metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 33 °C

Středa 17. srpna 2022. Svátek má Petra
Stadion Ďolíček | foto: Sundance Kid - Wikimedia Commons

Ďolíček se má vystěhovat do Silvestra. Stihneme ho zachránit, říkají klokani

  12:33
Majitel Ďolíčku o měsíc prodloužil klubu Bohemians 1905 výpověď z nájmu. Fotbalový klub nedostane k poslednímu listopadu výpověď z nájemní smlouvy k Ďolíčku, kterou mu v září zaslal majitel stadionu Bohemians Real.

Společnost prodloužila lhůtu o měsíc do 31. prosince, aby se získalo více času na definitivní uzavření smlouvy o výměně stadionu za sousední pozemky s Prahou 10. „Majitel nám prodloužil smlouvu do konce roku a nám teď nezbývá než čekat a doufat, že se koncem listopadu vytvoří na magistrátu koalice, která by naši věc podpořila,“ říká mluvčí klokanů Tomáš Mutinský.

Směnu zablokoval magistrát

Majitel a městská část se již dříve domluvili na směně stadionu za sousední pozemky v hodnotě 60 milionů korun a doplatek 49 milionů korun. Součástí dohody je také nájemní smlouva mezi městskou částí a Bohemians 1905 na dvacetileté užívání Ďolíčku za symbolickou korunu ročně. Jenže smlouvu mezi majitelem stadionu a Prahou 10 stále formálně neschválil magistrát.

Proti transakci se stavěli hlavně zastupitelé TOP 09, která však po nedávných komunálních volbách s největší pravděpodobností nebude vládnout magistrátu ani Praze 10. „Momentálně čekáme na stanovisko magistrátu, situace je teď posuzována právníky. Rada by měla zasednout tento týden, do té doby neočekáváme, že by se v celé věci mělo udát něco nového,“ říká Jan Charvát, mluvčí Prahy 10.

Jsme optimističtí, říkají klokani

Vedení klubu vítá posunutí výpovědi z nájmu o měsíc a věří, že se vše podaří uzavřít a nedojde na krizový scénář, který by znamenal muset v zimní přestávce hledat jiný stadion. „To je dostatečný prostor k tomu, aby se vše vyřešilo. Jsme optimisté,“ řekl ředitel Bohemians 1905 Ladislav Valášek. „Koaliční jednání teprve probíhají, zastupitelstva ještě nejsou ustanovena. Až se tak stane, budou naši záležitost řešit,“dodal Valášek.

Stadion v Ďolíčku v minulosti nesplňoval prvoligové podmínky, proto ho Bohemians 1905 museli v roce 2010 na dvě ligové sezony opustit a přesunout se do nedaleké Synot Tip Areny, kde je doma Slavia.

Komentáře

Hlavní zprávy

Sexting může dítěti zničit vztah, dovést ho k sebevraždě

vydáno 17. srpna 2022  19:29

Nemluv s cizími, neber od nich dárky, netoulej se, kde to neznáš. Rodičovské pokyny děti dodržují. Na internetu se ale chovají jinak.  celý článek

Vítejte v ráji ředkví, Tří sester a vil od Václava Šindeláře

vydáno 17. srpna 2022  14:57

Divadlo Sklep, ředkvičky, hospoda U Báby. Dobeška. Co všechno může skrývat tahle kouzelná vilová osada, vklíněná do Braníka? Odpověď přináší kniha...  celý článek

„Ve firmách by měl být generační balanc, ideální je věky lidí namixovat“

vydáno 17. srpna 2022  6:00

Boří stereotypy, označuje se za rebelku v byznysu. Provozní ředitelka Creative Dock Gabriela Teissing podporuje ženy, aby se kariéry v oblasti technologií...  celý článek

Kde se schovat před horkem? Vyrazte se ochladit do zooparku nebo jeskyní

vydáno 16. srpna 2022  20:00

Léto se přehouplo do poloviny, teplé prázdninové dny lákají k vodním radovánkám. Inspirujte se tipy, kde se do sytosti ochladit, svlažit a vydovádět se.  celý článek