metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 14 °C

Středa, 27. října 2021. Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe.

Další 3 fotografie v galerii
Ostych překonán! | foto: Metro.cz

Dostane se mládě do bezpečí? Děj filmu v novém DinoKině určují sami diváci

  5:09
Redaktorka deníku Metro si prošla DinoParku Harfa Praha. Atrakce hodnotí z pohledu rodiče malého dítěte.

„Neboj, neublíží ti,“ ujišťovala jsem dvouapůlletou dceru u vstupu do DinoParku na Harfě. Měla jsem trochu strach, jaké bude její první setkání s dinosaury a jestli se tu zabaví i takto malé dítě. Z modelů v životní velikosti měla nejprve respekt, na konci návštěvy se ani nebála při focení vlézt k jednomu do klece. Na plastové prolézačce a paleontologickém hřišti by si hrála asi až do večera. Malé lopatky a smetáčky původně určené na odkrývání koster ji zabavily trochu jinak. V pískovišti začala tvořit hrady.

Návštěva

  • DinoPark má otevřeno každý den od 9 do 19 hodin.
  • Dospělí zaplatí 180 korun, do 15 let je vstup za 120 korun. Děti do tří let neplatí nic. Rodinné vstupné vyjde na 500 korun. Rodinná roční permanentka stojí 1500 korun. 
  • Podrobnější informace najdete na www.dinopark.cz.

V rodinném centru se zabaví každý. „Hlavní cílovou skupinou jsou školní děti. Ale chodí k nám už velmi malí paleontologové, kteří všechny překvapují svými znalostmi ohledně dinosaurů, ale také ,bývalé‘ děti, a to i v důchodovém věku,“ říká Jiří Machálek, zakladatel a majitel sítě dinoparků.

Iluze druhohor začíná hned za branou, kde končí kavárny na střeše nákupního centra Harfa. Někteří dinosauři na vás mrkají a hýbou ocasy. Jiní podivně vřeští. „Při výrobě modelů spolupracujeme s paleontology právě proto, abychom mohli návštěvníkům zprostředkovat přesný dojem z velikosti dinosaurů. Najdete tu tak zvířata ve velikostech, v jakých kdysi dávno žila,“ láká k návštěvě Machálek.

Lidské mládě

Lidské mládě

Dcera se vyřádila na dinoprolézačkách, které jsou navíc hodně fotogenické. Rodiče si tak mohou udělat snímky svých dětí jedoucích na obrovském hadovi nebo jako by se právě vylíhly z obrovského vejce. Další oblíbené atrakce jsou tunel času a nové 3D kino. Ocenili jsme také DinoCafé, kde si dcera pochutnala na teplé kukuřici. Ačkoli je v parku hodně můstků se schody, je celý bezbariérový, a tak jsme se všude dostali i s kočárkem.

DinoPark se navíc stále doplňuje. Letos mají hned dvě novinky. „První je šestimetrový robotický triceratops, náš prozatím nejdokonalejší model, který ovládá osm druhů pohybu a na kterém jsme pracovali více než tři roky. Druhou novinkou je 3D film v novém DinoKině s názvem Zachraňte mládě!, kde děj určují přímo diváci svým hlasování, mohou mládě bezpečně provést nástrahami druhohor až do DinoParku,“ říká Machálek. Minulý rok tu pro změnu otevřeli stanoviště virtuální reality. „Tímto směrem bychom chtěli pokračovat i v příštích letech. Park bude ale stejně pořád více o dinosaurech a o prostředí, ve kterém kdysi žili,“ slibuje Machálek. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Covidová facka pro hotely? Za ubytování si turisté v Praze připlatí

vydáno 26. října 2021  18:54

Turistický poplatek platil při návštěvě některého z českých či zahraničních měst snad každý Pražan. Pokud se někdo naopak do naší stověžaté metropole...  celý článek

Zelené budovy, v pátek dříve z práce. Firmy hledají úspory, jak si poradit s drahými energiemi

vydáno 26. října 2021  9:59

Nejen krach Bohemia Energy, ale také prudké zvyšování cen energií nutí domácnosti i firmy k rychlému zamyšlení: Kde ušetřit?  celý článek

Práce je nutno dělat pořádně, hájí četné uzavírky v hlavním městě radní Adam Scheinherr

vydáno 26. října 2021  6:25

Starosti potkávají šoféry, kteří využívají Argentinskou či Proseckou ulici. Může za to špatná koordinace? Podzim trápí Pražany nejen kvůli covidu, ale i...  celý článek

Komerční sdělení

Třinec ovládl druhou ligu amerického fotbalu i bez pozitivního Kosniovského

vydáno 26. října 2021

Finále druhé ligy amerického fotbalu přineslo napínavou zápletku. Třinec Sharks přicestovali na hřiště Pardubic Stallions bez quarterbacka Alana...  celý článek

Vaše fotky z Prahy