metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 23 °C

Neděle 28. května 2023. Svátek má Vilém

Další 3 fotografie v galerii
Gravitace | foto: Warner Bros.

Emocionálně bylo natáčení filmu Gravitace peklem, říká Sandra Bullock

  8:00
Herečka hovořila s deníkem Metro o filmu Gravitace, který vstoupí do kin 3. října. Režisér Alfonso Cuarón popsal průběh natáčení pro herečku Sandru Bullockovou jako "bolestivý a hrozný". "Na své tělesné tekutiny jsem musela často myslet," říká Bullock. "Byla tam krev. A puchýře."

Hollywoodská hvězda si zahrála doktorku Ryan Stoneovou, astronautku, odmrštěnou od svého raketoplánu po nečekané kolizi, po níž je unášena inkoustově černou prázdnotou, odříznutá od svého vesmírného partnera (George Clooney) a bez možnosti vrátit se zpět na Zem. Pak ale objeví odhodlání přežít a najde i způsob, jak toho dosáhnout.

Neměla jsem nad tím žádnou kontrolu

Gravitace
Gravitace

Nejdříve filmaři zvažovali použití speciálního letadla, které je schopné simulovat stavy beztíže při nulové gravitaci. Když ale byla tato myšlenka zamítnuta, objevila se nová technologie, jež usnadnila natáčení vzrušujících a­ děsivých scén ve vesmíru. "Při natáčení se používala různá udělátka. Někdy mi trvalo i dvacet minut, než jsem se do nich dostala,"  vypráví Sanda Bullock. "Navěsili mě do popruhů, v nichž jsem byla uvězněná, a jakmile se mnou začali manipulovat, neměla jsem nad tím žádnou kontrolu."

Herečka popisuje dlouhé natáčení v nepohodlné pozici, kdy visela jako loutka zavěšená v zařízení, které mělo dvanáct provazů, nebo kdy seděla na kancelářské židli připevněné na hydraulickém výtahu. Navíc kolem ní kroužily neustále kamery a ona trpěla tím, že se nemůže pohybovat tak, jak je zvyklá. "Byl to pro mě zcela nový zážitek," říká. "Spíš jsem si připadala jako členka souboru Cirque du Soleil, bylo to zcela jiné než na co jsem si zvykla během své herecké kariéry," dodává.

Dostane za roli Oscara?

Technická náročnost pro ni byla po fyzické stránce výzvou. "Výzvy mám ráda, ale to natáčení bylo opravdu náročné," doplňuje a přiznává, že po emocionální stránce bylo natáčení doslova peklem. "Většinu času jsem byla frustrovaná a snažila jsem se nevybíjet si svůj vztek na Alfonsovi. Neměla jsem tam nikoho jiného, kdo by mě poslouchal, jen jeho, takže to všechno schytával. Ale byla to má frustrace ze sebe samé, protože jsem se nemohla volně pohybovat. Chyběl mi také pobyt na slunci, chyběl mi můj syn, se kterým jsem chtěla být. Chyběli mi lidé, se kterými bych si mohla povídat. Cítila jsem se velmi osaměle. Naštěstí jsem se z toho vždy na konci dne dostala a vychutnala si pobyt na slunci nebo svého syna," vypráví Sanda Bullock.

Náročné natáčení ale nakonec stálo za to. Hodně se teď totiž mluví o jejím hereckém výkonu a dokonce se objevily názory, že by mohla pomýšlet i na Oscara. Její výkon ocenil také skutečný astronaut Chris Hadfield. "Sandra Bullock byla skvělá," napsal v jednom svém tweetu. "Já bych s ní klidně letěl," dodal.

Komentáře

Hlavní zprávy

Dobrý pocit ve svém těle je důležitější než shozená kila, říká Andrea Voříšková

vydáno 27. května 2023  17:39

Influencerka @andy.fitfab je životní optimistka. Dobrou náladu šíří také v on-line světě, na Instagramu ji sleduje přes 40 tisíc uživatelů.  celý článek

Pes na dovolené není problém, připraví-li mu jeho páníček vhodné podmínky

vydáno 27. května 2023  9:27

Češi jsou národem chovatelů psů. Pro mnoho z nich představuje domácí mazlíček důležitou součást rodiny a absolvuje s nimi dovolenou a výlety.  celý článek

Outfit ze série o Homolkových i trilogie Slunce, seno je in jako nikdy

vydáno 26. května 2023  19:16

Základ šatníku tvoří černé a bílé tílko, které lze kombinovat s barvami a vzory. V zimě hřeje, v létě pohltí pot.  celý článek

Prasátko Peppa má i dospělácké fanoušky. Proč z něj vaše dítě nedostane autismus?

Strážce streamu
vydáno 26. května 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Vysílají jej ve sto osmdesáti zemích a přeložený je do mnoha desítek jazyků. I přesto se vás tenhle celosvětový fenomén, který vznikl již v roce 2004,...  celý článek