metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 20 °C

Pátek, 18. října 2019. Svátek má Lukáš.
Režisér Vladimír Skórka a herec Jiří Langmajer
Větší foto
Režisér Vladimír Skórka a herec Jiří Langmajer | foto: Archiv

Druhá série Lajny mi přijde příběhem i výkony dospělejší, říká režisér Vladimír Skórka

30. září 2019  13:09 Marek Hýř Metro.cz
Vznětlivý kouč Luboš Hrouzek v podání Jiřího Langmajera se z Havířova vrací do Prahy. Hokejová Slavia potřebuje nakopnout a legenda, která si zahrála i v NHL, má být ten správný impuls. Seriál Lajna je zpět na Televizi Seznam a režisér Vladimír Skórka pro deník Metro prozradil, v čem je druhá série jiná.

První díl druhé série Lajny už diváci viděli. Jaké jsou první reakce?
Vnímám, že především pozitivní. Lajna už není takové zjevení, jakým byla první série před dvěma lety. A první díl je trochu ovlivněný tím, že z hlediska příběhu bylo potřeba Hrouzka dostat z Havířova, což nebylo samozřejmě jednoduché, ale to se od druhého dílu rozjede. Měl jsem možnost být na předpremiérách v kině, kde se promítala celá série najednou, a lidi odcházeli nadšení, tak snad to bude podobně fungovat i na internetu.

V čem je podle vás druhá série Lajny jiná než první?
Neodehrává se až na první díl v Havířově, který seriálu propůjčoval takovou provinční atmosféru, a Havířov jako město fungovalo vlastně jako outsider, kterému podvědomě fandíme. To zde není… Ale přestup do Slavie má dobrý důvod a Hrouzek zde narazí na více než zdatné protivníky, takže výsledek funguje a baví mě to. Druhá série mi vlastně příběhem a hereckými výkony přijde o něco dospělejší než ta první.

Ve druhé sérii režírujete například i Michala Suchánka. Jak se vám s ním pracovalo?
Michala jsem si zařadil do kolonky “nervní prožívač” podobně jako například Jirka Langmajer. A protože já jsem tak trochu stejný, tak dokážu lidi jako Michal pochopit, ba co víc, jsou mi sympatičtí. I když jsou nervózní, až někdy nepříjemní, je to především proto, že chtějí, aby byl výsledek co nejlepší. Mám pocit, že jsme to vycítili vzájemně a respektovali se. Jeho proslov v kabině ve čtvrtém díle je pro mě vedle výkonů Jirky Langmajera a Standy Šárského jeden z nejkouzelnějších momentů celé série.

Kdybyste si musel vybrat mezi Spartou a Slavií, co zvolíte?
Určitě Baník! Jsem totiž z Ostravy.

Právě režírujete také další seriál. Prý je ale zatím tajné, o co jde...
Je to komediální seriál pro jednu z velkých českých televizí. Už jsem točil o hokejistech, příští týden mi na Slovensku startuje vysílání seriálu Hrobári a teď to bude ze života vesnických. Více opravdu v tuto chvíli nemůžu prozradit.

Co dalšího chystáte?
Na příští léto chystáme právě s Michalem Suchánkem, Jirkou Langmajerem a producenty Danem Strejcem a Martinem Tošenovským druhý díl jednoho legendárního českého filmu. Je to legenda mého dětství, takže jeho realizace pro mě bude velká výzva, mám z toho respekt, ale taky se neskutečně těším.

Komentáře

Hlavní zprávy

V Kolodějích se osvědčily takzvané špačníky, v Karlíně „bouda na špačka“

Špačníky jsou v Kolodějích umístěny u miniknihovny a „Pražských židlí". PRAHA -...
vydáno 18. října 2019  15:50

Odhozené nedopalky v trávě, na chodnících i v záhonech kolem stromů nejsou v hlavním městě ničím neobvyklým. Někteří Pražané by neukázněné kuřáky rádi...  celý článek

Vyšší cena cigaret a alkoholu může posílit šedou ekonomiku

Zájem o pivo v plechovce je podle pivovarů stále větší.
vydáno 18. října 2019  9:59

Nový daňový balíček má nalít další miliardy do státní kasy. Vydělat mohou i podvodníci.  celý článek

Deskové hry zažívají comeback. Off-line hraní láká stále více lidí

Festival Deskohraní
vydáno 18. října 2019  5:34

Festival, kavárna, knihovna. Možností okusit kouzlo deskovek je mnoho.  celý článek

Skoro padesát odtahů za den. Strážníci museli přitvrdit

Ilustrační snímek
vydáno 17. října 2019  15:09

„Pozor! Od úterka jsme zpřísnili dohled v modrých zónách placeného stání, který se projeví zvýšeným počtem odtahů.“ S tímto varováním přišli začátkem...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám