metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 20 °C

Úterý 17. května 2022. Svátek má Aneta

Větší foto
Argentinská ulice | foto: Wikimedia Commons

Dopravní kolaps? Vytížená ulice Argentinská prochází rekonstrukcí

  3:49
Starosti čekají řidiče, kteří využívají Argentinskou ulici v Praze 7. Právě dnes se sem „nastěhují“ silničáři. V rámci údržby dojde k odfrézování stávajícího povrchu a následné pokládce nových vrstev s hluk snižujícím účinkem. „Je to páteřní komunikace. Omezení zatíží okolní ulice, jako je ulice Jankovcova nebo Dělnická,“ uvedl již dříve pro iDNES.cz odborník na dopravu Zdeněk Lokaj z ČVUT.

První část omezení potrvá do 22. října, kdy bude uzavřen pravý jízdní pruh ve směru do centra a řidiči pojedou pouze jedním. Ve směru z centra budou ulice Argentinská a Za Viaduktem v úseku Kouteckého – Bubenské nábřeží průjezdné dvěma jízdními pruhy. Do pátku 15. října má být vulici Za Viaduktem uzavřen pravý jízdní pruh a auta pojedou po levém jízdním pruhu. Od soboty 16. října do pátku 22. října bude uzavřen levý jízdní pruh a doprava vedena v pravém jízdním pruhu.

Trpělivost řidičů ještě více prověří druhá fáze opravy. Od soboty 23. října do neděle 31. října totiž bude Argentinská z centra i do centra průjezdná pouze jedním jízdním pruhem.

Třetí fáze opravy začne 1. listopadu. Uzavřena má být polovina jízdního pásu ve směru z centra. Argentinská bude průjezdná ve směru z centra jedním jízdním pruhem a ulice Za Viaduktem jedním jízdním pruhem z centra a druhým do centra.

Výluka tramvají
Situace v Holešovicích se ještě více zkomplikuje od tohoto víkendu. Po Bubenském nábřeží nepojedou tramvaje. „Dožívající trať je nutné zrekonstruovat. Na všech tratích v Praze postupně nahrazujeme staré panely novou technologií. Díky tomu je tramvajový provoz výrazně tišší,“ komentuje opravu Jan Šurovský, člen představenstva a technický ředitel DPP – Povrch, a dodává: „Příští rok nás čeká rekonstrukce navazujících úseků kolem Pražské tržnice.“

Výluka mezi zastávkami Vltavská a Dělnická začne v noci z pátku na sobotu a tramvaje opět začnou jezdit od 6. listopadu. Zavedena bude náhradní autobusová doprava mezi Strossmayerovým náměstím a Maninami. Jak výluka zasáhne do provozu tramvají, najdete v boxu dole.

Změny tramvajových linek

  • Linky číslo 1 a 25 budou v úseku Strossmayerovo náměstí – Dělnická odkloněny přes zastávky Veletržní palác, Výstaviště, Nádraží Holešovice a Ortenovo náměstí. 
  • Linka číslo 6 má být přibližně od 6.15 hodin do 21.30 hodin ve směru z centra  prodloužena přes zastávky Balabenka, Divadlo Gong a Nádraží Vysočany do zastávky Vysočanská. 
  • Linka číslo 12 bude ve směru ze Sídliště Barrandov zkrácena do zastávky Vltavská, odkud dále pokračuje jako linka číslo 14 směr Spořilov. 
  • Linka číslo 14 má být ve směru od Spořilova zkrácena do zastávky Vltavská, odkud  bude dále pokračovat jako linka číslo 12 směr Sídliště Barrandov.
  • Dopravní podnik pro cestu do Holešovic doporučuje  využívat přestup na tramvaj ve stanici metra Nádraží Holešovice.

Komentáře

Hlavní zprávy

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek

Na svou exkluzivní trať z Královky na Zvonařku se vrací nostalgická linka číslo 23

vydáno 16. května 2022  12:20

Nostalgická linka jezdí po stejné trase jako před přerušením provozu v březnu 2020.  celý článek

Vadí nám zmatené přípravy, říká k opravě Barrandovského mostu starosta Prahy 13 Vodrážka

vydáno 16. května 2022  4:06

Jedna z nejsledovanějších a zároveň nejdůležitějších oprav v historii hlavního města – Barrandovského mostu dnes započala. Vedení magistrátu je v...  celý článek

Komerční sdělení

Snapbacks liga amerického fotbalu se vrací na Bazaly

vydáno 16. května 2022

ISMM Ostrava Steelers v rámci 3. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu přivítají na Bazalech Brno Alligators. Dohrávku kola nejvyšší ligy odvysílá 22....  celý článek