metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 6 °C

Úterý, 13. dubna 2021. Svátek má Aleš.
Chlebový betlém
Chlebový betlém | foto: ČTK

Do Prahy přijel chlebový betlém od českobudějovických studentů. Pekli ho dva měsíce

18. prosince 2013  15:42 ČTK
V chrámu svatého Víta na Pražském hradě je ode dneška do 12. ledna k vidění unikátní chlebový betlém. Vytvořili ho studenti českobudějovické školy na ploše čtyři krát dva metry. Znázorňuje tradiční betlémský výjev tvořený krajinou s lidskými a zvířecími postavami, stavbami a stromy, kterých je celkem 558.

"Chlebový betlém, který v katedrále udělá radost především dětem, nás upomíná na to, že betlém (Bet-lechem) znamená hebrejsky dům chleba. Dům chleba je domem lásky, domem, kde jsme jako děti dostávali najíst, kde hledáme útočiště, je to domov. Ale je to také cíl naší cesty - dům boží," uvedl při prohlídce betlému kardinál Dominik Duka.

Výroba chlebového betlému trvala zhruba dva měsíce a podílelo se na něm přes 20 studentů. Chléb byl upečen v pekárně v Českých Budějovicích, kde mají studenti odborný výcvik. Na českobudějovickém Gastrofestu byl betlém v listopadu zapsán do České knihy rekordů.

V katedrále si ho mohou lidé prohlédnout vždy v pondělí až sobotu od 9 hodin do 15.40, v neděli pak od 12 hodin do 15.40.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nejen Cibulka. Deník Metro připomíná další známé squaty a jejich ne vždy růžové konce

vydáno 13. dubna 2021  17:07

Říká se jim různě – autonomní, kulturní či sociální centra nebo prostě jen hanlivě squaty. Tyhle zdánlivě veřejné a zároveň opuštěné budovy mají jedno...  celý článek

Aranžérie přináší květiny na sto způsobů

vydáno 13. dubna 2021  15:05

Květinová dílna Aranžérie se nachází v Praze 4. Zároveň jde také o sociální podnik.   celý článek

Do Prahy se vrátily školní linky. Další změny se chystají

vydáno 13. dubna 2021  11:15

Chytré displeje ve vozech nebo zbrusu nové řády. Cestující si bleskurychle zvykají.  celý článek

Počet narušení pravidel je už obludný, naříkají strážci hor

vydáno 12. dubna 2021  19:00

„Až na vrcholky hor už vyjedu jenom já...“ Tak možná parafrázují píseň Věry Martinové ti, kteří nohy vyměnili za auto či jiné vozidlo.  celý článek

Vaše fotky z Prahy