metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 0 °C

Úterý, 22. ledna 2019. Svátek má Slavomír.
Vyhrazený pruh pro autobusy ve Strakonické ulici u Barrandovského mostu.
Větší foto
Strakonická ulice (ilustrační foto) | foto: RopidMetro.cz

Dopravu zkomplikuje až třicítka nových oprav

11. dubna 2018  9:59 Filip Jaroševský Metro.cz
Silničáři začnou během dubna pracovat na Strakonické ulici a mostě Závodu míru.

Pokud jde o stavební práce, které v ulicích hlavního města negativně ovlivňují dopravu, neprožívají Pražané v poslední době nejšťastnější období. Jen v předchozích několika měsících je potrápily třeba opravy Husitské ulice na Žižkově, oprava Libeňského mostu či u Zenklovy ulice v Praze 8. Podle náměstka primátorky Petra Dolínka však není důvod s opravami ubrat ani před volbami. Další rok by pak totiž mohlo být množství uzavírek o to fatálnější.

„Tento měsíc budou zahájeny práce na Strakonické ulici a mostě Závodu míru. Část oprav se uskuteční o prázdninách, kdy se bude opravovat například ve Wilsonově nebo Kamýcké. Pokračovat budou také již započaté opravy v Libušské či Husitské ulici,“ říká Dolínek.

Dopravu v Praze do konce roku zkomplikuje téměř třicítka velkých oprav. Ve Wilsonově ulici se bude pracovat hned na dvou místech. Nejprve začnou opravy 2. července v oblasti mimoúrovňové křižovatky Bulhar. Práce tu potrvají do 30. července. „Dojde k uzavírce vždy jednoho jízdního pruhu,“ píše se v dokumentu dopravního odboru magistrátu. Ve zbylém úseku se uskuteční opravy od 10. července do 20. srpna. Také v tomto případě pojedou řidiči jen jedním pruhem.

Celé prázdniny bude uzavřena také Kamýcká ulice. Zcela se uzavře i Keplerova ulice, kudy řidiči neprojedou od 16. dubna do 22. června. Na Černokostelecké budou zase silničáři opravovat vozovku v úseku křižovatky s Dřevčickou ulicí, a to od 11. do 18. října.

Dopravu v Praze letos omezí také sportovní a kulturní akce. Mezi nejvýznamnější bude patřit Pražský mezinárodní maraton, který potrápí nejen řidiče v neděli 6. května. Uzavření ulic se bude týkat celé délky trasy širším centrem města. Vybrané ulice Jižního Města pak uzavře v neděli 16. září také Běh Prahou 11. Některé malostranské a smíchovské ulice budou uzavřeny od 23. do 24. června, kde se v okolí Střeleckého ostrova a Kampy uskuteční hudební festival United Islands of Prague.

Rekonstrukci Vinohradské ulice radní odložili

  • Oprava tramvajové trati měla od 28. dubna zkomplikovat dopravu na Vinohradské mezi Legerovou a Jana Želivského. Město však kvůli uzavírce Husitské na Praze 3 rekonstrukci odloží.
  • Podle nového plánu dopravní podnik pouze opraví koleje v úseku mezi stanicemi Flora a Želivského. Ty jsou v havarijním stavu. Dolní část ulice směrem k Národnímu muzeu se do konce roku opravovat nebude. Souběh prací s těmi v Husitské ulici, které způsobily začátkem března dopravní kolaps, by mohl být fatální. Husitská má být uzavřena do 5. prosince.
  • Letos nebude výrazněji omezen provoz ani na Štěrboholské spojce. Zcela uzavřeny budou kvůli rekonstrukci vozovky od 1. do 30. září Mariánské Hradby v úseku od Chotkovy k Jelení.

Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Mardoši: Zvonky dveří

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 21. ledna 2019  10:15

V našich představách nám spílali z oken, házeli věci, smáli se, zuřili, píše Mardoša pro deník Metro ve svém sloupku.  celý článek

Dalo se úniku plynu z rolby předejít?

Hasiči a záchranáři zasahovali na zimním stadionu v pražských Holešovicích, kde...
vydáno 21. ledna 2019  5:56

Únik oxidu uhelnatého z rolby holešovického stadionu se stále vyšetřuje. Led tu už žehlí náhradnice na elektřinu.  celý článek

Dřív měli singles na 2+kk, teď uškudlí sotva na garsonku

Bydlení (ilustrační foto)
vydáno 20. ledna 2019  12:20

Většina Čechů chce bydlet ve vlastním. Problémem je, že jenom někdo na to má.  celý článek

Lítačku můžete také vyhrát

Finální podoba nové čipové karty pro městskou hromadnou dopravu (23.2.2016)
vydáno 20. ledna 2019  5:54

Chcete mít roční kupon na MHD úplně zadarmo? Až do konce ledna jej můžete zkusit vyhrát. Organizátor dopravy Ropid totiž ve spolupráci se společností Visa...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám