metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 12 °C

Neděle, 17. února 2019. Svátek má Miloslava.
Značka je umístěna na sjezdu z Pražského okruhu ve směru od Černého mostu na
Další 1 fotografie v galerii
Značka je umístěna na sjezdu z Pražského okruhu ve směru od Černého mostu na Běchovice. | foto: Aleš Rudl

Dopravní značky jsou plné gramatických chyb. Opravy se nedočkají

9. března 2012  15:34 Adam Váchal Metro.cz
Řidiči si všimli několika dopravních značek s chybnými nápisy. Ministerstvo dopravy žádá okamžitou opravu. Město se k ní ale nechystá.

Na Pražském okruhu ve směru od Černého mostu stojí modrá cedule s nápisem Bečhovice. Řidiči se ale nemusí bát, nespletli si cestu, nápis na značce je pouze chybně napsán. Silnice vede do Běchovic, které narozdíl od Bečhovic na mapě najdete. S podobným problémem se řidiči setkají rovněž jen o několik kilometrů dál. "Přijíždí-li motoristé do Běchovic od Kolodějí, uvidí další chybnou ceduli, na které je napsáno Koloďeje," stěžuje si čtenář Aleš Rudl.

Nápisy se musí opravit. Nikomu se do toho ale nechce

Vedení běchovické radnice nemá o chybách tušení, stejně tomu tak je také na úřadě v Kolodějích. Podle ministerstva dopravy jde o závažnou chybu a musí dojít k nápravě. "Jedna ze značek patří městu, druhá Ředitelství silnic a dálnic. Chyby se musí co nejdříve opravit," říká mluvčí ministerstva Martin Novák.

Město ale tvrdí, že značka vůbec nespadá do jeho kompetence. "Praha nemá s tímto značením vůbec nic společného, možná jde o nějakou iniciativu samotné městské části, lidovou tvořivost nebo nějaký historický relikt. Nebudeme ji proto ani opravovat ani obnovovat, nejde o regulérní značení," Luděk Schreib z tiskového odboru hlavního města.

Lidé budou nadále jezdit do "Koloďejí"

Jestli alespoň Ředitelství silnic a dálnic opraví svou značku na sjezdu z Pražského okruhu, se teprve uvidí. Cedule na cestě z Běchovic do Kolodějí ale nejspíš zůstane i nadále stát se špatným nápisem. Neopraví ji totiž ani město ani úřady jednotlivých městských částí.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Chceš knihu? Jeď na Čerňák!“

Sídliště Černý Most
vydáno 17. února 2019  11:11

Vojtěch Havlovec spolu s kamarády vydal knihu o Černém Mostě. Název Linka č. 141 připomíná legendární autobus, který v době před postavením metra lidem ze...  celý článek

Prostor39 má kavárnu i ateliér

V Prostoru39 se konají i různé workshopy.
vydáno 17. února 2019  5:55

Budovu v oblíbené hipsterské čtvrti předělali vlastníma rukama.  celý článek

O dani z koček ministerstvo financí v této chvíli neuvažuje

Kočka (ilustrační foto)
vydáno 16. února 2019  13:30

Za dva miliony psů platí majitelé místní poplatky. Za milion koček ne.  celý článek

V Hitlerově armádě umírali také Češi

František Emmert
vydáno 16. února 2019  9:55

Historik František Emmert otevřel ve své nové knize Češi ve wehrmachtu třináctou komnatu éry hitlerismu. „V uniformách wehrmachtu bojovaly – často...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám