metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 6 °C

Úterý, 25. ledna 2022. Svátek má Miloš.

Další 1 fotografie v galerii
V ulici Pod Svahem srazil značku nejspíš řidič. | foto: Ivan Sochor

Dopravní značky v hlavním městě padají kvůli větru, ale i kvůli alkoholu

  9:18
Zlomené ocelové sloupky vyfotili čtenáři v Braníku i ve Strašnicích. Pražany trápí zničené dopravní značení. Někdy je na vině vandalismu, jindy řidiči a také přírodní živly.

V hlavním městě se nachází kolem dvou set tisíc dopravních značek. „Vysázeny“ jsou zde údajně dokonce v takové hustotě, jaká nemá v kontextu některých evropských metropolí obdoby. Není proto divu, že se občas připletou do cesty nějakému vandalovi. Podle čtenáře Martina Stehlíka se tak stalo například na Nový rok ve Strašnicích.

„Zasílám fotografii poničené dopravní značky po divokých oslavách příchodu nového roku na Sídlišti Solidarita. Viníkem je velká konzumace alkoholu,“ míní čtenář, který za svůj fotoúlovek získává odměnu 300 korun. Další povalená značka, tentokrát z Braníku, k nám do Hlídače dorazila už v prosinci. „Již asi měsíc jsou v ulici Pod Svahem vyvrácené patníky a dopravní značka,“ napsal nám tehdy Ivan Sochor. Také on od nás získává odměnu. Čtenář se s podnětem nicméně neobrátil jen na deník Metro, ale i na Technickou správu komunikací (TSK). Ta zde před několika dny zjednala nápravu.

„Přesnou statistiku, zdali jde u povalených značek o vandalismus nebo příkladně o následky dopravních nehod, ale nevedeme. Dopravní značení se totiž logicky mění i z důvodu zhoršeného technického stavu zapříčiněného povětrnostními vlivy či v rámci běžné údržby,“ vysvětluje pro Metro mluvčí TSK Barbora Lišková. Sloupky značek jsou podle ní dostatečně pevné na to, aby nešly jen tak jednoduše povalit. „Nejčastěji se používá sloupek o průměru šest nebo sedm centimetrů v provedení pozinkovaná ocel,“ dodává Lišková.

O zbudování či odstranění značek rozhodují v hlavním městě vždy příslušné silniční správní úřady. TSK slouží jako správce. Pokud máte ve svém okolí nějakou poškozenou značku, je dobré věc hlásit právě pracovníkům této organizace.

Komentáře

Hlavní zprávy

Devítku trápí, že jí Praha posílá problémové nájemníky

vydáno 24. ledna 2022  13:20

Párty po celou noc a divná individua. Starousedlíci se bouří proti sociálním bytům. Další přitom přibudou.  celý článek

Zapomenutý švec z Barrandova: Hravě spravím i napůl sežranou botu

vydáno 24. ledna 2022  5:11

Do barrandovské opravny obuvi Andreje Němce se v posledních dnech lidé moc nehrnou. Přesto je z něj celebrita.  celý článek

Jednorázové samotestovací sady. Jak s nimi správně naložit?

vydáno 23. ledna 2022  19:03

Vzít, strčit do plastového sáčku, zauzlovat ho, pak ho dát do druhého pytlíku, ten také zauzlovat a vyhodit do popelnice. Tak zní podle největší svozové...  celý článek

Tady býval ráj netuzexových československých hifi nadšenců

PRAHA? AHA!
vydáno 22. ledna 2022  23:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Vaše fotky z Prahy