metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Sobota 20. července 2024. Svátek má Ilja

Místo uhlí se bude pálit biomasa

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Teplárna Otrokovice pokračuje v druhé etapě přestavby kotle na biomasu. Jedná se o letošní největší investiční akci.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na kotli K4 se vloni provedly takové úpravy, aby v něm bylo možné společně s uhlím pálit až 50 procent dřevní štěpky. „Letos pokračuje druhá etapa přestavby kotle. Jakmile ji dokončíme, bude se na kotli využívat pouze biomasa bez uhlí. Kotel chceme uvést do provozu na podzim,“ řekl předseda představenstva otrokovické teplárny Petr Jeník.

Cílem je omezit využívání uhlí pro výrobu energie a nahradit jej palivem z obnovitelného zdroje. Díky tomu se sníží emise CO2 o téměř 30 procent. Teplárna na přestavbu kotle za čtvrt miliardy získala dotaci 100 milionů z Modernizačního fondu.

Z původně tří uhelných kotlů tak zůstane v Otrokovicích už pouze jeden. Ten prošel v posledních letech modernizací a splňuje všechny emisní limity. „Kromě uhlí a biomasy můžeme při výrobě tepla a elektřiny využít ještě kotel na zemní plyn, který jsme dokončili před čtyřmi lety. Máme také akumulátor ve Zlíně-Malenovicích, kde využíváme odpadní teplo,“ dodal Petr Jeník.

Teplárna Otrokovice zásobuje téměř deset tisíc domácností, průmyslové podniky, školy, obchodní centra a další instituce v Otrokovicích, Napajedlech a ve Zlíně – Malenovicích. Největším odběratelem je společnost Continental Barum.

Hlavní zprávy

V hlavě 2 je nejúspěšnějším filmem roku. Baví, je to ale klasická dvojka

vydáno 20. července 2024  16:58

Ještě ani neběžel v některých zemích a už bylo jasné, že jde o nejvýnosnější dílo značky Pixar. Animák V hlavě 2 je první a dosud jedinou letošní...  celý článek

Stověžaté středověké město se konečně nadechlo a rozepjalo svá křídla

vydáno 20. července 2024  5:40

Před 150 lety, 20. července 1874, začalo bourání hradeb, které chránily Prahu před útoky a ostřelováním. Začalo se ve čtyři hodiny ráno na procitající...  celý článek

Odpočinková úchylárna a infantilní nuda. S dvojicí nových animáků pro dospělé neztrácejte čas

Strážce streamu
vydáno 19. července 2024  14:00

STRÁŽCE STREAMU Opět tu máme po dlouhé době seriálový tuplák. Dva animované seriály pro dospělé - Buchty a klobásy: Ráj potravin a Výbušná koťátka - si totiž před pár dny...  celý článek

Kina pod širákem mají zvláštní atmosféru. Víme, kde v metropoli zažít pravou letní pohodičku

vydáno 19. července 2024  5:36

Možností, kde o prázdninách mrknout na film, jsou v Praze desítky. Pár tipů na letní kina má i deník Metro. Náš výběr nabízí klasiky pro velký počet...  celý článek