metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 2 °C

Pondělí, 29. listopadu 2021. Svátek má Zina.

Větší foto
Nehoda kamionu zablokovala Štěrboholskou spojku (21. září 2016) | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

Dopravní kolaps a zdržení na hodiny. Jižní spojka se zase ucpává

  18:00
Je-li to možné, nejezděte do hlavního města. S touhle radou „nad zlato“ přispěchali pražští policisté. Doprava na Jižní spojce ve směru na Černý Most totiž v posledních dnech kolabuje jako již dlouho ne.

Mnohakilometrové kolony jsou zde sice zejména během letních oprav pravidelně evergreenem. Aktuální dopravní „masakr“ však nemá na první pohled úplně jasnou příčinu. 

„Zajímalo by mě, proč se to tu každý den ucpává. Objízdné trasy jsou také natřískané auty. Opravovalo se tu přece již dříve mockrát. Nikdy jsem ale nezažil, abych tu stál hodinu,“ stěžuje si deníku Metro řidič Ladislav.

Nešťastná reklamace
Policisté tento týden zveřejnili letecké záběry z vnitřního pražského Městského okruhu. Na nich je vidět kolona osobních a nákladních aut v oblasti Štěrbohol, která se táhne ve směru na dálnici D11. Vozovka se tu totiž zužuje do dvou pruhů. Ironií je, že k opravám tu již nemuselo docházet řadu dní. Technická správa komunikací (TSK), respektive její dodavatelská firma Strabag, tu ale provádí reklamační opravu. V dubnu zde začala poslední etapa oficiálně plánovaných oprav, jež skončila v plánovaném termínu 4. července. Hned 12. července se sem však dělníci vrátili, aby v rámci reklamace opravili předchozí etapy z loňského roku.

„Zvlnil se třistametrový úsek silnice ve směru na Černý Most. Mění se dvě obrusné vrstvy, pomocí frézy následně dojde k vyrovnání,“ vysvětluje mluvčí TSK Barbora Lišková. 

Vydržte do úterka
V tuto chvíli je uzavřen pravý jízdní pruh a odbočovací pruh na přilehlou čerpací stanici. Auta tak musí projíždět pouze jedním. Omezení se má ještě otočit, uzavřen bude levý jízdní pruh. Práce by měly skončit v úterý 20. července. „Doporučujeme řidičům, aby využili komunikace v širším okruhu Prahy ve Středočeském kraji,“ radí mluvčí pražské policie Hana Křížová.

Největší letošní oprava
Pozor si musí řidiči dávat také na dálnici D8, kde silničáři předevčírem zahájili práce. Podle Ředitelství silnic a dálnic jde o letošní největší rekonstrukci dálnice v Česku. Práce provádí sdružení Eurovia a Strabag. Jejich cena je 360 milionů korun. Opravy potrvají až do poloviny září.

Rekonstrukce se týká pravého i levého pásu dálnice v celé šířce. Proto se musí úsek objíždět. Dopravní tepna byla již opotřebovaná. V úseku mezi Zdiby a Úžicemi, který byl dokončen v roce 1993, projede denně asi padesát tisíc aut. Zbylá část úseku je z roku 1996.

Pozor, tady kopou. Někde neprojedete ani tramvají

  • Zítra začíná oprava tramvajové trati mezi zastávkami I. P. Pavlova, Jiřího z Poděbrad, Flora a Olšanské hřbitovy. 
  • Zmiňovanou výluku zde způsobí oprava vodovodního řadu i rekonstrukce části Bělehradské ulice. Omezení potrvají do 6. srpna.
  • Od zítřka nejedou kvůli opravě mostu v Divadelní ulici ani tramvaje mezi Újezdem a Lazarskou. Stavební práce na tramvajové trati mají být hotové ve druhé polovině srpna.
  • Minulý týden začala také rekonstrukce křižovatky ulic Michelská a Budějovická. Práce si vyžádají do konce měsíce srpna omezení dopravy. Do konce července je tak uzavřen sjezd a nájezd z Jižní spojky na ulice Michelská a Vídeňská. 
  • Oproti stávajícímu stavu bude na křižovatce rozšířena plocha středových ostrůvků a vedení přechodů pro chodce.

Komentáře

Hlavní zprávy

Tady žádné domy nebudou. Paví vrch nezastaví kvůli dubům

vydáno 28. listopadu 2021  11:34

Stavět? Nestavět? Odolávat je pro městské části někdy nesnadné. Za poslední půlrok dala Praha 5 několikrát stopku výstavbě v zeleni.  celý článek

„Hadí směs je tajná, hlídáme si složení jako recept becherovky“

vydáno 28. listopadu 2021  8:24

Český sklářský design má novou značku. Anna Jožová a Vlastimil Šenkýř, spolužáci z pražské UMPRUM, si řekli, že společné nápady zrealizují ve společné...  celý článek

„Většinu bytů kupujeme pro sebe. Virus mění trh“

vydáno 27. listopadu 2021  7:26

Činnost developerské firmy Sekyra Group sahá daleko za hranice hlavního města. U budoucí pražské čtvrti Smíchov City v páté městské části stavějí a budou...  celý článek

MasterChef je opět u konce. Nenáviděnou Pavlínu nahradila Slovenka Besky a Tymiaan

Strážce streamu
vydáno 26. listopadu 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Kulinářská show MasterChef Česko, která se v tuzemsku těší nemalé oblibě, dospěla tento týden opět ke svému konci. Vítězkou se stala šestadvacetiletá...  celý článek

Vaše fotky z Prahy