metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 2 °C

Úterý 7. února 2023. Svátek má Veronika

Větší foto
508 Peugeot Sport Engineered | foto: Peugeot

Do Prahy přijede nejsilnější Peugeot všech dob. A otestovat ho může každý!

  12:49
Příležitost projet se nejvýkonnějším sériovým vozem, co kdy značka Peugeot vyrobila, se nenaskytne každý den. Model 508 Peugeot Sport Engineered je ale teď na turné po Česku a šanci vyzkoušet si ho na vlastní kůži tak mají tisíce motoristů, a to na 38 místech po celé republice. A nejen to, testují se například i žhavé novinky Peugeot 308 a 308 SW, elektromobily, plug-in hybridy i stálice v podobě sedmimístného SUV Peugeot 5008.

Akce Peugeot Emotion Day se koná už dvanáctým rokem. Jedná se o tradiční roadshow pro širokou veřejnost s možností otestovat nejnovější a nejatraktivnější modely francouzské automobilky, vyhrát zajímavé ceny v losovací soutěži, dát si dobrou kávu s pravou francouzskou palačinkou a na chvíli „odložit“ děti do výtvarného kroužku či k autodráze.

Největším lákadlem celé akce je vůz 508 Peugeot Sport Engineered, nesilnější sériový Peugeot v historii. Možná vás překvapí, že ho běžně v autosalonech nepotkáte a na webových stránkách značky dokonce nenajdete ani jeho ceník nebo konfigurátor. Tento model se totiž v Česku oficiálně nenabízí. Dá se objednat pouze individuálně u koncesionáře. Cena se pohybuje kolem jednoho a třičtvrtě milionu korun. Raritou tohoto vozu je to, že ho vyvinuli specialisté na závodní vozy v divizi Peugeot Sport. Naladili ho tak, aby dosáhl pozoruhodných charakteristik: výkon 360 koní, pohon 4x4, točivý moment 520 Nm, zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,2 vteřin a elektronicky řízená „maximálka“ 250 km/h.

Na Peugeot Emotion Day se ale představí celá řada dalších vozů, které rozhodně stojí za pozornost. Hlavní hvězdou bude nepochybně nový Peugeot 308 SW, který právě přichází na trh, stejně jako varianta 308 hatchback uvedená na začátku roku. K vyzkoušení budou různé úrovně výbavy a všechny motorizace od benzínových, dieselových až po obě plug-in hybridní. Po loňské úspěšné premiéře elektromobilů na Peugeot Emotion Day se letos tato nabídka opět vrací, a to v zastoupení modelů Peugeot e-2008 a e-Rifter. Dále zde budou k testování plug-in hybridní modely 3008 a 508 SW a poslední nositel dvoulitrového dieselu, Peugeot 5008.

Letošní Peugeot Emotion Day se rozjela na začátku června v Děčíně, odkud se vydala se na dvouměsíční testovací maraton. V polovině prázdnin dorazí i do Prahy. Ve středu 20. července bude v Čestlicích, v sobotu 23.7. ve Strašnicích, v neděli 24.7. u Ikey na Zličíně a ve čtvrtek 28.7. v Letňanech. Data konání akce v jiných městech najdete na webu peugeotemotionday.cz, stejně jako veškeré další informace včetně testovacích vozů, programu či soutěží. A samozřejmě si zde také můžete zarezervovat termín na testování vozů.

Komentáře

Hlavní zprávy

Trápení ve studiu. Tuzarova, či Tusarova? Radhošťskou nahrávali nejmíň patnáctkrát

vydáno 7. února 2023  15:52

Herec Jan Vondráček promlouvá v tramvajích již měsíc. Někteří cestující projev tohoto hlasového chameleona považují za vynikající, jiní na adresu oznámení...  celý článek

Nesdílej, nepřeposílej. Je tu Den bezpečnějšího internetu. Upozorňuje na pasti v kyberprostoru

vydáno 7. února 2023  14:03

Píše vám kamarád, abyste potvrdili, že není robot? Může jít o hackera, který chce vaše peníze.  celý článek

Kolegové na sebe mohou zjistit cokoli. U tiskáren se povalují i daňová přiznání nebo výplatní pásky

vydáno 7. února 2023  12:37

Nikdy nezjišťujte, koho vaši kolegové volili, kdy mají narozeniny a kolik berou. Je to neslušné. Přijít na to ale není zase až tak složité.  celý článek

Končí vám platnost řidičáku? Výměnu vyřešíte on-line. Žádost je zdarma, musíte mít „datovku“

vydáno 7. února 2023  5:22

Jste Pražan a k tomu řidič? Pak se raději pořádně podívejte do své dokladové peněženky. Více než 868 tisícům řidičů totiž letos skončí platnost jejich...  celý článek