metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 30 °C

Pondělí, 21. června 2021. Svátek má Alois.

Větší foto
Režisér Vladimír Skórka a herec Jiří Langmajer | foto: Archiv

Druhá série Lajny mi přijde příběhem i výkony dospělejší, říká režisér Vladimír Skórka

  13:09
Vznětlivý kouč Luboš Hrouzek v podání Jiřího Langmajera se z Havířova vrací do Prahy. Hokejová Slavia potřebuje nakopnout a legenda, která si zahrála i v NHL, má být ten správný impuls. Seriál Lajna je zpět na Televizi Seznam a režisér Vladimír Skórka pro deník Metro prozradil, v čem je druhá série jiná.

První díl druhé série Lajny už diváci viděli. Jaké jsou první reakce?
Vnímám, že především pozitivní. Lajna už není takové zjevení, jakým byla první série před dvěma lety. A první díl je trochu ovlivněný tím, že z hlediska příběhu bylo potřeba Hrouzka dostat z Havířova, což nebylo samozřejmě jednoduché, ale to se od druhého dílu rozjede. Měl jsem možnost být na předpremiérách v kině, kde se promítala celá série najednou, a lidi odcházeli nadšení, tak snad to bude podobně fungovat i na internetu.

V čem je podle vás druhá série Lajny jiná než první?
Neodehrává se až na první díl v Havířově, který seriálu propůjčoval takovou provinční atmosféru, a Havířov jako město fungovalo vlastně jako outsider, kterému podvědomě fandíme. To zde není… Ale přestup do Slavie má dobrý důvod a Hrouzek zde narazí na více než zdatné protivníky, takže výsledek funguje a baví mě to. Druhá série mi vlastně příběhem a hereckými výkony přijde o něco dospělejší než ta první.

Ve druhé sérii režírujete například i Michala Suchánka. Jak se vám s ním pracovalo?
Michala jsem si zařadil do kolonky “nervní prožívač” podobně jako například Jirka Langmajer. A protože já jsem tak trochu stejný, tak dokážu lidi jako Michal pochopit, ba co víc, jsou mi sympatičtí. I když jsou nervózní, až někdy nepříjemní, je to především proto, že chtějí, aby byl výsledek co nejlepší. Mám pocit, že jsme to vycítili vzájemně a respektovali se. Jeho proslov v kabině ve čtvrtém díle je pro mě vedle výkonů Jirky Langmajera a Standy Šárského jeden z nejkouzelnějších momentů celé série.

Kdybyste si musel vybrat mezi Spartou a Slavií, co zvolíte?
Určitě Baník! Jsem totiž z Ostravy.

Právě režírujete také další seriál. Prý je ale zatím tajné, o co jde...
Je to komediální seriál pro jednu z velkých českých televizí. Už jsem točil o hokejistech, příští týden mi na Slovensku startuje vysílání seriálu Hrobári a teď to bude ze života vesnických. Více opravdu v tuto chvíli nemůžu prozradit.

Co dalšího chystáte?
Na příští léto chystáme právě s Michalem Suchánkem, Jirkou Langmajerem a producenty Danem Strejcem a Martinem Tošenovským druhý díl jednoho legendárního českého filmu. Je to legenda mého dětství, takže jeho realizace pro mě bude velká výzva, mám z toho respekt, ale taky se neskutečně těším.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Práci u nás bych svým známým doporučila, říká zaměstnankyně Novavax CZ

vydáno 21. června 2021

Rozhovor s Lucií B. o tom, jaké je to pracovat pro globální farmaceutickou společnost Novavax CZ.  celý článek

Mydlář se vrací na náměstí. Od popravy 27 českých pánů uplynulo čtyři sta let

vydáno 20. června 2021  21:45

V listopadu loňského roku uplynula čtyři století od bitvy na Bílé hoře. A toto pondělí je to i stejná doba od popravy 27 českých pánů na Staroměstském...  celý článek

Jak jsem držel v ruce slavných sedm deka gymnastického zlata z olympiády v Berlíně 1936

PRAHA? AHA!
vydáno 20. června 2021  11:26

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

„Kanya vyšla z mých zkušeností,“ říká režisérka o svém filmu nominovaného na studentského Oscara

vydáno 20. června 2021  10:26

Patnáctiminutový snímek Kanya byl nominován na studentského Oscara. Samotný děj pojednává o dospívající dívce, kterou svazují indické tradice. Režisérka...  celý článek

Vaše fotky z Prahy