metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 4 °C

Úterý 6. prosince 2022. Svátek má Mikuláš
Stadion Ďolíček | foto: Sundance Kid - Wikimedia Commons

Ďolíček se má vystěhovat do Silvestra. Stihneme ho zachránit, říkají klokani

  12:33
Majitel Ďolíčku o měsíc prodloužil klubu Bohemians 1905 výpověď z nájmu. Fotbalový klub nedostane k poslednímu listopadu výpověď z nájemní smlouvy k Ďolíčku, kterou mu v září zaslal majitel stadionu Bohemians Real.

Společnost prodloužila lhůtu o měsíc do 31. prosince, aby se získalo více času na definitivní uzavření smlouvy o výměně stadionu za sousední pozemky s Prahou 10. „Majitel nám prodloužil smlouvu do konce roku a nám teď nezbývá než čekat a doufat, že se koncem listopadu vytvoří na magistrátu koalice, která by naši věc podpořila,“ říká mluvčí klokanů Tomáš Mutinský.

Směnu zablokoval magistrát

Majitel a městská část se již dříve domluvili na směně stadionu za sousední pozemky v hodnotě 60 milionů korun a doplatek 49 milionů korun. Součástí dohody je také nájemní smlouva mezi městskou částí a Bohemians 1905 na dvacetileté užívání Ďolíčku za symbolickou korunu ročně. Jenže smlouvu mezi majitelem stadionu a Prahou 10 stále formálně neschválil magistrát.

Proti transakci se stavěli hlavně zastupitelé TOP 09, která však po nedávných komunálních volbách s největší pravděpodobností nebude vládnout magistrátu ani Praze 10. „Momentálně čekáme na stanovisko magistrátu, situace je teď posuzována právníky. Rada by měla zasednout tento týden, do té doby neočekáváme, že by se v celé věci mělo udát něco nového,“ říká Jan Charvát, mluvčí Prahy 10.

Jsme optimističtí, říkají klokani

Vedení klubu vítá posunutí výpovědi z nájmu o měsíc a věří, že se vše podaří uzavřít a nedojde na krizový scénář, který by znamenal muset v zimní přestávce hledat jiný stadion. „To je dostatečný prostor k tomu, aby se vše vyřešilo. Jsme optimisté,“ řekl ředitel Bohemians 1905 Ladislav Valášek. „Koaliční jednání teprve probíhají, zastupitelstva ještě nejsou ustanovena. Až se tak stane, budou naši záležitost řešit,“dodal Valášek.

Stadion v Ďolíčku v minulosti nesplňoval prvoligové podmínky, proto ho Bohemians 1905 museli v roce 2010 na dvě ligové sezony opustit a přesunout se do nedaleké Synot Tip Areny, kde je doma Slavia.

Komentáře

Hlavní zprávy

Dáváte si novoroční předsevzetí? Zkuste se v nich zaměřit na svou kariéru

vydáno 6. prosince 2022  14:09

S čím a jak začít? Přinášíme vám článek a v něm sedm tipů, jak na to můžete jít.  celý článek

Strkejte si ruce do kyblíků s ledem, brzy vám bude hej, radí biohacker Libor Mattuš

vydáno 6. prosince 2022  13:59

S biohackerem Liborem Mattušem se potkáváme na konferenci o štěstí v práci, kde zvědavým přihlížejícím popisuje příznivé účinky chladu na tělo. Okamžitý...  celý článek

Období až opulentních hostin se blíží, dají se zvládnout bez těžkostí

vydáno 6. prosince 2022  6:00

Chcete se po svátcích vejít do svého oblečení? Na přibírání má vliv nedostatek spánku, kila naskáčou i po alkoholu.  celý článek

Pokud budete dárky pod stromeček lovit on-line, dejte si pozor na podvodníky

vydáno 5. prosince 2022  6:31

Věci z druhé ruky jsou díky příznivé ceně a ekologickému aspektu čím dál oblíbenější. Dříve sloužily spíše pro osobní potřebu, zato letos se pod...  celý článek