metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 25 °C

Pondělí 8. srpna 2022. Svátek má Soběslav
Metro (ilustrační foto) | foto: SXC

Dopravní podnik pomalu napojuje nový úsek metra A. Metro nepojede

  11:48
Pražský dopravní podnik postupně napojuje ve stanici metra Dejvická nový úsek metra, který by měl být zprovozněn v roce 2014. O víkendu dokončí rekonstrukci trakčního zařízení.

Výhybky se mění

  • Provoz metra byl letos už dvakrát omezen kvůli opravám výhybek.
  • Postupně chce podnik opravit asi čtyři desítky starších výhybek.
  • Další výluka se plánuje na konec září, kdy by měla být mimo provoz celá linka A.

Kvůli stavebním úpravám bude od sobotního rána do noci z neděle na pondělí přerušen provoz metra v úseku mezi Malostranskou a Dejvickou. Zároveň se bude na trase měnit výhybka, a proto bude provoz metra výrazně omezen.

"Co se týká elektrické části, je to poslední výluka, protože my touto výlukou zabezpečíme napájení už z nové elektrické stanice. Pak se ještě dobuduje část pro napájení mezistaničního úseku Dejvická - Bořislavka, ale to už se na provozu metra neprojeví," řekl Marek Kopřiva z Dopravního podniku hlavního města Prahy.

Nějaká omezení se podle Kopřivy dají očekávat také se samotným probouráním nových tunelů do stanice Dejvická. Finální práce pak spojí zabezpečovací systémy současného a nového úseku.

Jak to o víkendu pojede

  • Podobně jako při výluce metra, která byla na začátku tohoto měsíce, bude o víkendu metro na lince A jezdit obousměrně jen v úseku Depo Hostivař - Náměstí Míru. Odtud pak pojedou soupravy kyvadlově do stanice Můstek, kde skončí svou jízdu. Pokud budou chtít cestující pokračovat až na Malostranskou, přestoupí na Můstku do jiné soupravy, která bude přistavena na druhé koleji. Metro bude po celou dobu jezdit v intervalu deset minut.
  • Jako náhradní doprava budou sloužit dvě tramvajové linky X-A a 25. Spoje X-A pojedou po trase Divoká Šárka - Dejvická - Hradčanská - Malostranská - Právnická fakulta a zpět. Jezdit budou v intervalu pět minut. Linka 25 poveze cestující z Vypichu přes Hradčanskou, Malostranskou k Právnické fakultě a zpět. Pojede každých deset minut.
  • Tramvaje číslo 8 budou odkloněny z Vítězného náměstí do Podbaby. Pro cestu z oblasti Prahy 6 mohou lidé využít také tramvajové linky 1, 8, 18 a 20.
  • Autobusové spoje 107, 119 a 147 budou z Dejvické prodlouženy přes Malostranskou do zastávky Staroměstská. Pro dopravu na letiště doporučuje podnik použít linku 100 z konečné stanice metra Zličín, která bude jezdit každých 15 minut. Informace o možnostech cestování budou lidem přímo ve stanicích i u povrchových zastávek poskytovat informátoři.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pořádně zavřete okna. Je tu čas zbloudilých netopýrů

vydáno 8. srpna 2022  5:35

Invaze nočních návštěvníků potkávají hlavně Plzeňáky. Létající savci se chtějí pářit v jejich bytech.  celý článek

Zpěvačka Pam Rabbit říká nahlas, co si myslí, bez jakéhokoli filtru

vydáno 7. srpna 2022  21:00

Přestože se na hudební scéně pohybuje už několik let, výrazněji se prosadila až letos po vydání EP Mom, I’m lost. Zpěvačka, skladatelka a textařka Pamela...  celý článek

Auta popelářů a poslíčků vybojují sanitkám potřebné místo

vydáno 7. srpna 2022  17:20

Šířku záchranářské uličky či vozidla bránícího svozu odpadu bude v ulicích metropole monitorovat chytrá technologie.  celý článek

Sochy mezi námi. Narazíte na ně občas i tam, kde je vůbec nečekáte

PRAHA? AHA!
vydáno 7. srpna 2022  11:46

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek