metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 16 °C

Pátek, 14. května 2021. Svátek má Bonifác.

Větší foto
Zaparkovaný vůz zasahoval do zastávky i ve čtvrtek. | foto: Metro.cz

Do Vršovic jela nejdříve městská a následně dopravní policie. Zastávku vyřadil „ťukanec“

  19:08
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Ve Vršovicích by mohli známé přísloví parafrázovat na variantu: Tak dlouho se parkuje na zastávce, až jsou z toho problémy.

Podle místních překážel v autobusové zastávce Slovinská směr centrum špatně zaparkovaný vůz tři dny. Ve středu 28. dubna se ale „ucho utrhlo“. „K automobilu ve snaze odbavit cestující najel autobus dopravního podniku. Bohužel došlo k vzájemnému kontaktu,“ popsala incident Aneta Řehková, mluvčí dopravního podniku (DPP).

Na místo nehody přijela městská policie i s odtahovým vozidlem. Kvůli drobné nehodě ale odmítla poškozený vůz odtáhnout. Dopravní podnik proto přivolal ještě policii dopravní.

Po dobu vyšetřování události musel DPP zastávku Slovinská na desítky minut zrušit. „Na lince 135 byl zaveden odklon, který se týkal pouze zastávky Slovinská,“ upřesnila Řehková. Autobusy zmiňovanou zastávku objížděly zhruba hodinu.

Deník Metro se druhý den na místo vypravil. Také ve čtvrtek do zastávky částečně zasahoval zaparkovaný vůz. Tentokrát však ne tolik, aby nebylo možné se mu vyhnout.

Častěji podobné problémy musí řešit spíš řidiči tramvají, kteří nemohou překážející auto objet. „Po zjištění překážky v provozu dispečink dopravního podniku nahlásí skutečnost na městskou nebo státní policii a žádá o zajištění odtahu,“ vysvětlila deníku Metro postup při podobných situacích mluvčí DPP. „Následně dispečeři dopravního podniku na místě spolupracují při likvidaci dané události a zavedení případných odklonů spojů MHD až do ukončení likvidace a obnovení provozu,“ dodala Řehková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Metro je zelené! Barvy i metoda tisku šetří životní prostředí. Nahlédli jsme pod ruce našim kolegům

vydáno 13. května 2021  15:02

Cvrkot obří mašiny, pás papíru ubíhající okem nepozorovatelnou rychlostí a pánové v montérkách, kteří pobíhají od stroje k počítači. Jsme v Tiskárnách...  celý článek

Výlet se skřítkem Jaruškou, historie i promo akce radnic

vydáno 13. května 2021  11:57

Vykoukněte z okna, oblečte se podle aktuálního počasí a jděte objevovat. Takzvanými naučnými stezkami s panely, interaktivními úkoly či cedulkami je Praha...  celý článek

O kurzy psaní všemi deseti je během pandemie zájem

vydáno 13. května 2021  8:54

Krokodýlové neumí couvat. Vy to umíte, ale rozhodně to nepotřebujete, protože se řítíte dopředu! Pštros má větší oko než mozek. I kdyby se s ním ale...  celý článek

Vlak smrti: Němce solidarita Čechů na konci války překvapila

vydáno 13. května 2021  5:20

V posledních dvou týdnech války projížděl protektorátem ze severu na jih vlak vezoucí vězně koncentračního tábora. Železničáři jeho jízdu všemožně...  celý článek

Vaše fotky z Prahy