metro.cz

Počasí v Praze

-6 °C / 0 °C

Pondělí 6. února 2023. Svátek má Vanda

Dva Domy v pražském Karlíně jsou zkolaudované

  16:16
Praha 16. ledna 2023 (PROTEXT) - Společnost Karlín Group a jeho významný investor Biskupství královéhradecké po necelých dvou letech výstavby úspěšně zkolaudovali multifukční objekt v Křižíkově ulici v pražském Karlíně. Projekt "Dva Domy“ zahrnuje 10 000 m2 rezidenčních a komerčních prostor. Všech 112 interiérově zajímavých bytů je již prodáno. Aktuálně jsou v přízemí domu k pronájmu či prodeji dva velkorysé komerční prostory. Tvář projektu navrhlo uznávané slovinské studio Bevk Perović Arhitekti a výstavbu zajistila společnost Průmstav.

Pestrost karlínského charakteru doplňuje projekt Dva Domy v plném rozsahu. Jedná se o multifunkční objekt, koncept přirozeně propojuje komerční prostory v přízemí domů s hlavní rezidenční částí ve vyšších patrech. Bytové jednotky díky rozmanitosti dispozic nalákaly do Karlína mladé páry, singles a také rodiny či starší páry s touhou po větším prostorovém komfortu.

"Tvoříme vždy domy, které musí do lokality zapadat, dotvářet její tvář a ideálně ji obohatit na dlouhou dobu i svou funkcí. Právě proto vždy pečlivě zvažujeme návrhy architektů českých i zahraničních. Slovinský architekt Vasa J. Perovič se stal absolutním vítězem. Jeho návrh elegantního a nadčasového domu, jenž se vlastně skládá ze dvou domů s dvěma rozlišnými uličními fasádami směrem do Křižíkovy ulice, perfektně využil proluku a přirozeně navázal na okolní výstavbu. Navíc Dva Domy výstavbou dokončily rezidenční blok a zelený vnitroblok získal dokonalou intimnost malého veřejného parku uvnitř celého bloku, který je jednou z drobných, a ne ještě každým objevených ozdob Karlína,“ vysvětluje Serge Boreinstein, prezident Karlín Group.

Komerční prostory v přízemí projektu Dva Domy nabízejí atraktivní půdorysnou plochu 635,7 a 892 metrů čtvereční plochy, se vstupem z Křižíkovy ulice, ale také ze strany parku. Jsou k pronájmu či ke koupi. Dispozičně jsou oba prostory vhodné pro designový showroom, zubařskou ordinaci či zajímavě pojaté kanceláře.

Dva Domy jsou zároveň prvním projektem společnosti Karlín Group, do kterého jako hlavní investor vstoupila katolická církev. Biskupství královéhradecké je dlouhodobým investorem, který klade důraz na etický charakter investic.

Dva Domy / Jeden Karlín

www.dvadomy.cz

Pro více informací či získání obrazových materiálů kontaktujte:

Martina Jašková

Ředitelka komunikace projektu DVA DOMY

martina@gng.cz

Hlavní zprávy

RECENZE: Nový snímek Korzet ukazuje proslulou císařovnu Sissi ve zralém věku

vydáno 6. února 2023  10:22

Hlavní roli ztvárnila herečka Vicky Kriepsová.  celý článek

Koho skolí infarkt dřív? Ženy chrání hormony, muži dokáží rozpoznat příznaky

vydáno 6. února 2023  5:56

Statistiky dožití hovoří ve prospěch žen. Obě pohlaví se vzájemně špičkují, kdo koho utrápí dřív a proč je víc vdov než vdovců.  celý článek

Ve Světozoru se psala historie. Dnes kino láká na operu nebo třeba na Terryho ponožky

vydáno 5. února 2023  16:43

Seriál o zajímavých pražských biografech pokračuje nedaleko Václavského náměstí. Světozor má hned tři sály. Prohlídka kina začíná exkurzí do minulosti.  celý článek

Zmizelá fontána za obchodním domem Máj. Vystřídala ji Kafkova otáčecí hlava

vydáno 5. února 2023  11:30

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek