metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 26 °C

Neděle, 9. května 2021. Svátek má Ctibor.

Větší foto
Zaparkovaný vůz zasahoval do zastávky i ve čtvrtek. | foto: Metro.cz

Do Vršovic jela nejdříve městská a následně dopravní policie. Zastávku vyřadil „ťukanec“

  19:08
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Ve Vršovicích by mohli známé přísloví parafrázovat na variantu: Tak dlouho se parkuje na zastávce, až jsou z toho problémy.

Podle místních překážel v autobusové zastávce Slovinská směr centrum špatně zaparkovaný vůz tři dny. Ve středu 28. dubna se ale „ucho utrhlo“. „K automobilu ve snaze odbavit cestující najel autobus dopravního podniku. Bohužel došlo k vzájemnému kontaktu,“ popsala incident Aneta Řehková, mluvčí dopravního podniku (DPP).

Na místo nehody přijela městská policie i s odtahovým vozidlem. Kvůli drobné nehodě ale odmítla poškozený vůz odtáhnout. Dopravní podnik proto přivolal ještě policii dopravní.

Po dobu vyšetřování události musel DPP zastávku Slovinská na desítky minut zrušit. „Na lince 135 byl zaveden odklon, který se týkal pouze zastávky Slovinská,“ upřesnila Řehková. Autobusy zmiňovanou zastávku objížděly zhruba hodinu.

Deník Metro se druhý den na místo vypravil. Také ve čtvrtek do zastávky částečně zasahoval zaparkovaný vůz. Tentokrát však ne tolik, aby nebylo možné se mu vyhnout.

Častěji podobné problémy musí řešit spíš řidiči tramvají, kteří nemohou překážející auto objet. „Po zjištění překážky v provozu dispečink dopravního podniku nahlásí skutečnost na městskou nebo státní policii a žádá o zajištění odtahu,“ vysvětlila deníku Metro postup při podobných situacích mluvčí DPP. „Následně dispečeři dopravního podniku na místě spolupracují při likvidaci dané události a zavedení případných odklonů spojů MHD až do ukončení likvidace a obnovení provozu,“ dodala Řehková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Oceňovat matky je důležité nejen druhou neděli v květnu

vydáno 9. května 2021  7:57

Druhou květnovou neděli se ve většině zemí Evropy včetně České republiky každoročně oslavují matky. Výjimkou jsou například Španělsko či Maďarsko, ve...  celý článek

Osvobození v květnu 1945 přineslo i výbuchy násilí

vydáno 8. května 2021  5:30

Šeříky kvetly zkraje května 1945 obzvlášť opojně. Německá šestiletá okupace českých zemí se uzavírala. Ale co všechno pro osvobozený národ začínalo? Na...  celý článek

Chytrá řešení i přírodní materiál. To jsou netradiční domy v Česku

vydáno 7. května 2021  14:46

Paneláky a řadovky bývají ohrané. Nadšenci vymýšlejí jiný styl bydlení.  celý článek

Trnopuk nebo traven neuspěly, nakonec máme květen od Jungmanna

vydáno 7. května 2021  14:02

Snaha odlišit se od zbytku Evropy? Kdepak, šlo hlavně o projev purismu typického pro národní obrození.  celý článek

Vaše fotky z Prahy