metro.cz

Počasí v Praze

-6 °C / 0 °C

Pondělí 6. února 2023. Svátek má Vanda
Vozíčkáři se z metra dostanou na Lazarskou. | foto: Asistence, o.s.

Dva měsíce bez tramvají, přes Václavák budete muset jezdit jinak

  7:00
Manévry v MHD čekejte od soboty v centru Prahy. Kvůli opravě povedou tramvajové linky jinudy, změny se dotknou i nočních autobusových spojů.

Omezení

Kvůli opravě trati zde nepojedou tramvaje od této soboty do soboty 28. června.

 • Omezení se týká denních tramvají 3, 9, 14 a 24, nočních tramvají 51, 52, 54, 55, 56 a 58 i nočních autobusů 504, 505, 509 a 511.

Po dobu výluky bude zavedena tramvajová linka 29 v trase Vozovna Kobylisy – Kobylisy – Ke Stírce – Bulovka – Palmovka – Invalidovna – Florenc -  Bílá labuť – Masarykovo nádraží – Hlavní nádraží – Olšanská – Ohrada – Spojovací. Linka 11 bude jezdit i v sobotu a neděli.

Lazarská – důležitá přestupní zastávka tramvají mezi Národní třídou a Karlovým náměstím bude od začátku letních prázdnin bezbariérová. Kvůli tomu už od soboty nebudou jezdit tramvaje z této stanice přes Václavské náměstí až do Jindřišské. Zároveň se tu totiž bude opravovat trať.

Na výluku upozorní tlampač

"Už od pátku bude na připravovanou výluku upozorňovat také hlášení ve všech stanicích metra a hlásit se bude i v prvních dnech výluky. V průběhu výluky budou k dispozici i speciální informační hlášení v tramvajích," uvedla pro deník Metro mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. "Z počátku budou na nejexponovanějších místech informátoři v reflexních vestách vybavení letáky schopni poradit v češtině i angličtině," podotkla.

Nutnost podobných opatření ukázaly nedávno dopravní změny na Vítězném náměstí v Dejvicích, kde lidé marně bloudili mezi přesunutými zastávkami autobusů. Jezdíte přes centrum tramvajemi 3, 9, 14 nebo 24? Pak se připravte, že budete muset vymýšlet náhradní trasu. Třeba trojka bude až do skončení oprav jezdit stejně jako devítka do Řep.

Změny tras tramvají

 • Linka 3 bude ve směru od Nádraží Braník odkloněna ze zastávky Karlovo náměstí do zastávky Lazarská (ve Spálené ulici). Dále bude pokračovat jako linka 9 směr Sídliště Řepy.
 • Linka 9 bude ve směru od Sídliště Řepy ukončena v zastávce Lazarská (ve Spálené ulici). Dále bude pokračovat jako linka 3 směr Nádraží Braník.
 • Linka 14 bude ve směru od Sídliště Barrandov ze zastávky Myslíkova vedena přes zastávky Karlovo náměstí, Moráň a Palackého náměstí do zastávky Zborovská a zpět na Sídliště Barrandov.
 • Linka 24 bude ve směru od Kubánského náměstí ze zastávky Karlovo náměstí vedena přes zastávky Lazarská (ve Spálené ulici), Národní třída, Staroměstská, Právnická fakulta, Čechův most, Náměstí Republiky, Bílá labuť, Vltavská, Dělnická a Nádraží Holešovice do zastávky Výstaviště Holešovice, kde bude ukončena.
 • Linky 51, 54 a 56 budou v úseku Lazarská – Strossmayerovo náměstí odkloněny přes zastávky Národní třída, Národní divadlo, Staroměstská, Právnická fakulta a Čechův most.
 • Linka 52 bude v úseku Lazarská – Bílá labuť odkloněna přes zastávky Národní třída, Národní divadlo, Právnická fakulta, Čechův most a Náměstí Republiky.
 • Linka 55 bude v úseku Lazarská – Hlavní nádraží odkloněna přes zastávky Národní třída, Národní divadlo, Právnická fakulta, Čechův most, Náměstí Republiky, Masarykovo nádraží a Dlážděná.
 • Linka 58 bude v úseku Anděl – Hlavní nádraží odkloněna přes zastávky Palackého náměstí, Karlovo náměstí, Národní třída, Národní divadlo, Právnická fakulta, Čechův most, Náměstí Republiky, Masarykovo nádraží a Dlážděná.
Dovnitř se zatím nesmí.
Dovnitř se zatím nesmí.

Práce u Lazarské souvisí s opravou stanice metra Národní třída.

Změny zastávek tramvají a autobusů

 • Po dobu výluky budou dočasně zřízeny tramvajové zastávky Lazarská (v obou směrech ve Spálené ulici) a Dlážděná (v obou směrech v Dlážděné ulici)
 • Pro noční autobusy 505 a 511 budou dočasně zřízeny zastávky Nábřeží Kapitána Jaroše pro směr Jižní Město, resp. Nádraží Hostivař a Strossmayerovo náměstí pro směr Sídliště Čimice, resp. Čakovice v ulici Dukelských hrdinů.
 • Přemístěna bude zastávka Vltavská pro směr Sídliště Čimice, resp. Čakovice z nábřeží Kapitána Jaroše do tramvajové zastávky (u metra).
 • Pro noční autobusové linky 504, 505, 509 a 511 bude mezi zastávkami Hlavní nádraží, resp. U Památníku a Masarykovo nádraží zřízena zastávka Dlážděná v dočasně zřízené tramvajové zastávce.

Komentáře

Hlavní zprávy

RECENZE: Nový snímek Korzet ukazuje proslulou císařovnu Sissi ve zralém věku

vydáno 6. února 2023  10:22

Hlavní roli ztvárnila herečka Vicky Kriepsová.  celý článek

Koho skolí infarkt dřív? Ženy chrání hormony, muži dokáží rozpoznat příznaky

vydáno 6. února 2023  5:56

Statistiky dožití hovoří ve prospěch žen. Obě pohlaví se vzájemně špičkují, kdo koho utrápí dřív a proč je víc vdov než vdovců.  celý článek

Ve Světozoru se psala historie. Dnes kino láká na operu nebo třeba na Terryho ponožky

vydáno 5. února 2023  16:43

Seriál o zajímavých pražských biografech pokračuje nedaleko Václavského náměstí. Světozor má hned tři sály. Prohlídka kina začíná exkurzí do minulosti.  celý článek

Zmizelá fontána za obchodním domem Máj. Vystřídala ji Kafkova otáčecí hlava

vydáno 5. února 2023  11:30

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek