metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 22 °C

Úterý, 3. srpna 2021. Svátek má Miluše.

Větší foto
Zaparkovaný vůz zasahoval do zastávky i ve čtvrtek. | foto: Metro.cz

Do Vršovic jela nejdříve městská a následně dopravní policie. Zastávku vyřadil „ťukanec“

  19:08
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Ve Vršovicích by mohli známé přísloví parafrázovat na variantu: Tak dlouho se parkuje na zastávce, až jsou z toho problémy.

Podle místních překážel v autobusové zastávce Slovinská směr centrum špatně zaparkovaný vůz tři dny. Ve středu 28. dubna se ale „ucho utrhlo“. „K automobilu ve snaze odbavit cestující najel autobus dopravního podniku. Bohužel došlo k vzájemnému kontaktu,“ popsala incident Aneta Řehková, mluvčí dopravního podniku (DPP).

Na místo nehody přijela městská policie i s odtahovým vozidlem. Kvůli drobné nehodě ale odmítla poškozený vůz odtáhnout. Dopravní podnik proto přivolal ještě policii dopravní.

Po dobu vyšetřování události musel DPP zastávku Slovinská na desítky minut zrušit. „Na lince 135 byl zaveden odklon, který se týkal pouze zastávky Slovinská,“ upřesnila Řehková. Autobusy zmiňovanou zastávku objížděly zhruba hodinu.

Deník Metro se druhý den na místo vypravil. Také ve čtvrtek do zastávky částečně zasahoval zaparkovaný vůz. Tentokrát však ne tolik, aby nebylo možné se mu vyhnout.

Častěji podobné problémy musí řešit spíš řidiči tramvají, kteří nemohou překážející auto objet. „Po zjištění překážky v provozu dispečink dopravního podniku nahlásí skutečnost na městskou nebo státní policii a žádá o zajištění odtahu,“ vysvětlila deníku Metro postup při podobných situacích mluvčí DPP. „Následně dispečeři dopravního podniku na místě spolupracují při likvidaci dané události a zavedení případných odklonů spojů MHD až do ukončení likvidace a obnovení provozu,“ dodala Řehková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Brašnář z Dobrušky: Vyučil jsem se také u prvorepublikových mistrů

vydáno 2. srpna 2021  16:34

Na vlastní triko jede brašnář Pavel Matouš z Dobrušky už třináct let. Začínal aktovkami, postupně přidával opasky, peněženky a další kožené výrobky....  celý článek

Mimořádný úvodník: Jdeme za vámi do ulic!

vydáno 2. srpna 2021  15:54

Nebojte, to není výzva k revoluci. I když vlastně trochu ano. Začátkem července jsme vstoupili do 25. sezony vydávání deníku Metro, posílali jste nám...  celý článek

Deník nastávajícího otce? Ze zdánlivé banality se může vyklubat jeden z nejtěžších článků

vydáno 2. srpna 2021  14:06

Komedie Deníček moderního fotra zamíří do kin příští týden. O své „předotcovské“ postřehy se zatím na stránkách Metra dělí jeho redaktor Filip...  celý článek

K létu patří nejen dovolená, ale také víc sexuálních hrátek. Pozor na pohlavní choroby!

vydáno 1. srpna 2021  6:00

Volnější oděv, víc odhalená, často do bronzova opálená těla. Letní období víc podněcuje erotickou fantazii. „Všiml jsi si, kolik těch našich holek chodí...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám