metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 6 °C

Pondělí 27. března 2023. Svátek má Dita
Žluté lázně (ilustrační foto) | foto: Taiko

Do příměstského tábora můžou i děti s omezením

  7:30
Co s dětmi v létě, když vůbec nebo jen velmi omezeně fungují družiny a školky? Variantou jsou příměstské tábory. Jedny z nich pořádá i spolek Sluníčko. Co pro děti letos připravili, říká Hana Tietze, mluvčí areálu Žluté lázně, kde budou probíhat.

Jak se připravujete na letošní sezonu?
Pro děti připravujeme pestrý program plný zábavy, koupání, sportu, relaxace a her. Proškolujeme vychovatele a zároveň na nadcházející sezonu chystáme i naši klubovnu. Bude obohacena o nové herní prvky.

Změnilo se něco oproti minulému roku?
Samozřejmě i nás se dotkne GDPR (ochrana osobních údajů). Zjišťujeme podrobnosti tak, aby vše bylo připravené 2. července, kdy startuje první turnus.

Co je nejnáročnější na přípravě takové dvouměsíční akce pro děti?
Připravit na dva měsíce dostatečně pestrý program, který by zaujal děti předškolního i školního věku. Chceme, aby se u nás děti nenudily, ale zároveň se něco naučily. Celý rok pečlivě vybíráme personál, který je u dětských táborů nejdůležitější.

Kdo nejčastěji využívá služby příměstského tábora?
Nejčastěji naše tábory využívají rodiče z Prahy. Jedou do práce, přivezou malého táborníka a odpoledne nebo večer se pro něj zase zastaví. Dítě mezitím stráví den na vzduchu na břehu Vltavy a večer spí doma.

Jaký program uspokojuje v letním období dnešní děti?
V případě hezkého počasí je nejvděčnějším programem koupání. Ve Žlutých lázních je dětský koutek vybaven brouzdalištěm, mělkou lagunou se šlapadly a bazénem. Máme tedy k dispozici ideální prostředí pro vodní hrátky. V případě špatného počasí máme skvěle vybavenou klubovnu.

Daří se skloubit program pro čtyřleté a desetileté děti, aby se nikdo nenudil?
Děti jsou společně při rozcvičce, jídle či odpočinku. Na programové aktivity je rozdělujeme na děti školního a předškolního věku. Každé skupině přizpůsobíme program.

Kdy a za kolik

  • Tábory budou od 2. července do 31. srpna v několika turnusech.
  • Denní program je od 7 do 18 hodin, stojí 700 korun.
  • Více na www.zlutelazne.cz

Fungujete na principu týdenních turnusů, ale dítě je možné umístit i na jednotlivé dny?
Přesně tak. Rodiče mohou přihlásit děti na celé turnusy i na jednotlivé dny. Zhruba osmdesát procent táborníků u nás stráví týden a více. Zbylých dvacet procent přichází cíleně za konkrétním programem či pro oživení jejich letních plánů.

Vidí rodiče a děti jako výhodu příměstský tábor, protože děti spí doma?
Samozřejmě je to pro rodiče i děti výhodné. Děti u nás stráví den plný zábavy a večer jsou opět se svými rodiči. Nemusí se loučit na delší dobu. Naopak rodiče mají v klidu čas na práci a bez stresu si mohou děti vyzvednout až v 18 hodin.

Vaše tábory nabízí možnost umístit i dítě se zdravotním omezením, co si pod tím představit?
Nabízíme možnost umístit děti s dietním omezením. V areálu máme k dispozici vlastní kuchyň s kuchařem, a proto rádi připravíme stravu pro děti s celiakií či intolerancí na mléčné produkty atd. Rodičům tak odpadá starost s přípravou jídla.

Komentáře

Hlavní zprávy

Když se zemědělci z hrabošů chytají za hlavu, ohrožená populace sýčků jásá

vydáno 27. března 2023  18:00

Nic není jen černé a bílé. Platí to i pro drobnou „myšku“, která dokáže zdecimovat úrodu.  celý článek

Moderní technologie usnadní učení, ale talent nahradit nedokáží, míní učitelé

vydáno 27. března 2023  11:51

Jednou z oblastí, kterou pandemie covidu popohnala, je rozvoj používání technologií ve výuce. Většina učitelů i rodičů si sice oddechla, že se už nemusí...  celý článek

Život se zrakovým postižením může být naplněný radostí, píše v rubrice Young mladá autorka

Young
vydáno 27. března 2023  5:33

Zrak je jedním z nejdůležitějších smyslů člověka. Každý, kdo má zdravé oči, by měl být opravdu rád a vážit si toho, že věci jako zalít si kávu, dojet...  celý článek

Pravidla pro elektrokoloběžky: Zákaz vjezdu do některých parků a nová parkovací stání

vydáno 26. března 2023  16:22

Už několik let řeší největší česká města problémy se sdílenými elektrokoloběžkami. Poházené na chodnících jako bariéry, často u přechodů, rozčilují...  celý článek