metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 22 °C

Pondělí, 13. července 2020. Svátek má Markéta.
Hluboký výstřih
Větší foto
Hluboký výstřih | foto: YouTubeMetro.cz

Džíny se zipy i trička ke kolenům

7. února 2020  14:55 Filip Jaroševský Metro.cz
Jaké trendy v oblékání letos nadobro zmizí z ulic? Deník Metro sbíral postřehy influencerů.

Žádný trend si neudrží oblibu věčně. V pánské módě to platí dvojnásob. Na tento fakt bohužel doplácejí hlavně ti elegáni, kteří se nebojí se svým šatníkem experimentovat. Deník Metro si udělal průzkum mezi módními influencery, jaké trendy pravděpodobně v roce 2020 zmizí nejen z tuzemských ulic. V tomto seznamu figurují příliš dlouhá trička, kalhoty se zipy u kotníků, pánské výstřihy i znovuobjevené ledvinky.

Zipy u kotníků

Pánské kalhoty se zipy u kotníků byly donedávna hodně in. „Teď ale na svém nositeli působí příliš nedbalým až odfláknutým dojmem, který jde přímo proti minimalistickému trendu, který pomalu, ale jistě přebírá v módním průmyslu otěže,“ upozornil na sociální síti YouTube influencer BluMaan.

Pokud chcete nechat své kotníky dýchat, pořiďte si raději kratší nohavice (takzvaně cropped), kalhoty z prodyšnějšího materiálu, nebo je prostě ohrňte.

Špičaté boty

Na obuvi s příliš zúžující se špičkou není podle lékařů nic zdravého, natož přirozeného. Podle módních „znalců“ byste si navíc jejich nošením v roce 2020 mohli utrhnout pořádnou ostudu. Pozor ale také na opačný extrém, a to boty, které jsou vepředu příliš hranaté. „S takovými botami budete elegantní asi jako cihla,“ uvádějí tvůrci webové stránky pravygentleman.cz.

Hluboké výstřihy

Tím, že ukážete trochu více hrudníku než třeba v roláku vytaženém až po bradu nespácháte žádný módní zločin. Co by se ale naopak podle influencerů za podobný zločin označit dalo, je nošení příliš hlubokého výstřihu na pánském tričku. „Občas ještě na ulicích vídám lidi, kteří mají své véčko tak hluboké, že vidím jejich pupík. Držte se raději klasiky a hlubokým véčkům se vyhněte,“ radí influencer Alex Costa.

Rovné kšilty

Někteří frajeři nosili před několika lety takzvané snapbacks, tedy kšiltovky s rovným kšiltem, které jsou v tuzemsku úzce spojovány s hip-hopovou komunitou. Ačkoliv jsou v poslední době k vidění méně a méně, letos jim má úplně odzvonit. „Tenhle typ kšiltovek není jen mimo mísu, ale navíc s nimi vaše hlava vypadá nepřirozeně hranatě,“ píše BluMaan.

Klasický maskáčový potisk

V případě maskáčového vzoru se dostáváme trochu na tenký led. Existuje totiž mnoho druhů, zejména tmavších či netradičních, barevných provedení tohoto vzoru, která mohou vypadat dobře a být in i letos. Populární módní řetězce oblíbené i v Čechách, jako je například H&M či Zara, jej s oblibou používají převážně na sportovní oblečení určené do fitcenter. Kreativitě se meze nekladou ani u světlých provedení u bund či košil. Problém ale nastává ve chvíli, pokud nosíte klasické zelené provedení tohoto vzoru a k tomu ještě ve volném provedení.

Výrazně roztrhané nebo příliš obepnuté džíny

Tyhle dva trendy letos musejí z ulic nadobro zmizet. Alespoň podle influencera Aarona Marina, který si přezdívá Alpha.M. Důvod je jednoduchý. Zatímco první trend – roztrhané džíny – je populární a in, pokud se množství děr a celkové poškození kalhot nepřežene, super skinny džíny jsou u mužů v roce 2020 zcela nepřípustné. „Když jsou džíny upnuté tak, že je vidět nejen obsah kapes, ale také tvé zmáčknuté nádobíčko, je něco špatně,“ radí Alpha.M.

Ledvinky

Jak přišly, tak také odejdou. Tohle tvrdí o ledvinkách zahraniční influenceři. Trendu, který si během posledních let opět našel cestu do tuzemských ulic, má zvonit umíráček. Budou se prý zase nosit jiné, klasičtější tašky přes rameno. Dle prodejců ale popularita ledvinek zdaleka neklesá, a dá se předpokládat, že hned tak nevymizí. Už také proto, že se Češi rádi oblékají i ve městě tak, jako by vyráželi na túru či sportovní akci.

Komentáře

Hlavní zprávy

Povirová dovolená v Řecku je balzám na duši. Bez opilých Britů a halekajících Němců

Kós je řecký ostrov v Egejském moři
vydáno 13. července 2020  5:53

Na ostrově Kos zjistíte, že je realita ještě barvitější a kýčovitější než ten nejvybarvenější katalog.  celý článek

Nahlédli jsme do budovy, kde na podzim otevře první Primark v Česku. Projděte si fotogalerii

výhled z budovy na Václavské náměstí
vydáno 12. července 2020  19:41

Tahle budova budí emoce. Nedávno se kolem ní strhla mela na sociálních sítích. Dům se rozblikal jako atrakce na pouti. Hodně Čechů také netrpělivě...  celý článek

"Žádná pohádka. Hrad nebyl součástí věna," směje se pokračovatel kastelánské dynastie

Trosky Magazín
vydáno 12. července 2020  5:37

Západočeské Velhartice mají od letošního roku nového kastelána. Petr Mejstřík po dlouhých 36 letech předal klíče od hradu svému nejstaršímu synovi...  celý článek

Jsou plné příběhů, legend i zármutku. Reportér Metra zkoumá hřbitovy v celém Česku

Ilustrační foto Magazín
vydáno 11. července 2020  9:51

Prošel jsem jich po Čechách a části Moravy už stovky, nafotil desetitisíce obrázků. Jsou to dějiny na dlani, vryté do hřbitovní architektury, náhrobků,...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám