metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 13 °C

Úterý 27. září 2022. Svátek má Jonáš

Dalších 19 fotografií v galerii
Hlávkův most. | foto: Aktron, Wikimedia CommonsMetro.cz

Dvě omezení končí, jedno začne. Koleje budou opravovat až do Vánoc

  10:41
Zítra ráno se tramvaje vrátí na další dvě opravené tratě, na trať ze Střešovic na Petřiny a na Hlávkův most. Letošní rok byl v opravách tratí v ­metropoli rekordní, co se týče délky i nákladů. „Využili jsme maximum finančních prostředků z evropských fondů a opravené komunikace budou Pražanům sloužit dlouhá léta. Jsem si vědom, že s ­velkým množstvím oprav jsou spojeny i dopravní komplikace, prosím však Pražany o trpělivost. Jsem si jist, že se to Praze dlouhodobě vyplatí,“ řekl náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek.

Hlubočepy, Komunardů, Plzeňská, Revoluční, Evropská... Výčet míst, kde se letos opravovalo, je delší než v ­předchozích letech. A to s ­opravami není v hlavním městě pro letošek ještě konec. Zhruba do konce listopadu bude ještě pokračovat oprava Bělehradské a Vršovické.

„Oprava Vršovické se rozeběhla velmi dobře. Letos ještě chceme stihnout opravu kousku tratě mezi ulicí Minskou a Moskevskou,“ řekl technický ředitel dopravního podniku Jan Šurovský. Po zimní pauze se dělníci na trať do Vršovic vrátí.

„Plánujeme hned z jara dodělat Vršovickou od Koh-i-nooru na Kubánské náměstí,“ slibuje Šurovský. V listopadu a na začátku prosince by také měla proběhnout poslední chystaná rekonstrukce na území Prahy 6, která dlouho čekala na zprovoznění Blanky, a to trať před Vozovnou Střešovice, tedy úsek mezi křižovatkami U Brusnice – Milady Horákové po křižovatku Střešovická – Patočkova.

Komentáře

Hlavní zprávy

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek