metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 22 °C

Středa 18. května 2022. Svátek má Nataša

Větší foto
Režisér Vladimír Skórka a herec Jiří Langmajer | foto: Archiv

Druhá série Lajny mi přijde příběhem i výkony dospělejší, říká režisér Vladimír Skórka

  13:09
Vznětlivý kouč Luboš Hrouzek v podání Jiřího Langmajera se z Havířova vrací do Prahy. Hokejová Slavia potřebuje nakopnout a legenda, která si zahrála i v NHL, má být ten správný impuls. Seriál Lajna je zpět na Televizi Seznam a režisér Vladimír Skórka pro deník Metro prozradil, v čem je druhá série jiná.

První díl druhé série Lajny už diváci viděli. Jaké jsou první reakce?
Vnímám, že především pozitivní. Lajna už není takové zjevení, jakým byla první série před dvěma lety. A první díl je trochu ovlivněný tím, že z hlediska příběhu bylo potřeba Hrouzka dostat z Havířova, což nebylo samozřejmě jednoduché, ale to se od druhého dílu rozjede. Měl jsem možnost být na předpremiérách v kině, kde se promítala celá série najednou, a lidi odcházeli nadšení, tak snad to bude podobně fungovat i na internetu.

V čem je podle vás druhá série Lajny jiná než první?
Neodehrává se až na první díl v Havířově, který seriálu propůjčoval takovou provinční atmosféru, a Havířov jako město fungovalo vlastně jako outsider, kterému podvědomě fandíme. To zde není… Ale přestup do Slavie má dobrý důvod a Hrouzek zde narazí na více než zdatné protivníky, takže výsledek funguje a baví mě to. Druhá série mi vlastně příběhem a hereckými výkony přijde o něco dospělejší než ta první.

Ve druhé sérii režírujete například i Michala Suchánka. Jak se vám s ním pracovalo?
Michala jsem si zařadil do kolonky “nervní prožívač” podobně jako například Jirka Langmajer. A protože já jsem tak trochu stejný, tak dokážu lidi jako Michal pochopit, ba co víc, jsou mi sympatičtí. I když jsou nervózní, až někdy nepříjemní, je to především proto, že chtějí, aby byl výsledek co nejlepší. Mám pocit, že jsme to vycítili vzájemně a respektovali se. Jeho proslov v kabině ve čtvrtém díle je pro mě vedle výkonů Jirky Langmajera a Standy Šárského jeden z nejkouzelnějších momentů celé série.

Kdybyste si musel vybrat mezi Spartou a Slavií, co zvolíte?
Určitě Baník! Jsem totiž z Ostravy.

Právě režírujete také další seriál. Prý je ale zatím tajné, o co jde...
Je to komediální seriál pro jednu z velkých českých televizí. Už jsem točil o hokejistech, příští týden mi na Slovensku startuje vysílání seriálu Hrobári a teď to bude ze života vesnických. Více opravdu v tuto chvíli nemůžu prozradit.

Co dalšího chystáte?
Na příští léto chystáme právě s Michalem Suchánkem, Jirkou Langmajerem a producenty Danem Strejcem a Martinem Tošenovským druhý díl jednoho legendárního českého filmu. Je to legenda mého dětství, takže jeho realizace pro mě bude velká výzva, mám z toho respekt, ale taky se neskutečně těším.

Komentáře

Hlavní zprávy

Takhle bude vypadat Vltavská filharmonie. Vznikne díky Dánům

vydáno 17. května 2022  19:33

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem...  celý článek

Plácáme se po ramenou, ale jsme špičkoví škůdci přírody

vydáno 17. května 2022  5:42

Česko patří k pěti nejhorším státům v ochraně přírody v EU. I když v přepočtu na ni dáváme víc peněz, než je unijní průměr.  celý článek

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek

Na svou exkluzivní trať z Královky na Zvonařku se vrací nostalgická linka číslo 23

vydáno 16. května 2022  12:20

Nostalgická linka jezdí po stejné trase jako před přerušením provozu v březnu 2020.  celý článek