metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 9 °C

Středa, 20. února 2019. Svátek má Oldřich.
Nutná oprava Jiráskova mostu měla být provedena už v roce 2017.
Větší foto
Nutná oprava Jiráskova mostu měla být provedena už v roce 2017. | foto: MAFRA

Dobříšská jede o šest dní dřív. Opravy zrychlí

12. července 2018  10:28 Filip Jaroševský Metro.cz
V Praze je aktuálně asi třicet uzavírek. Kolapsů se bojí správa komunikací i magistrát města.

Uzavírky silnic v hlavním městě a jeho okolí by se měly zkrátit na absolutní minimum. Tuhle tezi po nedávných dopravních komplikacích razí Technická správa komunikací (TSK). Ta včera v Dobříšské ulici zprovoznila celý pruh do centra, a to o šest dní dříve. 

Podle mluvčí správy Barbory Liškové se tato úspora povedla díky příznivým klimatickým podmínkám. Další opravy v Dobříšské se pak podle ní zkrátí o další dva týdny.

Kvůli zrychlení dopravy mohou řidiči nově jezdit Wilsonovou ulicí dvěma jízdními pruhy. „Řidiči přejíždí po vyfrézovaném úseku, projíždí tedy stavbou, proto je žádáme o zvýšenou opatrnost. V rámci zvýšení průjezdnosti jsme se ale rozhodli jim umožnit průjezd s omezením rychlosti,“ vysvětluje generální ředitel TSK Petr Smolka.

Také další práce budou podle něj probíhat tak, aby byl provoz sváděn do jednoho pruhu pouze na nezbytně nutnou dobu s důrazem na práce o víkendech, kdy je provoz slabší. „Uzavírání jízdních pruhů je nutné nejen z důvodu opravy povrchu při jeho odstraňování a pokládání nového, ale také při kontrole a opravách spár na přemostěních,“ vysvětluje Lišková.

V hlavním městě nyní probíhá zhruba třicet velkých oprav. Pondělní dopravní kolaps, který se v dalších dnech umírnil, vyděsil také magistrát, který včera chrlil na svůj web jedno oznámení o opravách ulic v metropoli za druhým. 

Za jednu z hlavních příčin kolon kolem centra bývala označovaná především oprava Jiráskova mostu, kudy řidiči mohou jezdit jen po jedné jeho straně. Podle správy komunikací mohly být práce provedeny už loni, prázdniny ale nakonec zvítězily z důvodu nižšího provozu. „Křižovatku Preslovy ulice a ulice V Botanice, která je za Jiráskovým mostem na Smíchově, chceme otevřít už zítra, aby byla průjezdná už před víkendem,“ dodává Smolka. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Nová pravidla pro náplavky: ticho večer a ticho v neděli, velká akce maximálně jednou za měsíc

Náplavka. Rašínovo nábřeží patří k nejatraktivnějším a nejživějším společenským...
vydáno 20. února 2019  17:42

Hospody, bary, festivaly, živá hudba a taneční kurzy. Rašínovo a Hořejší nábřeží v posledních letech zažívaly bujaré mejdany, které místním obyvatelům...  celý článek

Zlevní byty? Developeři sázejí spíš na růst platů

Ilustrační snímek
vydáno 20. února 2019  16:28

Drahé hypotéky, dlouhé povolování. Proto jsou byty drahé, argumentují developeři.  celý článek

Letně laděné filmy, které jsou aktuálně v kinech, mohou působit dobře i na naši psychiku

Úhoři mají nabito
vydáno 20. února 2019  15:05

Déšť a ochlazení může v těchto dnech vyhnat lidi do kin. Třeba i na české komedie, které se točily loni během letních měsíců, když bylo velké horko. U...  celý článek

Je to jako se seriálem Most!, někteří v tom prostě hledali věci, které tam nejsou, říká Kovy

"Dostal jsem nabídku propagovat lux či pyrotechniku. Drtivou většinu spoluprací...
vydáno 20. února 2019  13:44

Populární youtuber Kovy (Karel Kovář) učí mladé mediální gramotnosti. V krátkých videích, která vytvořil pro vzdělávací program Jeden svět na školách, se...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám