metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 6 °C

Sobota, 14. prosince 2019. Svátek má Lýdie.
Majetek DPP
Dalších 9 fotografií v galerii
Majetek DPP | foto: DPP

Dopravní podnik opět rozprodává majetek. Draží tramvaje, molo, kazeťák i mixážní pult

5. června 2019  6:10 Filip Jaroševský Metro.cz
Vyšší nabídka v obálce vyhrává. Na tomto principu funguje rozprodej nepotřebného majetku pražského dopravního podniku, který si zájemci mohou koupit do úterý.

Na seznamu nechybí desítky tramvají a autobusů, ale také kuriozity jako trafika, plovací molo, kazetový magnetofon či mixážní pult. Dopravce se ale zbavuje také vodárny, nejrůznější drobné techniky, vysokozdvižného vozíku, diktafonu o velikosti stolního počítače či hasičského auta.

„Aktuální nabídku všech dopravních prostředků najdou lidé na našich webových stránkách, a to včetně instrukcí, jak při obálkové metodě postupovat. V přehledu jsou uvedené fotografie a někdy také videozáznamy nabízených dopravních prostředků. Na základě této nabídky pak zasílají zájemci jimi navrženou cenu k odkoupení dopravního prostředku v obálce do naší podatelny. Předmět je prodán tomu, který nabídne nejvyšší cenu,“ vysvětluje pro deník Metro princip aukce mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

350 tisíc za tramvaj
Zájemci nejen z řad šotoušů (milovníků dopravy) mohou nabídky poslat do příštího úterka. Další šanci pak dostanou nejdříve za čtvrt roku, kdy dopravce obvykle prodej opakuje. U aktuálního seznamu podnik tentokrát nestanovil u žádné položky minimální cenu. S jedinou výjimkou.

Prodej majetku

  • Šotoušové při nákupu nesoupeří jen mezi sebou, ale také s výkupnami kovů. 
  • Pokud bude cena kovového šrotu z výkupen vyšší než nabízená cena kupujících za ten který majetek, bude ze seznamu vyřazen.
  • Jestliže od dopravního podniku koupíte autobus, počítejte nejen se ztrátou kol, ale také s poplatkem za jeřáb. Za něj si dopravce účtuje 1350 korun za hodinu provozu.

„Kromě tramvají typu T6A5, kde minimální cena k prodeji činí 350 tisíc korun bez daně,“ dodává pro Metro Řehková. To je vyvolávací částka, za kterou dopravce obvykle desítky tramvají prodává. Zájemci se však museli v minulosti zavazovat, že své pojízdné úlovky během následujícího roku nepřeprodají.

V nabídce je také necelá stovka linkových autobusů Karosa a CityBus, a to včetně kloubových. Ty ovšem dopravce nabízí tradičně bez kol. „Ta je nutné vrátit do dopravního podniku,“ uvádí dopravce na svém webu.

Trafika z Českomoravské
Jednou z kuriozit, kterou můžete od dopravního podniku získat, je také počmáraný prodejní stánek rychlého občerstvení, který stál dříve v blízkosti metra Českomoravská. Jeho skla podle fotografií na webu dopravce přežila nejeden hokejový zápas.

Vyloženě bizarní kousky, jako trezor, zubařské křeslo či chatky z dětského tábora, ale v nabídce tentokrát absentují. Je však zvláštní, že se dopravce tentokráte zbavuje velkého množství zvukové techniky, včetně kufříkových přehrávačů, reproduktorů či mikrofonů. Soupis těchto položek na seznamu s nápisem Ostatní majetek pak působí spíše jako pozůstalost karaoke baru, nikoliv dopravního podniku.

V tomto seznamu lze pak najít také položky, se kterými si může kupující pěkně ublížit. „Svařovací usměrňovač WTU 200 je nefunkční, nedostatečná izolace,“ píše dopravce u jedné z položek.

Žádný zajíc v pytli
Nabízený majetek si je možné po dohodě prohlédnout přímo v areálech dopravního podniku. O výsledcích budou zájemci informováni, pokud uvedou jméno, telefonní číslo a e-mailovou adresu.

„V případě dotazů kontaktujte Ing. Danihlíkovou písemně na e-mailu danihlikova@dpp.cz nebo telefonicky na čísle 724 332 706,“ doplňuje Řehková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ze slavného hotelu má být Staroměstská brána

Úpravy okolí budovy vytvořilo architektonické studio TaK.
vydáno 13. prosince 2019  16:46

Hotel InterContinental příští rok přejmenují. Poté je v plánu rekonstrukce i úpravy Pařížské a náměstí Miloše Formana.  celý článek

Děti závislé na počítačovém hraní utrácejí až desetitisíce

Jarmila Vedralová má od loňského roku na starosti drogové a další závislosti...
vydáno 13. prosince 2019  12:11

Jarmila Vedralová je jedna z těch, kteří se zasloužili o zavedení „protikuřáckého“ zákona. Od loňského srpna je ředitelkou odboru protidrogové politiky a...  celý článek

Komerční sdělení

Začátkem prosince se sešli u jednoho stolu klíčoví dodavatelé energií

Začátkem prosince se sešli u jednoho stolu klíčoví dodavatelé energií
vydáno 13. prosince 2019  7:00

Za účasti Ministerstva průmyslu, Svazu obchodu a cestovního ruchu, Energetického regulačního úřadu a České obchodní inspekce dodavatelé energií vyjednali...  celý článek

Českým geekům se brzy splní sny

Casper Van Dien ve filmu Tarzan a Ztracené město (1998)
vydáno 13. prosince 2019  5:58

V hlavním městě se bude příští rok poprvé konat slavný Comic-Con. Po něm přijede kapitán ze Star Treku.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám