty opředené ještě zvláštnějšími příběhy, které věcem uloženým na policích vdechují druhý život a dávají i lidským pozůstatkům, neživým po staletí, opět lidskou podobu,“ zvou organizátoři do muzea.

Noční prohlídky začínají ve devět večer a končí ve 23.00. „Naši lektoři vás provedou setmělým muzeem, doprovodí expozici komentářem a zodpoví vaše dotazy. Čekejte i různá drobná překvapení, nikdy totiž nevíte, co se může stát v noci v muzeu,“ dál lákají organizátoři. 

Vezměte si baterku a přijďte prozkoumat tmavá zákoutí a zvláštní exponáty opředené podivuhodnými příběhy.

Čekají na vás i malá překvapení.

Netradiční prohlídky se konají každou první středu v měsíci. Nejbližší je 5. srpna. Vstupné pro zaměstnance a studenty Karlovy univerzity dobrovolné, pro ostatní 50 korun. 

Malé univerzitní muzeum je součástí Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Stálá expozice představuje téma evoluce lidského druhu, vývoje jedince a téma patologie a smrti. Po desítky let je návštěva muzea součástí výuky biologie na základních, středních i vysokých školách.

Komentáře

Hlavní zprávy

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek