metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 19 °C

Čtvrtek, 24. října 2019. Svátek má Nina.
Krádež plyšového zajíce.
Další 1 fotografie v galerii
Krádež plyšového zajíce. | foto: FOTO PČRMetro.cz

Dva roky hrozí zloději za krádež plyšového zajíce

11. dubna 2017  18:26 Metro.cz
„Přesně vím, proč voláte. Zajíce mám ještě v autě a ­v ­nejbližší době vám ho přivezu. Nechtěl jsem mu ublížit,“ oznámil policistům muž, který ukradl z parkoviště pražského obchodního domu metr a půl velkého plyšového velikonočního zajíčka.

Ke zdánlivě úsměvné krádeži došlo 31. března v garážích jednoho z­ nákupních center v ­Nových Butovicích. Skutek samotný zachytily bezpečnostní kamery. Plyšový zajíc byl umístěn na stojanu výjezdové závory jako dekorace, připomínka blížících se svátků. K­ této závoře přijel nedlouho před šestnáctou hodinou muž­ ve Škodě Octavii. Ten nejprve vsunul parkovací lístek do skenovacího zařízení, jakmile se zvedla závora, popadl zajíce, kterého nacpal na přední sedadlo, a ­z ­místa kvapem odjel.

Díky záběrům z kamer nebylo nic těžkého získat registrační značku, podle které poté policisté dohledali samotného jednatřicetiletého řidiče. Tomu policistka prošetřující případ zavolala. Ještě se téměř nestihla představit, když se jí muž do telefonu přiznal. Poté si domluvil s policistkou termín „návštěvy“ na služebně a ušáka přinesl nepoškozeného s sebou.

Muž následně uvedl, že šlo jen o zkrat, reakci na jeho současnou složitou životní situaci. Zároveň uvedl, že zajíci nechtěl jakkoli ublížit.

Byť dotyčný svého jednání upřímně litoval, i tak mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Krádeží totiž způsobil škodu za víc než čtrnáct tisíc korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

Developer usiluje o vybudování komplexu přes deset let. Roztyly další výstavbu ale nechtějí

NOVÉ ROZTYLY
vydáno 24. října 2019  5:04

Tenhle příběh se táhne dlouho. O výstavbě na kraji Krčského lesa hlasovala Rada městské části Praha 11 už v říjnu 2007. Proti plánům firmy Passerinvest...  celý článek

Čtenář deníku Metro „narovnal“ lampu v Hybernské

Stav ze začátku října 2019
vydáno 23. října 2019  16:47

Na trase Metro Hlídač, aplikace Změňte.to a Technologie hlavního města Prahy putoval čtenářský podnět ohledně šikmé lampy. Ta je nyní už opravena.  celý článek

Řidiči místo hamburgerů dostávali čistý vzduch

Řidiči místo hamburgerů dostávali čistý vzduch.
vydáno 23. října 2019  16:27

Legerova, jedna z nejprašnějších ulic v Česku, dnes měla malé místo, kde byl naopak nejčistší vzduch v Česku. V buňce kousek od Nuselského mostu nazvané...  celý článek

Spíme s partnery, ale i se svými psy

Ilustrační snímek
vydáno 23. října 2019  12:17

Polovina českých domácností má psa. Lidé mazlíčkům tolerují téměř všechno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám