metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 5 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.

Další 2 fotografie v galerii
Samec tygra malajského | foto: ČTK

Do ústecké zoo se dočasně přestěhovala další zvířata z Prahy: lvice, tygr a želvy

  11:02
Zoologická zahrada v Ústí nad Labem přijala další zvířata ze zaplavené pražské zoo. Po lenochodovi, opicích a ptácích, které ošetřovatelé přivezli už v úterý, přijela ve středu večer lvice, tygr a želvy. Ze zatopeného hlavního města našli v Ústeckém kraji azyl také koně ze závodiště v Chuchli.

Mezi obyvatele ústecké zoo z řad velkých kočkovitých šelem přibyl ve čtvrtek samec tygra malajského a samice lva indického. "Vzhledem k tomu, že ústecká zoo chová pár lvů konžských, budou mít návštěvníci jedinečnou možnost spatřit vedle sebe afrického a asijského lva, což je hodně neobvyklé," uvedla mluvčí zoo Věra Vrabcová. Samec tygra malajského bude sousedem ústecké samice stejného druhu jménem Indra, kterou zahrada chová od roku 2008.

Přijely (nejen) velké kočky

Tygr z pražské zoo

Transport

V pavilonu bude panovat trochu náročnější režim, protože se všechna zvířata budou muset ve výbězích střídat, ale každopádně je příchozí vždy uvidí buď z prostoru návštěvnické haly nebo ve venkovních výbězích, doplnila Vrabcová. Aby zoo mohla přijmout šelmy z Prahy, bylo nutné uspíšit odlet dvouleté samice levharta mandžuského Karii do Ruska. Samičku, která se narodila v Ústí, uspali, prohlédli a naložili do transportní bedny ve čtvrtek dopoledne, poté ji přepravní společnost odvezla na pražské letiště.

Kromě velkých kočkovitých šelem zoo přijala ústecká zoo dnes také samce leguána kubánského a dva druhy želv, dvě želvy černavé a dvě dlouhohlávky mexické, které ale návštěvníci neuvidí. První zvířata přijala zoo už v úterý. "V pavilonu exotária našla nový domov samice lenochoda dvouprstého, která se připojila k ústeckému páru. Vzhledem k povaze lenochodů, ale hlavně k jejich vyššímu věku, je jejich soužití zcela bez problémů," uvedla Vrabcová.

Na sever Čech se přestěhovali i koně

Pražského lenochoda mohou vidět i návštěvníci, ostatní zvířata byla umístěna do nepřístupných zimovišť. Jde o dva vari červené, samce, a čtyři ptačí druhy - pár bažantů malajských, pár dytíků úhorních, jednu majnu Rothschildovu a jednoho turaka bělobřichého, dodala mluvčí. Už v pondělí se na sever Čech přestěhovali z Prahy někteří koně, které měli jejich majitelé ustájené na závodišti v Chuchli.

Pražská zoo musela kvůli povodni evakuovat zvířata před zaplavením spodní části areálu. Týkalo se to kromě kočkovitých šelem také gorilí tlupy, která se přestěhuje do zoologické zahrady ve Dvoře Králové. Další zvířata byla přesunuta také do olomoucké zoo. Pražská zoo se ve středu v částečném provozu otevřela návštěvníkům.

Komentáře

Hlavní zprávy

Film Lucie postrach ulice je fantasy. Chobotnice z II. patra sci-fi

vydáno 28. ledna 2022  5:55

Kolektiv autorů motajících se kolem filmového webu vám udělá pořádek ve světě udatných hrdinů, spanilých princezen a čarodějů.  celý článek

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Vaše fotky z Prahy