metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 19 °C

Sobota 3. června 2023. Svátek má Tamara

Druhý ročník Skate Games na Výstavišti opět pod taktovkou Czechskateboarding

  14:24
Praha 25. května 2023 (PROTEXT) - Game of S.K.A.T.E & Best Tricks Na Výstavišti nabídnou už druhým rokem velkou jízdu nejen pro milovníky skejtů. Skateplaza v open-air části Výstaviště bude hostit už 11.6. od 12.00 do 18.30 hodin ojedinělou a pouze pro Výstaviště zprodukovanou soutěž, kterou kompletně zajišťuje česká asociace Czechskateboarding. K účasti jsou voláni všichni, kdo si chtějí zajezdit a předvést své tricky v jednotlivých battlech. Prize money 10 000 Kč a letos navrch tři originální skejty designované exklusivně pro tuto soutěž od artisty Stana Solo a slovenské umělkyně Andrey Žabky Klváčkové. Akci stejně jako vloni akci moderuje Honza Bašný z česká asociace Czechskateboarding.

O co jde?

Skejty, battly, tricky, hudba a chill! Druhý ročník Skate Games v areálu Výstaviště, kde musí být každý, kdo chce předvést svoje skills. Součástí akce bude i soutěž o nejlepší trick na zemi: Best FLAT Trick. Celý závod se pojede dle tradičních The Berrics pravidel. Chybět nebudou ani BestTrick contesty a Open Jamy – vše pod taktovkou Czechskateboarding. Prize pool 10 000 Kč a nejen to!

Pro letošek je ohlášena novinka vedle finanční odměny pro absolutního vítěze, a to tři originální skejty designované speciálně pro tuto soutěž. Pod jedním z designů je podepsán Stan Solo, umělec, freelance ilustrátor a lektor výtvarných technik. Stan produkuje komerční a užité ilustrace, vytváří muraly v restauracích, kavárnách a kancelářích po celé Praze a věnuje se i maloformátovým a velkoformátovým malbám na zakázku.

Druhé dva skejty dodá slovenská umělkyně Andrea Žabka Klváčková, mladá designerka, která momentálně žije a tvoří na Slovensku. Kromě kresby, malby, fotografie a dalších forem umění má v lásce hory, a právě tato záliba jí přivedla k řadě zajímavých lidí a firem, se kterými spolupracuje a pro které vytváří originální designy. Ve většině případů se jedná o lidi z oblasti extrémních sportů.

S kým se na místě určitě potkáte?

Laura Žáčková, Alex Blažek, Richard Březina, Vilém Jakeš a další! A celé to bude moderovat Honza Bašný z česká asociace Czechskateboarding.

"Popravdě letos je závodní sezóna lehce složitější, ale Skate Games na Výstavišti jsou úplně jiný koncept závodů než tradiční freestyle skateboarding, ve kterém se závodí ve skateparcích. Celkově nás letos čeká série závodů JUNIOR ČSP, která odstartovala v Jihlavě a končí MČR na Štvanici s tím, že MČR je jediný oficiální pohárový závod pro dospělé. V plánu je ale hodně lokálních závodů pro velké, takže léto bude na akce nabité. Koncept Skate Games je ojedinělý tím, že je to prozatím jediný ohlášený závod Game of S.K.A.T.E v Praze a po loňském povedeném ročníku to opět na Výstavišti posuneme dál. Čeká nás závod Game of S.K.A.T.E v kategoriích do 15 let, GIRLS a OPEN (pro všechny)," komentuje akci Honza Bašný z české asociace Czechskateboarding.

Rozvrh pro jezdce:

Trénink 12.00–13.00 hod.

Registrace 13.00–13.30 hod.

Start battlů 14.00–16.00 hod.

Final battle 16.30–17.00 hod.

Best flat trick 17.00–17.15 hod.

BestTrick & Jam 17.30–18.30 hod.

Vyhlášení 18.30 hod.

Vstup pro fanoušky je zdarma, pro účastníky soutěže 50 Kč.

Více: www.navystavisti.cz

www.czechskateboarding.cz

Hlavní zprávy

Veřejná wi-fi? Nejen na dovolených ji používáme, často patří samotným podvodníkům

vydáno 3. června 2023  16:29

Nabíjení telefonu na cestách přes USB zásuvky může být rizikové, vysoký výkon dokáže zničit celé zařízení.   celý článek

Led se neptá, jestli se ještě někdy uvidíme, říká přírodovědec, fotograf a spisovatel

vydáno 3. června 2023  9:47

Přírodovědec, fotograf, autor knih i pořadů. To je dobrodruh Petr Jan Juračka. Nyní svůj příběh líčí pro Metro.  celý článek

Arnie is back! Netflixovská hitovka FUBAR je rutinní komedie s občasnou akcí

Strážce streamu
vydáno 2. června 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Jean-Claude Van Damme je na seriálovém poli sebeparodický Van Johnson, Sylvester Stallone je chlapácký Král Tulsy a Arnold Schwarzenegger má teď svůj...  celý článek

V holubníku jsou obydlené zatím jen čtyři „ložnice“. Vajíčka tu z hnízd odebírají pravidelně

vydáno 2. června 2023  5:52

„Tohle je umělé a tohle teplé je pravé,“ ukazuje mi dvě vajíčka Kateřina Brabencová ze spolku Holubi v nouzi. Ta pomáhá Záchranné stanici hl. m. Prahy se...  celý článek