metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 19 °C

Sobota 24. září 2022. Svátek má Jaromír

Větší foto
Argentinská ulice | foto: Wikimedia Commons

Dopravní kolaps? Vytížená ulice Argentinská prochází rekonstrukcí

  3:49
Starosti čekají řidiče, kteří využívají Argentinskou ulici v Praze 7. Právě dnes se sem „nastěhují“ silničáři. V rámci údržby dojde k odfrézování stávajícího povrchu a následné pokládce nových vrstev s hluk snižujícím účinkem. „Je to páteřní komunikace. Omezení zatíží okolní ulice, jako je ulice Jankovcova nebo Dělnická,“ uvedl již dříve pro iDNES.cz odborník na dopravu Zdeněk Lokaj z ČVUT.

První část omezení potrvá do 22. října, kdy bude uzavřen pravý jízdní pruh ve směru do centra a řidiči pojedou pouze jedním. Ve směru z centra budou ulice Argentinská a Za Viaduktem v úseku Kouteckého – Bubenské nábřeží průjezdné dvěma jízdními pruhy. Do pátku 15. října má být vulici Za Viaduktem uzavřen pravý jízdní pruh a auta pojedou po levém jízdním pruhu. Od soboty 16. října do pátku 22. října bude uzavřen levý jízdní pruh a doprava vedena v pravém jízdním pruhu.

Trpělivost řidičů ještě více prověří druhá fáze opravy. Od soboty 23. října do neděle 31. října totiž bude Argentinská z centra i do centra průjezdná pouze jedním jízdním pruhem.

Třetí fáze opravy začne 1. listopadu. Uzavřena má být polovina jízdního pásu ve směru z centra. Argentinská bude průjezdná ve směru z centra jedním jízdním pruhem a ulice Za Viaduktem jedním jízdním pruhem z centra a druhým do centra.

Výluka tramvají
Situace v Holešovicích se ještě více zkomplikuje od tohoto víkendu. Po Bubenském nábřeží nepojedou tramvaje. „Dožívající trať je nutné zrekonstruovat. Na všech tratích v Praze postupně nahrazujeme staré panely novou technologií. Díky tomu je tramvajový provoz výrazně tišší,“ komentuje opravu Jan Šurovský, člen představenstva a technický ředitel DPP – Povrch, a dodává: „Příští rok nás čeká rekonstrukce navazujících úseků kolem Pražské tržnice.“

Výluka mezi zastávkami Vltavská a Dělnická začne v noci z pátku na sobotu a tramvaje opět začnou jezdit od 6. listopadu. Zavedena bude náhradní autobusová doprava mezi Strossmayerovým náměstím a Maninami. Jak výluka zasáhne do provozu tramvají, najdete v boxu dole.

Změny tramvajových linek

  • Linky číslo 1 a 25 budou v úseku Strossmayerovo náměstí – Dělnická odkloněny přes zastávky Veletržní palác, Výstaviště, Nádraží Holešovice a Ortenovo náměstí. 
  • Linka číslo 6 má být přibližně od 6.15 hodin do 21.30 hodin ve směru z centra  prodloužena přes zastávky Balabenka, Divadlo Gong a Nádraží Vysočany do zastávky Vysočanská. 
  • Linka číslo 12 bude ve směru ze Sídliště Barrandov zkrácena do zastávky Vltavská, odkud dále pokračuje jako linka číslo 14 směr Spořilov. 
  • Linka číslo 14 má být ve směru od Spořilova zkrácena do zastávky Vltavská, odkud  bude dále pokračovat jako linka číslo 12 směr Sídliště Barrandov.
  • Dopravní podnik pro cestu do Holešovic doporučuje  využívat přestup na tramvaj ve stanici metra Nádraží Holešovice.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pracovní pohovor je pro matky hračka, pokud si sestaví mapu svých silných stránek

vydáno 24. září 2022  11:33

Během rodičovské dovolené je pro mámy i táty důležité zůstat v kontaktu se zaměstnavatelem a dále se vzdělávat.  celý článek

Základka ve Weberově dostane solární panely. Praha 5 chce být energeticky soběstačná

vydáno 24. září 2022  6:07

Recept, jak vyzrát na drahé energie a nespadnout do dluhů, nachází radnice Prahy 5. Už v květnu procházeli její pracovníci střechy základních škol a...  celý článek

Pátá řada Cobra Kai je opět boží. Z nenápadného sequelu Karate Kida je návyková pecka

Strážce streamu
vydáno 23. září 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Značka Karate Kid je u nás známá především díky VHS kazetám. Právě ony jsou důvodem, proč na tomhle fenoménu vyrostla řada dnešních (nejen) pozdních...  celý článek

Šatníkoví šíbři operují na YouTube či TikToku. Radí nám, co máme nosit

vydáno 23. září 2022  6:18

Módní hra je na poli sociálních médií čím dál vyhledávanějším tématem. Elegánů, kteří se nebojí se svým šatníkem experimentovat, přitom v tuzemsku zase...  celý článek