metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 15 °C

Úterý 21. března 2023. Svátek má Radek

Další 3 fotografie v galerii
Ostych překonán! | foto: Metro.cz

Dostane se mládě do bezpečí? Děj filmu v novém DinoKině určují sami diváci

  5:09
Redaktorka deníku Metro si prošla DinoParku Harfa Praha. Atrakce hodnotí z pohledu rodiče malého dítěte.

„Neboj, neublíží ti,“ ujišťovala jsem dvouapůlletou dceru u vstupu do DinoParku na Harfě. Měla jsem trochu strach, jaké bude její první setkání s dinosaury a jestli se tu zabaví i takto malé dítě. Z modelů v životní velikosti měla nejprve respekt, na konci návštěvy se ani nebála při focení vlézt k jednomu do klece. Na plastové prolézačce a paleontologickém hřišti by si hrála asi až do večera. Malé lopatky a smetáčky původně určené na odkrývání koster ji zabavily trochu jinak. V pískovišti začala tvořit hrady.

Návštěva

  • DinoPark má otevřeno každý den od 9 do 19 hodin.
  • Dospělí zaplatí 180 korun, do 15 let je vstup za 120 korun. Děti do tří let neplatí nic. Rodinné vstupné vyjde na 500 korun. Rodinná roční permanentka stojí 1500 korun. 
  • Podrobnější informace najdete na www.dinopark.cz.

V rodinném centru se zabaví každý. „Hlavní cílovou skupinou jsou školní děti. Ale chodí k nám už velmi malí paleontologové, kteří všechny překvapují svými znalostmi ohledně dinosaurů, ale také ,bývalé‘ děti, a to i v důchodovém věku,“ říká Jiří Machálek, zakladatel a majitel sítě dinoparků.

Iluze druhohor začíná hned za branou, kde končí kavárny na střeše nákupního centra Harfa. Někteří dinosauři na vás mrkají a hýbou ocasy. Jiní podivně vřeští. „Při výrobě modelů spolupracujeme s paleontology právě proto, abychom mohli návštěvníkům zprostředkovat přesný dojem z velikosti dinosaurů. Najdete tu tak zvířata ve velikostech, v jakých kdysi dávno žila,“ láká k návštěvě Machálek.

Lidské mládě

Dcera se vyřádila na dinoprolézačkách, které jsou navíc hodně fotogenické. Rodiče si tak mohou udělat snímky svých dětí jedoucích na obrovském hadovi nebo jako by se právě vylíhly z obrovského vejce. Další oblíbené atrakce jsou tunel času a nové 3D kino. Ocenili jsme také DinoCafé, kde si dcera pochutnala na teplé kukuřici. Ačkoli je v parku hodně můstků se schody, je celý bezbariérový, a tak jsme se všude dostali i s kočárkem.

DinoPark se navíc stále doplňuje. Letos mají hned dvě novinky. „První je šestimetrový robotický triceratops, náš prozatím nejdokonalejší model, který ovládá osm druhů pohybu a na kterém jsme pracovali více než tři roky. Druhou novinkou je 3D film v novém DinoKině s názvem Zachraňte mládě!, kde děj určují přímo diváci svým hlasování, mohou mládě bezpečně provést nástrahami druhohor až do DinoParku,“ říká Machálek. Minulý rok tu pro změnu otevřeli stanoviště virtuální reality. „Tímto směrem bychom chtěli pokračovat i v příštích letech. Park bude ale stejně pořád více o dinosaurech a o prostředí, ve kterém kdysi žili,“ slibuje Machálek. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Dluhový mýtus. Hodná maminka samoživitelka a zlý, necitlivý věřitel

vydáno 20. března 2023  16:53

Připravovaná vládní novela oddlužení, tedy insolvenčního zákona, vyvolává u odborníků zděšení. Ti diplomatičtější hovoří o tom, že jsou minimálně...  celý článek

Jana Mesarčová je zamilovaná do poklopů. Kanál chce dokonce i na známky

vydáno 20. března 2023  5:21

Každý jsme jiný, a tedy i naše sny vypadají odlišně. U kreativních jedinců může jít o poměrně originální výjevy. Neobvyklou zálibu má třeba dlouholetá...  celý článek

Sládek Honza Ilgner má pivovar jako alchymistickou dílnu

vydáno 19. března 2023  19:00

Vaří trendy v pivovaru Radouš i neobvyklé pivní styly ve svém projektu The Barn. Název znamená anglicky stodola a právě do zrekonstruované stodoly v...  celý článek

Každý zápas má svůj příběh, který vyprávíte divákům, říká Král Slova Kuba

vydáno 19. března 2023  13:52

Jmenuje se Jakub Pešek, ale v ringu má přezdívku Král Slova Kuba. Dřív jako wrestler zápasil, nyní je moderátorem a hlavním rozhodčím. Potkat ho můžete...  celý článek