metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 12 °C

Sobota, 16. října 2021. Svátek má Havel.

Větší foto
Jeden z exponátů na výstavě o Leonardu da Vincim. | foto: Da Vinci InventionsMetro.cz

Do zoo nebo do muzea si vezměte vysvědčení. Budete to mít zadarmo

  8:08
Mít dobré známky se vyplácí. Premianti totiž často ušetří. Školáci ale ani nemusí mít samé jedničky, stačí jim, aby zářili třeba jen v jednom předmětu. „Děti s jedničkou z přírodovědy mají 30. června vstup za jednu korunu,“ zve do pražské zoo mluvčí Jana Myslivečková.

Za jedničky zdarma

Volný vstup nebo slevu si připravily zoologické zahrady, muzea i knihkupectví.

  • Za jedničku z prvouky, vlastivědy nebo z dějepisu se děti zdarma podívají do muzea na Florenci nebo do Zámeckého areálu Ctěnice.
  • Výstava Da Vinci – Inventions v Paláci Lucerna je o víkendu zdarma pro studenty s vyznamenáním.
  • S jedničkou z přírodovědy budou mít školáci vstup za korunu do pražské zoo.

Pilné studenty čeká o víkendy sleva i na výstavě o Leonardu da Vincim. „Kdo se na pokladně prokáže vysvědčením s vyznamenáním, bude mít vstup zdarma,“ láká pro změnu do paláce Lucerna spoluorganizátorka výstavy Pavlína Žipková.

Každoroční slevy spojené s vysvědčením přivedou školáky mnohdy i do míst, kam během roku moc nechodí. „Během podobných akcí se vždy v muzeu zvýší návštěvnost,“ potvrzuje pro deník Metro Šárka Behenská z Muzea hlavního města Prahy.

Letošní konec školního roku je však specifický. Někde školáci dostanou vysvědčení už dnes, jinde si musí počkat až na 30. června.

Na nejasný konec školního roku doplatí například ti, co se těšili zadarmo do Dinoparku. „Vzhledem k tomu, že některé školy končí již dnes a některé až v úterý, tak jsme od podobných akcí pro letošní rok ustoupili a připravíme pro návštěvníky jinou akci až v průběhu prázdnin,“ říká Milan Choulík ze společnosti West Media, která Dinoparky provozuje.

Komentáře

Hlavní zprávy

Figurky z kaštanů umějí být zlověstné. Netflix vyvařil severské detektivky

Strážce streamu
vydáno 15. října 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Na místě činu v jednom z dánských lesů se najde ručně vyráběná figurka ze sirek a kaštanů. Na základě téhle snadno přehlédnutelné stopy pak na první...  celý článek

Dva dny, dvanáct jízd zdarma. Zkusil jsem novinku Lítačky

vydáno 15. října 2021  11:12

Rekola i Nexbike nové uživatele v řadě věcí překvapí. Máme pro vás pár tipů. Vyzkoušeli jsme je na vlastní kůži.  celý článek

V potírání hazardu Praha stále tápe. Ten bují na okraji české metropole

vydáno 15. října 2021  10:01

Znamená nulová tolerance gamblingu jeho úplnou nedostupnost? Vyhláška odčerpává z rozpočtů radnic stovky milionů.  celý článek

Polovina mediků si během studia nezkusila ošetřit chirurgickou ránu. Říká to čerstvý absolvent lékařské fakulty

vydáno 15. října 2021  9:06

Výuka trpí. Studenti lékařských fakult se nedostanou k pořádné praktické výuce. Do praxe odcházejí „nešikovní“. Ke škodě své i pacientů. Tvrdí to Jakub...  celý článek

Vaše fotky z Prahy