metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 7 °C

Pondělí 22. dubna 2024. Svátek má Evženie

Kam s rodinou? Strašidelný zámek, rodeo i terénní jízda

  5:35
Pokud nevíte, kam vyrazit s dětmi, když zrovna nepaří sluníčko, zkuste komplex Šikland, který se nachází na Vysočině. Hlavní atrakcí celého centra je westernové městečko, které nabízí pestrý program.

Další 3 fotografie v galerii
Divadlo na Šiklandu | foto: ŠiklandMAFRA

„Velmi populární jsou divadelní představení, westernová show, indiánská vesnice a noční ohňová show. V areálu také najdete zoopark, krokodýly, bizony, koně, lamu a spoustu dalších zvířat,“ představuje atrakce Simona Hanusová, mluvčí centra. Návštěvníci se ale mohou také projet vláčkem Union Pacific, zkusit si rýžování zlata nebo například střílet z luku.

Ceník a program

● Výše vstupného se může lišit podle nabízeného programu a počasí.

● Základní vstupné do areálu Šiklův mlýn činí 180 korun pro dospělého a 90 korun dítě. Do strašidelného zámku dospělé pustí za 150 korun a děti za 90 korun. Jízda bojovým vozidlem vyjde na 500 korun.

● 12. srpna se zde koná Mistrovství ČR v rodeu, 19. srpna hudební festival Léto lásky a 26. srpna rodinný den.

Nedaleko westernového městečka leží i offroad areál. Na zdejší dráze se pravidelně pořádají závody terénních aut. Návštěvníci se však mohou i sami svézt v bojovém vozidle.

A na ty, co se rádi bojí, se těší ve strašidelném zámku Draxmoor, který se nachází zhruba tři kilometry od westernového městečka. V zámku na návštěvníky mimo jiné čekají tři rozsáhlá patra se strašidelně-fantastickou expozicí, 3D kino, strašidelný výtah a zámecké nádvoří s pohádkovými domečky na kuřích nožkách.

Provozovatelé areálu slibují, že program si v Šiklandu najde každý a komplex je připraven i na parné letní dny. „Přestože jsou naší hlavní cílovou skupinou hlavně rodiny s dětmi, na své si přijdou i mladí, na které čekají diskotéky. Senioři si zase odpočinou procházkami podél řeky Bobrůvky nebo mohou relaxovat u přírodního koupaliště,“ jmenuje další možnosti areálu Hanusová.

Autor: Marek Hýř Metro.cz

Hlavní zprávy

Billie Eilish, Katy Perry, Bon Jovi a další mají konkurenci. Jmenuje se umělá inteligence

vydáno 22. dubna 2024  4:42

Stále se vyvíjející technologie pobouřila zahraniční umělce. Umělá inteligence (AI) ale hýbe celou společností. Někteří se jí bojí, jiní se s ní učí...  celý článek

Herci neustále bojují o práci, je to kolotoč pádů a vzestupů, říká agentka Daňková

vydáno 21. dubna 2024  7:00

Lenka Daňková vystudovala germanistiku a hudební vědu na MUNI v Brně, poté se věnovala hudební produkci jak v Česku, tak v rakouském Grazu a od roku 2010...  celý článek

Americký sen. Češka z New Yorku prožívá lakrosové vrcholy ve Spojených státech amerických

vydáno 20. dubna 2024  13:00

Předloni zažila s českou lakrosovou reprezentací velké úspěchy. Na mistrovství světa byly Češky sedmé, vzápětí si zahrály mezi osmi nejlepšími zeměmi na...  celý článek

Poslední adresa Jaroslava Klabíka byla na Hradčanech. Prožil život dobrodruha

vydáno 21. dubna 2024  11:53

Praha je dobrodružství a romantika. Také nikdy nekončící zdroj zajímavostí. Stačí jen zvednout oči od displeje mobilního telefonu a nestačíte se divit....  celý článek